Teisme – ukrainiečius vaikus skriaudęs vyriškis

Asociatyvi nuotr.
Ukrainietė mergaitė iki šiol su siaubu prisimena, kaip ją užsipuolė kaimynas
Ukrainiečiui berniukui spyrė į koją, o jo sesutę stvėrė už striukės, tėškė į žemę, o po to paėmęs už kojos dar ir vilko žeme. Visa tai vyko matant kitiems asmenims, tarp kurių – užpultų vaikų sesuo. Būtent už tai Plungės rajono savivaldybės gyventojui T. G. vėl teko varstyti Plungės apylinkės teismo duris. Anksčiau šešis kartus teistam vyriškiui buvo iškelta baudžiamoji byla už nežymų mažametės sveikatos sutrikdymą bei viešosios tvarkos pažeidimą.

Užkliuvo, kaip valgė saulėgrąžas

Ukrainiečius vaikus, tarp kurių – mažametė, girtas T. G. užpuolė vėlų balandžio 29-osios vakarą daugiabučio kieme Plungės rajono savivaldybėje. Aplinkinių asmenų akivaizdoje vyras stvėrė mažametę už striukės, pargriovė ant žemės ir ėmė tempti už kojos. Negana to, jis dar spyrė dviračiu važiavusiam vyresniam mergaitės broliui. Tačiau ir tuo viskas nesibaigė – T. G. dar sykį stvėrė mergytę už striukės ir vėl pargriovė. Mažametė krito veidu į žemę, dėl to susižalojo nosį – ši pasruvo krauju. Girto vyro išpuolį prieš vaikus matė ir jų sesuo, kuri labai išsigando.

Teisme atsidūręs vaikų skriaudikas neneigė taip pasielgęs su vaikais, tačiau bandė visus įtikinėti, jog tokius jo veiksmus išprovokavo pati mergaitė. Esą ši valgė saulėgrąžas ir visur spjaudė lukštus, taip pat spjaudėsi seilėmis bei jį įžeidinėjo.

T. G. aiškino, kad nederamai besielgiantį vaiką iš pradžių bandė žodžiu nuraminti ir sudrausminti, tačiau mergaitė nesiliovė, tada jis stvėrė ją už rūbų ir pakratė, taip pargriaudamas ant žemės. Vyras kone prisiekinėjo, kad vaiko jis nesviedė, be to, tikino norėjęs atsiprašyti, bet nespėjo – kažkas iškvietė policiją.

O štai spyrio mažametės broliui vyras sakė neprisimenantis, tačiau nesigynė, kad galėjo užkliūti jį, spirdamas į dviratį.

T. G. teisinosi, kad jį papiktino ukrainietės mergytės elgesys, todėl taip ir gavosi. Be to, buvo girtas, o tai tikrai nepakurstė gražiai elgtis.

Prašė kaimynui uždrausti prie jų artintis

Kaltinamajam pripažinus kaltę ir davus parodymus, teismas nutarė bylą išnagrinėti sutrumpinto proceso tvarka, todėl kiti šios nemalonios istorijos dalyviai nebuvo apklausti. Jų parodymai užfiksuoti atliekant ikiteisminį tyrimą.

Tuomet vyro nuskriausta mažametė pasakojo, kaip jai, jos seseriai ir broliui bei kitiems vaikams būnant kieme atėjo kaimynystėje gyvenantis vyras ir pradėjo ją pulti – griebė už rūbų ir trenkė į žemę. Mažametė pasakojo, kad krisdama susižalojo nosį.

Mergaitė sakė, jog kliuvo ir jos broliui – įniršęs kaimynas spyrė jam į koją, kuomet šis važiavo dviračiu. Vyro pyktis neaplenkė ir mažametės sesers – šią, mergaitės tikinimu, jis gąsdino žodžiais, tačiau ką konkrečiai sakė, negalėjo įvardinti, nes nesupranta lietuviškai.

Užpulta vyro mažametė parbėgo namo. Mergaitės sesuo papasakojo mamai, kas nutiko, kol pastaroji apžiūrinėjo dukros nosytę, moters draugė iškvietė policiją. Atvyko ir medikai, jie apžiūrėjo sužalotą vaiką. O tuo tarpu pareigūnai sulaikė vaikų skriaudiką.

Kad viskas vyko būtent taip, kaip papasakojo mažametė, byloja ir jos brolio bei sesers parodymai. Pastarosios teigimu, iki tol ramiai bendravęs kaimynas staiga įsiūto, ėmė keiktis, o galiausiai puolė sesę. Gindama užpultą mergytę jos sesuo tikino šaukusi ant kaimyno, tačiau šis nieko nepaisė. Ukrainietė sakė tą vakarą buvusi ne tik pikta ant užpuoliko, bet ir labai išsigandusi.

Baimę tikino jautusi ir vaikų mama. Ji sakė iki šiol matanti vaizdą, kaip į namus pareina krauju pasruvusi dukrytė. Moteris sakė po šio įvykio negalinti ramiai gyventi, jaučiasi nesaugiai, bijo dėl savo ir vaikų sveikatos ar net gyvybės. Dėl to vienintelis jos noras yra, kad kaimynui būtų uždrausta prie jų artintis.

Teks atlyginti žalą

Kaip jau buvo minėta, vaikus skriaudęs T. G. pareigūnų sulaikytas tą patį vakarą. Tiesa, net ir pasirodžius policijai, jis elgėsi agresyviai – įžeidinėjo ukrainiečių šeimą, kaltino vaikus nekultūringai elgusis, o galiausiai užsipuolė ir policijos pareigūnus – šiuos siuntinėjo į visas keturias puses, vadino asilais, gaidžiais.

Tad teismui nekilo nė menkiausios abejonės, jog T. G. kaltas ne tik dėl mažametės nesunkaus sveikatos sutrikdymo, bet ir dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Už šiuos abu „žygdarbius“ šešis teistumus jau turinčiam vyriškiui skirta subendrinta ir trečdaliu sumažinta dešimties mėnesių terminuoto laisvės atėmimo bausmė. Ji atidėta trejiems metams, uždraudžiant vartoti psichiką veikiančias medžiagas, įpareigojant dvejus metus tęsti darbą, trejus metus neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Vyrui duota dešimt mėnesių po nuosprendžio įsiteisėjimo atlyginti nukentėjusiesiems padarytą žalą. O ši – ne tokia ir maža: nuskriaustai mergaitei T. G. privalės sumokėti 1 000 eurų, o jos broliui ir sesei – po 500 eurų. Tiek įvertinta ukrainiečių vaikų patirta neturtinė žala.

Dar 363 eurus vyrui kainuos bylinėjimosi išlaidos.

Tiesa, šis nuosprendis nėra galutinis – per 20 dienų nuo paskelbimo dienos jis gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui. Tačiau vargu, ar to bus imtasi, nes T. G. ne tik pripažino savo kaltę, bet ir sutiko su nukentėjusiųjų pareikštais civiliniais ieškiniais.