Sulaikytas iš plungiškės pinigus pasisavinęs sukčius

Klaipė­dos VPK nuo­trau­ka
Vog­tais pi­ni­gais su­kčius džiaugė­si neil­gai
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyba, glaudžiai bendradarbiaudama su Lietuvos kriminalinės policijos biuru bei kolegomis iš Šiaulių bei Kauno, sulaikė klaipėdiškį, įtariamą šio mėnesio pradžioje pasisavinus senyvos plungiškės santaupas.

„Žemaitis“ jau rašė, kad sukčius Plungėje lankėsi balandžio 7 dieną. Į 1946 m. gimusios moters butą jis užėjo prisistatęs pareigūnu, o pinigus pasisavino moteriai į akis papurškęs dujų. Jo grobis Plungėje – 2 570 eurų.

Tą pačią dieną buvo gautas pranešimas, kad Kretingos rajone, Salantuose, 1935 m. gimusiai moteriai į laidinį telefoną paskambinęs vyras prisistatė ESO darbuotoju ir pranešė, kad už elektrą buvo atsiskaityta padirbtais pinigais. Esą šiuos reikia patikrinti. Netrukus į salantiškės namus atėjo nepažįstamasis ir pagrobė jos pinigus – net 35 000 eurų, – papurškė dujų ir pasišalino.

1977 m. gimęs, ne kartą už įvairius nusikaltimus (vagystes, sukčiavimus) teistas klaipėdiškis pareigūnų buvo sulaikytas ketvirtadienio pavakarę uostamiestyje. Šiuo metu vyrui pareikšti įtarimai dėl plėšimo Plungėje. Tyrėjai neatmeta galimybės, jog įtariamasis praėjusiais ir šiais metais gali būti įvykdęs ir daugiau panašių nusikalstamų veikų visoje Lietuvoje, mat jų pobūdis bei aukų apibūdinamas įtariamasis – panašūs.

Nors sulaikymo metu klaipėdiškis turėjo tik apie 400 eurų, visgi tyrimo metu nustatyta, jog pastarosiomis dienomis į savo sąskaitas jis pervedė ne vieną tūkstantį eurų, kuriuos greitai ir išleido.

Dėl asmens suėmimo ar kitos kardomosios priemonės paskyrimo spręs teismas.