Asociatyvi nuotrauka
Už elektrą nemokėjusi nuomininkė pridarė rūpesčių Savivaldybei
Plungės apylinkės teisme antradienį priimtas sprendimas įpareigoti Savivaldybės administraciją sumokėti 569 eurų skolą už elektrą ir 5-ių procentų dydžio metines palūkanas. Skola susikaupė viename S. Nėries gatvėje esančių socialinių būstų, kurio dabar jau mirusi nuomininkė nemokėjo už elektrą, o buto savininkė – Savivaldybė – teismui negalėjo pateikti nuomininkės pasirašytos elektros energijos pirkimo-pardavimo sutarties.

Ieškovė šioje byloje – UAB „Ignitis“ – nurodė, kad minėta skola susidarė laikotarpiu nuo 2020 m. gegužės 22 d. iki 2023 m. balandžio 12 d., kada nebuvo mokėta už S. Nėries g. 4-1, Plungėje, esančiame bute sunaudotą elektros energiją. Elektros tiekimo sutartis su buto nuomininke nebuvo sudaryta, tad įstatymai numato, kad tokiu atveju atsakomybė padengti skolą tenka buto savininkei – Savivaldybei.

Tuo tarpu Savivaldybės atstovas prašė ieškinį atmesti kaip nepagrįstą. Nurodė, kad Plungės rajono savivaldybė kaip juridinis asmuo elektros bute nenaudojo ir negalėjo naudoti. Tą minėtu laikotarpiu darė pernai mirusi šio buto nuomininkė Z. L., tad jai ir teko prievolė mokėti už elektrą.

Savivaldybės atstovas nurodė žinantis, kad UAB „Ignitis“ su nuomininke buvo sudariusi elektros energijos pirkimo-pardavimo sutartį, tačiau esą neaišku, ar ėmėsi veiksmų, kad moteris padengtų susidariusį įsiskolinimą, ar siuntė jai priminimus susimokėti ir ar siūlė sudaryti skolos grąžinimo grafiką.

Savivaldybė teismui įteikė šios sutarties kopiją ir nurodė ją gavusi iš UAB „Ignitis“ darbuotojos, tačiau dokumentas nebuvo pasirašytas minėtos nuomininkės, tad nevertintas kaip reikšmingas įrodymas. Bylą išnagrinėjęs teismas konstatavo, kad elektros vartojimo sutartis tarp tiekėjo ir nuomininkės nebuvo sudaryta.

Priimdamas sprendimą Plungės apylinkės teismas akcentavo, kad šiuo atveju būtent būsto savininkui tenka atsiskaitymo už suvartotą elektros energiją prievolė. Todėl Savivaldybė privalo UAB „Ignitis“ sumokėti susidariusią 569 eurų skolą už elektrą ir 5-ių procentų dydžio metines palūkanas.

Šis sprendimas per 30 dienų nuo jo priėmimo gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.