Šiukšliavežę taranavęs senolis pražudė žmogų

Asociatyvi nuotrauka
Neatidus vairuotojas pražudė ant šiukšliavežės įrengto laiptelio sėdėjusį vyriškį
Pernai vasarą Rietavo savivaldybėje, Liolių kaime, įvyko skaudi eismo nelaimė – sužalotas šiukšlių surinkėjas, įvykio metu buvęs prie šiukšliavežės galo. Dėl patirtų sužalojimų 50-metis vyras po keleto dienų ligoninėje mirė. O avarijos kaltininkui – 87-erių senoliui – dėl avarijos, pareikalavusios žmogaus gyvybės, iškelta baudžiamoji byla. Jos detales narpliojęs Plungės apylinkės teismas ketvirtadienį senjorą, šiuo metu gyvenantį Klaipėdoje, nubaudė lygtine laisvės apribojimo bausme.

Apakino saulė

Tragiškai pasibaigusi eismo nelaimė įvyko praėjusių metų birželio 28-osios popietę Lioliuose. Kaip matyti iš teismą pasiekusios medžiagos, skaudžią avariją išprovokavo neatidžiai kelyje elgęsis senjoras, kuris, vairuodamas automobilį „Volvo XC60“, tiesiame kelio ruože laiku nepastebėjo jo krypties eismo juostoje arčiau dešiniojo kelio krašto su įjungtais avariniais žibintais stovinčio krovininio automobilio MAN.

Elgdamasis neatsargiai, senolis nesulėtino greičio, nesustojo ir neapvažiavo jo eismo juostoje stovėjusio MAN ir dėl to trenkėsi į jo galinę dalį, kur ant galinio laiptelio, skirto stovėti darbininkams, sėdėjo šiukšlių surinkėjas.

Smūgio būta itin didelio, nes darbininkas patyrė rimtų sužalojimų, dėl kurių po keleto dienų – liepos 8-ąją – Klaipėdos universitetinės ligoninės Reanimacijos skyriuje mirė.

Mirtiną avariją sukėlęs garbaus amžiaus vairuotojas nė nebandė neigti savo kaltės, tik teisinosi, kad važiuojant tiesiame kelyje jį apakino saulė. Vyras pasakojo važiavęs maždaug 50–55 kilometrų per valandą greičiu. Anot senjoro, šalikelėje stovėjusią šiukšliavežę jis pastebėjo per vėlai, todėl nespėjo jos apvažiuoti. Prisimindamas nelaimės akimirką, vyras sakė manantis, jog MAN stovėjo neįjungusi švyturėlių – tą neva padarė vėliau.

Skaudžiai išgyvena netektį

Narpliojant skaudžios istorijos detales, buvo apklausti nukentėjusiaisiais pripažinti žuvusiojo artimieji. Sūnaus netekusi motina tikino skaudžiai išgyvenanti netektį ir iki šiol dėl jo liejanti ašaras, mat jiedu labai gerai sutarė, artimai bendravo. Nepaisant to, moteris sakė atleidusi mirtinos avarijos kaltininkui, kuris jos atsiprašė ir sumokėjo 2 tūkst. eurų laidojimo išlaidoms padengti.

Didžiulė tuštuma, skausmas liko ir žuvusiojo seserų bei brolio širdyse, anot kurių, mirus broliui, mirė ir dalelė jų. Esą neįmanoma net nusakyti, kokia didelė žala jiems padaryta.

Ypač skaudžiai netektį išgyvena ir velionio sužadėtinė. Moteris sakė, kad jiedu gerai sutarė, santykiai buvo nuoširdūs, ne veltui netrukus pora planavo atšokti savo vestuves. Prisimindama nelaimės dieną moteris pasakojo, jog apie tragediją sužinojo per pietus. Išgirdusi žinią ji nuskubėjo į Plungės ligoninę, ten savo mylimąjį pamatė dar sąmoningą, jis kalbėjo. Tačiau Plungės ligoninėje vyras esą neužsibuvo – po apžiūros skubiai buvo išgabentas į Klaipėdos ligoninę, o ten po keleto dienų jo gyvybė užgeso.

Buvo apklausti ir žuvusiojo vaikai. Be tėvo likęs vyro sūnus, kuris šiuo metu su seserimi ir mama gyvena užsienyje, pasakojo, jog tėčio netektis jį stipriai sukrėtė, nes jiedu artimai bendravo.

Tėvo mirtis didžiulę traumą padarė ir mažametei žuvusiojo dukrai, kuriai teisme atstovavo jos mama. Pasak moters, sužinojusi apie buvusio sutuoktinio ir vaikų tėvo mirtį, ji susigriebė atžalas ir paskrido į Lietuvą, kad vaikai galėtų atsisveikinti su tėvu ir sudalyvauti jo laidotuvėse.

Našlaičiais tapę vaikai teismui pateikė civilinius ieškinius, kuriuose prašo iš kaltinamojo priteisti 93 400 eurų. Dalį šios sumos sudaro patirta neturtinė žala, dalį – išlaikymo lėšos. Tačiau kaltinamasis ieškinių nepripažino. Jo įsitikinimu, žalą nukentėjusiesiems turi atlyginti draudimo bendrovė.

„Volvo“ parlėkė dideliu greičiu

Nagrinėjant šią bylą praėjusių metų birželio 28-osios įvykį teko prisiminti ir žuvusiojo kolegoms, tądien dirbusiems kartu. Vyrai pasakojo, jog minėtą dieną Rietavo savivaldybės teritorijoje jie rinko buitines atliekas. Apie 12 val. esą kelkraštyje sustojo papietauti. Po pietų šiukšliavežės vairuotojas esą liko mašinoje, o atliekų surinkėjai, dar turėdami laisvo laiko, nutarė prisėsti ant automobilio galinėje dalyje įrengtos palipimo aikštelės. Besėdint esą išgirdo dideliu greičiu atlekiančią „Volvo“, ji po akimirkos taranavo šiukšliavežę, taip sužalodama ant laiptelio buvusį darbuotoją.

Anot žuvusiojo kolegų, po smūgio vyras buvo sąmoningas, tik dejavo ir skundėsi kojos skausmu. Tuo tarpu „Volvo“ vairavęs senjoras net nesustojo iškart, tai padarė dar kiek pavažiavęs. Kaip pasakojo vyrai, senjoras buvo sutrikęs, nelabai suprato, kas iš tiesų įvyko.

Šiukšliavežės vairuotojas stebėjosi, kaip žmogus nepastebėjo jų mašinos, juolab kad ši stovėjo su įjungtais oranžinės spalvos švyturėliais.

Pripažino kaltu

Visą bylos medžiagą po kaulelį išnarstęs Plungės apylinkės teismas gyvybę nusinešusią avariją sukėlusį senolį pripažino kaltu. Už tai jam skirta trečdaliu sumažinta metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, kurios vykdymą nutarta atidėti metams, paskiriant senjorui pareigą viso bausmės vykdymo atidėjimo metu neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Ir tai dar nėra viskas – iš garbaus amžiaus vairuotojo trejiems metams atimtos teisės. O civilinius ieškinius nutarta nagrinėti civilinio proceso tvarka.

Šis nuosprendis nėra galutinis – per 20 dienų nuo paskelbimo jis gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.