Teisme – pensininką apiplėšę benamiai

Asociatyvi nuotrauka
380 eurų pavogusiems vyrams, neturintiems nuolatinės gyvenamosios vietos, teks keliauti už grotų
Gegužės 9-ąją Plungės apylinkės teismo nuosprendį išgirdo du nuolatinės gyvenamosios vietos neturintys vyrai – net penkiolika kartų anksčiau teistas L. R. ir aštuonis kartus teistas R. P. Šįkart teisiamųjų suole vyriškiai atsidūrė po to, kai Plungėje apiplėšė pensininką. Grasindami plungiškiui plėšikai iš jo atėmė beveik 400 eurų.

Reikėjo pinigų alkoholiui

Plėšimas įvykdytas visai neseniai – kovo 22-osios pavakarę. Kaip nustatė teismas, veikdami kaip bendrininkai L. R. ir R. P. iš vieno plungiškio, viešėjusio pas Rietavo gatvėje, Plungėje, gyvenantį draugą, prievarta – grasindami sumušti – pagrobė 380 eurų.

Teisme apklausiamas R. P. pasakojo, jog keliauti į minėtus namus, kur sutiko ir nukentėjusįjį, nusprendė su L. R. besėdėdami prie fontano. Esą abu žinojo, kad į tuos namus renkasi įvairios kompanijos, todėl ir jie nusprendė ten nukeliauti, tikėdamiesi sutikti kažką, kas turėtų pinigų. Jų reikėjo alkoholiui, mat abu buvo išgėrę, tačiau dar trūko iki pilnos laimės.

Atėję į Rietavo gatvėje esantį namą, vyrai išvydo lovoje gulintį namų, tiksliau – vieno jo kambariuko, šeimininką ir dar vieną asmenį. R. P. aiškino, jog pastarojo ir buvo paprašyta pinigų. Vyras esą niekieno neverčiamas išsitraukė krūvelę ir ėmė dalinti po vieną kupiūrą. Dalį pinigų R. P. sakė pasilikęs sau, likusius perdavęs L. R. Iš viso esą paėmė 150 eurų, už juos išgėrė, taksi nuvažiavo į Klaipėdą, pavalgė kavinėje ir grįžo.

Teisiamųjų suole atsidūręs vyras tikino, jog pinigų niekas neatėmė, esą pats pensininkas paprašytas juos davė. Neva jokių grasinimų nebuvo ar tuo labiau smurto.

Girdėjo grasinant

Kad pensininkas geranoriškai davė pinigų, dar įtariamuoju apklausiamas aiškino ir L. R. Tačiau jis neslėpė, kad dalį pinigų jo bendras pats ištraukė iš nukentėjusiojo kišenės, bet neva nebuvo nei grasinama, nei smurtaujama.

Apie jokius grasinimus teisme nekalbėjo ir pats nukentėjusysis. Anot jo, pas jo draugą atėję du nepažįstami vyrai nieko jam nedarė, tačiau jis vis tiek jų bijojo, manė, kad gali sumušti, juolab kad jis – vyresnio amžiaus, silpnesnės sveikatos.

O štai namų šeimininkas dėstė visai kitokią versiją. Esą pro išdaužtą langą „į svečius“ atėję kaltinamieji ne tik žodžiais grasino jo draugui, sakydami, kad kuo greičiau šis trauktų pinigus, bet ir kumščiu prieš veidą mosikavo. Esą tai bičiulį ne juokais išgąsdino, todėl šis atidavė turėtus pinigus. Vyras tikino ir pats išsigandęs, bijojęs ginti draugą, nes vengė konflikto su R. P., kuris anksčiau yra jam kišęs peilį po kaklu.

Narpliojant šios istorijos aplinkybes, buvo apklaustas ir policijos pareigūnas, kuriam atėjęs į komisariatą pensininkas pranešė apie pavogtus pinigus. Pasak pareigūno, plungiškis nuo pat pradžių sakė, jog pinigai iš jo paimti prieš jo valią.

Bylą išnagrinėjęs Plungės apylinkės teismas versija apie geranoriškai atiduotus pinigus nepatikėjo, todėl abu vyrus pripažino kaltais dėl plėšimo. R. P. už tai nubaustas dvejų metų ir devynių mėnesių laisvės atėmimo bausme, o jo bendrą L. R. – pustrečių metų nelaisvės. Tiesa, į bausmės laiką bus įskaičiuotas laikinojo sulaikymo laikas.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos (suimtiems nuteistiesiems šis terminas skaičiuojamas nuo nuosprendžio nuorašo (kopijos) jiems įteikimo dienos) apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.