Spąstus žvėrims spendusiam brakonieriui – bauda

Asociatyvi nuotr.
Balandžio mėnesio pabaigoje Šiaulių gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo informacijos, kad Rietavo savivaldybės Taukolydžio kaimo miške, „Aitros“ medžiotojų būrelio medžioklės plote, rasta paspęstų kilpų žvėrims gaudyti. Netrukus buvo išsiaiškinta, kad spąstai priklauso netoliese gyvenančiam Gintarui Pužui, gimusiam 1967-aisiais. Už medžiojimą draudžiamais įrankiais – kilpomis – vyrui buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas. O praėjusio mėnesio pabaigoje šis garbės nedarantis poelgis nagrinėtas Plungės apylinkės teisme.

Apie radinį Taukolydžių miške, „Aistros“ medžiotojų būreliui priklausančiame plote, minėtos inspekcijos pareigūnams pranešta balandžio 24 dieną. Patikrinus informacija pasitvirtino – miške išdėliota trylika kilpų. Visos jos buvo surinktos tikrintojų.

Įtarimai iškart krito ant netoliese gyvenančio G. Pužo pečių. Vyras prisipažino prispendęs spąstų žvėrims gaudyti. Už šį pažeidimą taukolydiškiui buvo surašytas administracinio pažeidimo protokolas pagal 290 straipsnio 5 dalį, numatantį, kad už medžiojimą draudžiamais įrankiais gresia bauda, galinti siekti net 1 700 eurų, bei draudžiamų įrankių konfiskavimas.

Gegužės 22-ąją ši nemaloni istorija rašytinio proceso tvarka išnagrinėta Plungės apylinkės teisme. Jis nustatė, kad balandžio 24-osios rytą teisės medžioti neturintis taukolydiškis neteisėtai ir draudžiamais įrankiais – gyvūnams gaudyti skirtomis kilpomis – medžiojo medžiotojų būreliui „Aitra“ priklausančiame plote.

Laimei, į G. Pužo paspęstus spąstus neįkliuvo nė vienas miško gyventojas, bet tai vyro nuo atsakomybės neatleido. Tik, ko gero, išsuko nuo didesnės bausmės.

Anksčiau neteistam vyriškiui, kuris ne kartą anksčiau baustas už administracinius pažeidimus, teismas skyrė minimalią 600 eurų baudą. G. Pužas tikino sutinkantis ją sumokėti. Dar brakonierius kone prisiekinėjo besigailintis spendęs kilpas žvėrims.

Tiesa, vien bauda vyras neišsisuko. Teismas uždraudė jam metus medžioti, o metalines kilpas nutarė konfiskuoti ir sunaikinti.

Jei G. Pužas nesutinka su teismo paskirta bausme, jis turi teisę per 20 dienų nutartį apskųsti.