Tikrins žudiko sveikatos būklę

Gintarės KARMONIENĖS nuotrauka
Inicijuotas žmogų nužudžiusio ir jo kūną slėpusio plungiškio A. Čiuželio sveikatos patikrinimas
Po brutalaus nusikaltimo, kuomet 1963-aisiais gimęs plungiškis Artūras Čiuželis nužudė 35-erių taip pat plungiškį Norbertą Narmontą, o po to jo kūną bemaž dvi savaites laikė savo bute, paslėpęs patalynės dėžėje, sofoje, parėjo jau daugiau nei treji metai, o žudikas iki šiol nėra nubaustas. Į pirmąjį šios bylos posėdį Klaipėdos apygardos teisme jis atvyko ir žurnalistams pasakojo sugėrovą peiliu subadęs, nes šis buvo „keistesnis“, tačiau vėlesniuose posėdžiuose nebepasirodė, mat po ištikusio insulto liko prikaustytas prie lovos.
Kokia A. Čiuželio sveikatos būklė šiandien, nėra žinoma. Dėl to neseniai šioje byloje valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras buvo įpareigotas organizuoti plungiškio sveikatos patikrinimą. Galbūt žudikas jau yra pajėgus stoti prieš teismą ir papasakoti, kodėl taip pasielgė su savo sugėrovu.

Vis dar nežino, kodėl nužudė

Klaipėdos apygardos teismo tvarkaraščiuose po ilgos pertraukos vėl sušmėžavus A. Čiuželio pavardei, „Žemaitis“ domėjosi, ar didžiulio rezonanso sulaukusioje baudžiamojoje byloje yra kokių pokyčių. Tačiau Klaipėdos apygardos teismo teisėjo vyresnioji padėjėja Dovilė Saulėnienė patikino, jog kol kas esminių pokyčių nėra.

„Gruodžio 6-osios nutartimi teismas įpareigojo prokurorą Arūną Saunorių organizuoti kaltinamojo A. Čiuželio sveikatos būklės patikrinimą ir iki nutarties priėmimo dienos Valstybinės teismo medicinos tarnybai pateikti medicininių dokumentų informaciją“, – paaiškino teismo darbuotoja.

Kol kas galima tik spėlioti, ką parodys liūdnai išgarsėjusio plungiškio sveikatos patikrinimas, tačiau nužudytojo artimieji, ko gero, viliasi, kad jų brangaus žmogaus gyvybę atėmęs asmuo pagaliau atsakys už tai, ką padarė.

Bent kokio paaiškinimo nužudyto plungiškio artimieji laukė jau per pirmąjį šios bylos posėdį, vykusį po nužudymo praėjus maždaug metams. Tuomet N. Narmonto mama, brolis bei sesuo tikėjosi išgirsti, ką tokio padarė jiems artimas žmogus, kad sulaukė tokios baigties.

Tačiau to jie neišgirdo, mat posėdį teko atidėti dėl nepasirodžiusios N. Narmonto sugyventinės. Tik žurnalistams iš A. Čiuželio, dar prieš prasidedant posėdžiui, pavyko išpešti keletą žodžių. Nuleidęs galvą jis tikino prisipažįstantis dėl to, kuo yra kaltinamas, ir dar išlemeno, kad jis, suprask – nužudytasis, buvo „keistas“, dėl to viskas taip įvyko. Į išsamesnius paaiškinimus vyras nesileido.

Kraupi paieškų atomazga

Skaitytojams primename, jog N. Narmonto 2019-ųjų gegužės 12-ąją pasigedo jo sugyventinė. Pradingėlio paieška paskelbta po kiek daugiau nei savaitės. Jauno vyro ieškojo ne tik teisėsauga, bet savo jėgomis – ir jo artimieji bei draugai. Visi tikėjosi plungiškį rasti gyvą. Paieškoms buvo pasitelkti kinologai su šunimis, ugniagesiai gelbėtojai, narai, net aiškiaregė.

Iš pradžių manyta, kad pradingėlis nuskendo vadinamojoje Plungės jūroje, nes netoli jos buvo užfiksuotas paskutinis N. Narmonto telefono signalas. Tačiau narai, išmaišę vandens telkinį, nieko nerado.

Ant teisingo kelio nelaimėlio artimuosius užvedė aiškiaregė, pasakiusi, kad dingusiojo reikia ieškoti ten, kur jis paskutinį kartą leido laiką.

Apie tai buvo informuota policija. Rankų sudėję nesėdėjo ir patys N. Narmonto artimieji – jie ėmė spausti į kampą A. Čiuželį, nes būtent po išgertuvių jo bute plungiškis kažkur prapuolė. Tačiau jis suokė savo giesmelę, kad po išgertuvių N. Narmontas nežinia kur išėjo.

Bet artimieji nepasidavė. Kad kažkas ne taip, išdavė tiek name, kuriame yra A. Čiuželiui priklausantis butas, tiek aplink jį tvyrantis baisus dvokas. Tiesa, pareigūnams šis tvaikas įtarimų nekėlė.

Galiausiai dingusiojo artimiesiems pavyko įsibrauti į A. Čiuželio butą. Apžiūrėjus jį, dužo viltis N. Narmontą išvystį gyvą – vyro kūnas buvo rastas patalynės dėžėje sofoje. A. Čiuželis dėl to nė kiek nesusijaudino, anot aukos artimųjų, jis dar drįso pareikšti, kad nė kiek nesigaili nudūręs. Negana to, visą šį laiką žudikas gyveno šalia irstančio savo aukos kūno.

Tiesa, šioje byloje kaltinimai buvo pareikšti ir kitam plungiškiui, kuris A. Čiuželiui padėjo paslėpti kūną. Jo atžvilgiu byla buvo išskirta į atskirą ir jau išnagrinėta – 1965-aisiais gimusį vyrą teismas pripažino kaltu ir paskyrė arešto bausmę, kurios vykdymą atidėjo.