Recidyvistas sugyventinę skriaudė kumščiais ir... taburete

Unsp­lash nuo­trau­ka
Su­gy­ven­ti­nio už­pul­ta mo­te­ris pa­tyrė sme­genų su­krėtimą
Antradienį Plungės apylinkės teismo nuosprendžio už tai, kad nevaldė savo įtūžio ir kumščių, sulaukė 1971 m. gimęs plungiškis Kęstutis Sorokodas. Teismas žodinio proceso tvarka išnagrinėjo bylą, kurioje minėtas vyras kaltinamas nesunkiu savo šeimos nario sveikatos sutrikdymu ir fizinio skausmo sukėlimu. Nuo recidyvistu pripažinto vyro kliuvo jo sugyventinei. Vieną dieną jis moterį „auklėjo“ kumščiu, antrąsyk prieš ją užsimojo taburete.

Policijos, o vėliau ir teismo dėmesio sulaukę įvykiai užfiksuoti praėjusių metų lapkričio pabaigoje. Pirmą sykį prieš kartu gyvenančią moterį K. Sorokodas smurtavo lapkričio 23 dieną – vėlų vakarą jai trenkė kumščiu. Sugyventinei sumušta kairė akis, ant kurios atsirado mėlynė, šitaip moteriai nesunkiai sutrikdyta sveikata.

Praėjus vos keturioms dienoms, lapkričio 27-ąją, plungiškių namuose – vėl neramumai. Kilus žodiniam konfliktui, K. Sorokodas šįsyk nesismulkino ir kumščiais nebemojavo – griebė medinę taburetę ir ja trenkė sugyventinei į galvą. Vyro pyktį turėjusiai atlaikyti moteriai buvo sukrėstos smegenys, galvoje atsirado didelė žaizda ir kraujosruva. Šie sumušimai taip pat įvertinti kaip nesunkus sveikatos sutrikdymas.

Kaltinamojo atsakomybę teisme lengvino tai, kad jis prisipažino smurtavęs bei teigė, jog nuoširdžiai gailisi. Tačiau šias lengvinančias aplinkybes atsveria sunkinančios: K. Sorokodas prieš sugyventinę ranką pakėlė būdamas recidyvistas, be to, buvo išgėręs.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė, kad kaltinamasis padarė nesunkų ir apysunkį nusikaltimus, kad nusikalsta jau ne pirmą kartą, o tai rodo, jog nėra linkęs taisytis.

Nesunkiai sutrikdžius sveikatą šeimos nariui, įstatymas numato tik laisvės atėmimo bausmę, tačiau sugyventinio kumščio ir taburetės kietumą patyrusi K. Sorokodo sugyventinė prašė tokios bausmės jam neskirti. Sakė, kad su gyvenimo draugu yra susitaikiusi, toliau kartu gyvena.

Ir iš tiesų pasėdėti belangėje K. Sorokodui, atrodo, neteks. Nors už abi nusikalstamas veikas jam skirta subendrinta dvejų metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, ji buvo sumažinta, tad nuteistasis turėtų kalėti metus ir aštuonis mėnesius. Bet jeigu per dvejus metus įstatymui vėl nenusižengs, realaus laisvės atėmimo išvengs.

Taigi bausmės vykdymas atidėtas dvejiems metams, įpareigojant K. Sorokodą visą tą laiką dirbti arba būti užsiregistravus Užimtumo tarnyboje bei vienerius metu nuo bausmės vykdymo pradžios nevartoti psichiką veikiančių medžiagų. Taip pat plungiškis įpareigotas šešis mėnesius dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Jam teks patuštinti ir piniginę – teismas tenkino Šiaulių teritorinės ligonių kasos civilinį ieškinį priteisti iš nuteistojo K. S. Valstybinei ligonių kasai 160,88 euro už jo sumuštos sugyventinės gydymą.

Šis Plungės apylinkės teismo nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.