Vagystės planas gimė pritrūkus pinigų

Asociatyvi nuotrauka
Dyzelinio kuro pavogusiam vyriškiui apribota laisvė
Sausio penktąją Plungės apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu užbaigta byla dėl vagystės. Dėl to kaltinimai buvo pareikšti anksčiau reikalų su teisėsauga neturėjusiam Žemaičių Kalvarijos gyventojui K. B. Baudžiamąją atsakomybę vyras užsitraukė po to, kai pavogė 20 litrų dyzelinio kuro.

Bėdų šiuo metu niekur nedirbantis vyriškis prisidarė visai neseniai – praėjusių metų gruodžio 6-osios vakarą. Kaip nustatė teismas, opeliu atvykęs prie H. B. priklausančios sodybos, esančios Visvainių kaime, Platelių seniūnijoje, K. B. sulaužė sodybos kieme stovėjusio H. B. krovininio automobilio „Peugeot“ kuro bako užraktą ir, pasinaudojęs gumine žarna, iš jo pavogė 20 litrų dyzelinio kuro.

Vėliau vyras gailėjosi taip pasielgęs ir pasakojo, jog mintis pavogti kuro kilo pristigus pinigų. Pavogtą kurą ilgapirštis tikino ketinęs parduoti. Pinigų reikėjo, nes tuo metu buvo praradęs darbą, o namuose – ne tik draugė, bet ir kelių mėnesių kūdikis.

K. B. pareigūnams aiškino, jog sodyba, kurioje įvykdyta vagystė, jam – pažįstama, nes kartais tenka joje pasidarbuoti – atlikti kai kuriuos ūkio darbus, kurių negali padaryti garbaus amžiaus sodybos šeimininkai. Senukais rūpinasi jų sūnus H. B.

Būtent į jam priklausiusio automobilio baką ir nusitaikė K. B., tuo metu senukų sodyboje tvarkęs sugedusį traktorių. Bekrapštinėdamas jį K. B. sakė ir sukurpęs vagystės planą, kurio įgyvendinimo ėmėsi iškart – iš savo mašinos atsinešė 20-ies litrų plastmasinį bidoną, guminę žarną, susirado reples, kuriomis atsuko kuro bako dangtį, įkišo į baką žarną ir nusileido minėtą kiekį dyzelino.

Grobį K. B. jau ketino boginti į savo automobilį, kai išgirdo parvažiuojant mašiną. Tada išsigandęs vyras su visu bidonu spruko į daržinę.

Paaiškėjo, kad tuo metu į sodybą atvažiavo H. B., kuriam, prie kiemo išvydus K. B. opelį, iškart kilo įtarimų, kad kažkas yra blogai. O dar kai paskambino K. B., kuris aiškino esąs Plateliuose, sodybos šeimininkų sūnui išvis pasidarė keista. Todėl jis apžiūrėjo sodybą ir netruko išsiaiškinti, kad iš jo krovininio automobilio pavogtas kuras.

H. B. sakė klausęs tėvams retkarčiais prie ūkio darbų talkinusio K. B, ar šis prie to neprikišo nagų, tačiau vyras neigė vogęs. Sulaukęs tokio atsakymo H. B. iškvietė policiją, kuriai tik spėjus atvažiuoti K. B. prisipažino pavogęs 20 litrų kuro ir parodė, kur jį paslėpęs.

Vyras prisiekinėjo, kad vogė pirmą kartą, esą anksčiau iš šios sodybos nieko nėra išnešęs.

Bylą dėl vagystės išnarpliojęs Plungės apylinkės teismas K. B. pripažino kaltu pavogus 20 litrų dyzelinio kuro ir už tai vyrą nubaudė trečdaliu sumažinta laisvės apribojimo keturiems mėnesiams bausme, neskiriant intensyvios priežiūros, bet įpareigojant per šį laikotarpį atlyginti H. B. padarytą turtinę žalą. Pavogtas kuras buvo grąžintas, tad K. B. liko sumokėti ar darbu kompensuoti už sugadintą kuro bako užraktą. Padarytas nuostolis siekia pusšimtį eurų.

K. B. išaiškinta, kad nesutikdamas su tokia bausme, per keturiolika dienų nuo teismo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos jis turi teisę Plungės apylinkės teismui paduoti prašymą, reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme. Tokiu atveju bylos nagrinėjimas teisme bus privalomai rengiamas. Nepateikus tokio prašymo, įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.