Tragiška avarija pareikalavo dviejų gyvybių

Gintarės KARMONIENĖS nuotr.
Kas liko iš mašinos, ištraukus ją iš po vilkiko
Ketvirtadienį Plungės rajono policijos komisariato viršininkas Gintautas Pocevičius per Savivaldybės tarybos posėdį pasidžiaugė, jog šiemet mūsų rajono keliuose žuvo tik du žmonės. Praėjo pora dienų, ir šią liūdną statistiką papildė dar dvi žūtys. Vėlų šeštadienio vakarą įvykusi tragiška avarija nusinešė dviejų moterų, važiavusių automobiliu „Toyota Auris“, gyvybes. Avarijos kaltininkas, kuris iki šiol nenustatytas, sėdėjo prie „Mersedes Benz S320“ vairo.

Kaip nurodoma pirminiame policijos pranešime, kraupi eismo nelaimė įvyko iki 23 valandos likus dvidešimčiai minučių 51-ajame kelio Mažeikiai–Plungė–Tauragė kilometre, Berenių kaime. Iš pradžių skelbta, kad susidūrė vilkikas „Scania“ ir lengvasis automobilis „Toyota Auris“, bet netrukus patikslinta, jog į avariją papuolė trys transporto priemonės – minėtos dvi ir „Mersedes Benz S320“. Būtent pastarojo automobilio vairuotojo veiksmai ir išprovokavo tragiškas pasekmes.

Tikslesnė informacija, kaip įvyko avarija, kol kas neviešinama, tačiau iš pirminių pranešimų matyti, kad „Mercedes Benz S320“, lenkdamas dešine puse važiavusį automobilį „Toyota Auris“, atsitrenkė į jo galinę dalį. Stiprus smūgis „Toyoą“ nubloškė į priešpriešinę eismo juostą, kuria važiavo vilkikas „Scania“, vairuojamas 1970-aisiais gimusio vyriškio. Viskas įvyko taip greitai, kad išvengti nelaimės nepavyko – „Toyota Auris“ tėškėsi į krovininį automobilį, palįsdama po juo.

Po smūgio iš lengvosios mašinos liko tik sumaitoto metalo krūva, kurioje – du prispausti žmonės. Vairuotoją ir keleivę ugniagesiai gelbėtojai iš suknežinto automobilio ištraukė pagalbon pasitelkę hidraulinę įrangą. Abi moterys buvo jau negyvos. „Scania“ vairuotojui nustatyti abiejų kojų sumušimai. Jis išleistas gydytis ambulatoriškai.

Tiesa, ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta ir apie gaisrą. Nurodyta, kad dega „Mersedes Benz S320“, tačiau atvykus į nelaimės vietą, paaiškėjo, jog nedidelę ugnį spėta užgesinti iki pasirodant specialiosioms tarnyboms.

Gesinti automobilį ėmėsi pravažiuojantys žmonės. Nepaisant to avarijos vietoje ugniagesiams gelbėtojams darbo būta iki pat 5 valandos ryto. Visą šį laiką buvo uždarytas ir Mažeikių–Plungės–Tauragės kelias. Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojams talkino ir vietinis ūkininkas su traktoriumi. Padėjo ir dar vienas gyventojas.

Pirmadienio rytą „Žemaitis“ apie tragišką eismo įvykį kalbėjosi su Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grausliene. Jos teiravomės apie avariją sukėlusiu automobiliu važiavusį „ekipažą“. Pirminiais duomenis, „Mersedes Benz S320“ važiavo penki asmenys. Du po avarijos liko įvykio vietoje. Kiti trys spruko.

Kas vairavo mersedesą, anot A. Grauslienės, kol kas nėra aišku. Pareigūnai bando tai išsiaiškinti. Pirmadienį buvo žinoma tik tiek, kad įvykio vietoje likę du mersedeso keleiviai buvo neblaivūs. 1990 metais gimusiam vyrui nustatytas 1,78 promilės, o trejais metais už jį jaunesniam jo bendrakeleiviui – net 2,76 promilės girtumas.

Kitos dienos popietę policijos pareigūnams prisistatė ir kiti „Mersedes Benz S320“ važiavę asmenys. Ar ir jie vyko neblaivūs, aiškinamasi. Kaip ir tai, kas sėdėjo prie automobilio vairo. ƒ„Prisidavę“ asmenys prisipažino vėlų šeštadienio vakarą važiavę minėtu automobiliu ir pasišalinę iš įvykio vietos.

„Kol kas atliekamos apklausos, tad daugiau informacijos turėtume pateikti savaitės pabaigoje“, – kalbėjo A. Grauslienė.