Teisme – su amfetaminu įkliuvusi plungiškė

Asociatyvi nuotrauka
Iš pradžių plungiškė tikino, jog amfetaminas ir švirkštas – ne jos
Sausio antrąją Plungės apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu užbaigta byla, kurios epicentre atsidūrė anksčiau neteista plungiškė R. P. Moteris baudžiamąją atsakomybę užsitraukė po to, kai policijos pareigūnai jos automobilyje buvusioje kuprinėje aptiko amfetamino. Tiesa, BMW X5 buvo sustabdytas ne atsitiktinai, o gavus pranešimą apie galimai narkotikų pavartojusią moterį, sėdusią vairuoti būtent šios markės automobilį. Taip pat nurodyta, kad ta moteris su savimi gali turėti kvaišalų.

Prisipažino ne iš karto

Pareigūnai plungiškės automobilį išpurtė pernai rugsėjo 30-ąją. Stoties gatvėje, Plungėje, truputį po vidurnakčio BMW sustabdę policininkai jo apžiūros metu pamatė kuprinę, ją patikrinę aptiko 0,347 g amfetamino.

Į nemalonumus įsivėlusi plungiškė pirminės apklausos metu neigė bet kokius jai metamus kaltinimus. Moteris aiškino, kad BMW yra jos draugo, juo praėjusį vakarą vežė pažįstamą L. Z. į Klaipėdą. To jos prašė L. Z., pažadėjęs įpilti kuro ir užsiminęs, kad Klaipėdoje turi kažkam paduoti pinigus.

Uostamiestyje jie esą sustojo prie kažkokio bendrabučio, L. Z. išlipo ir neva nežinia kur trumpam išėjo. Į Plungę jiedu grįžo apie 23 valandą ir iškart užsuko į Žaltakalnio gatvėje esančią degalinę.

R. P. aiškino į degalinę ėjusi viena, L. Z. neva liko sėdėti automobilyje. Po to jie dar važiavo susitikti su A. N, trise nutarė apsukti aplink miestą ir tada A. N. ir L. Z. parvežti į pastarojo namus.

Kompanijai besivažinėjant, BMW sustabdė policija. Mašinoje buvusioje kuprinėje pareigūnai aptiko narkotinių medžiagų bei švirkštą. R. P. iš pradžių tikino nežinanti, kam jie priklauso, prisiekinėjo pati jokių narkotikų nevartojanti. Apklausiama moteris pareiškė įtarianti, kad narkotines medžiagas, kol ji buvo degalinėje, į jos kuprinę galėjo įkišti L. Z.

Bet papildomai apklausiama plungiškė jau kitaip kalbėjo – prisipažino melavusi, kad nevartoja narkotikų. Pasakojo pirmąkart jų pabandžiusi gal prieš 20 metų. Tiesa, moteris tikino nevartojanti nuolat, tik kartas nuo karto. Paskutinį sykį narkotinių medžiagų – būtent amfetamino – prisipažino vartojusi rugsėjo 29 dieną. O tiesos neva iškart nesakė, nes buvo labai išsigandusi.

Kaip jos kuprinėje atsirado švirkštas ir amfetaminas, R. P. nenorėjo detalizuoti, tik pasakojo, jog narkotikai jai padeda atsipalaiduoti, kuomet ji yra viena, išvykus draugui į užsienį. Tačiau vėliau moteris vis tik prisipažino dėl visko, kuo yra kaltinama, ir tikino, jog labai gailisi dėl tokio savo poelgio.

Apribojo laisvę

Narpliojant šios istorijos aplinkybes buvo apklausti ir plungiškės pakeleiviai. A. N. aiškino su teisiamąja ir L. Z. yra draugai. Esą jie kartais pavartoja narkotikų, kurių nusiperka iš įvairių asmenų. Vyras sakė už gramą amfetamino mokantis 15–20 eurų, priklausomai nuo pardavėjo.

Prisimindamas rugsėjo pabaigą A. N. pasakojo sulaukęs R. P. žinutės: „Ar tau palikti prasukti?“, kas tarp narkotikus vartojančių žmonių reiškia „Ar tave pavaišinti?“ Susitikę sutartoje vietoje trys draugai, kaip aiškino A. N., važinėjo po miestą, kol buvo sustabdyti policijos. R. P. kuprinėje rasti narkotikai, vyro teigimu, tikrai buvę ne jo.

Kad amfetaminas priklauso ne jam, aiškino ir L. Z., kurio atžvilgiu iš pradžių buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šio įvykio. Nuo išsamesnių komentarų vyras susilaikė, tik sakė, kad jei narkotikai ir švirkštas būtų buvę jo, jis to nebūtų neigęs. Dar jis patikino tiksliai žinantis, kad R. P. vartoja narkotikus.

Bylą išnagrinėjęs teismas plungiškę pripažino kalta neteisėtai, neturint tikslo parduoti ar kitaip platinti, įgijus, laikius ir gabenus nedidelį kiekį narkotinės medžiagos. Už tai teismas moterį nubaudė trečdaliu sumažinta laisvės apribojimo keturiems mėnesiams bausme, neskiriant intensyvios priežiūros, tačiau uždraudžiant visą bausmės laiką vartoti psichiką veikiančias medžiagas.

Jei plungiškė su tokia bausme nesutinka, per keturiolika dienų nuo teismo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos turi Plungės apylinkės teismui paduoti prašymą, reikalaudama surengti bylos nagrinėjimą teisme. Nepateikus tokio prašymo, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.