Vandalui apribota laisvė

Freepik nuotrauka
Praėjusią savaitę bausmės sulaukė 1991-aisiais gimęs plungiškis Marius Pilibavičius. Plungės apylinkės teismas vaikiną pripažino kaltu dėl viešosios tvarkos pažeidimo – būdamas neblaivus jis vandališkai elgėsi daugiabučio gyvenamojo namo koridoriuje.

Į nemalonumus plungiškis įsivėlė visai neseniai – kovo 6-osios naktį. Būdamas įkaušęs jis viešoje vietoje – daugiabučio gyvenamojo namo, esančio Plungėje, antro aukšto koridoriuje – surengė tokį „pasirodymą“, kad miegoti negalėjo ne tik minėto, bet ir kitų aukštų gyventojai.

Neaišku, dėl ko įpykęs vaikinas tyčia rankomis daužė metalines B. T. buto duris. Tačiau tuo plungiškio įsiūtis neapsiribojo. Duris jis dar „pasveikino“ ir spyriais, nuo kurių buvo sugadinta durų varčia. Padarytą žalą nukentėjusioji įvertino 50 eurų.

Tokiu savo vandališku bei chuliganišku elgesiu M. Pilibavičius pademonstravo nepagarbą aplinkai bei sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką.

Išgaravus alkoholiui, matyt, išsisklaidė ir plungiškio drąsa bei pyktis – pripažindamas kaltę vaikinas tikino, jog nuoširdžiai gailisi prisiviręs košęs. Kiek to nuoširdumo šiuose žodžiuose, sunku pasakyti, nes M. Pilibavičius yra pripažintas recidyvistu. Jis ir anksčiau teistas už analogišką nusikaltimą. Be to, baustas ir administracine tvarka. Vienintelis pliusas yra tai, kad vyras neveltėdžiauja, o dirba.

Nors chuligano praeitis – spalvinga, jo dalią palengvino būtent prisipažinimas bei gailėjimasis. Byla jo atžvilgiu baigta teismo baudžiamuoju įsakymu. Jame juodu ant balto surašyta, kad M. Pilibavičius pripažįstamas kaltu dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Už tai, kad vandališkai elgėsi daugiabučio koridoriuje, jam skirta trečdaliu sumažinta bausmė – laisvės apribojimas dešimčiai mėnesių.

Taip pat jam paskirtas įpareigojimas visą bausmės atlikimo laikotarpį tęsti darbą bei šešis mėnesius nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

Tiesa, į paskirtos bausmės laiką įskaitytas M. Pilibavičiaus laikinojo sulaikymo laikas.

Vaikinui išaiškinti, kad, nesutikdamas su paskirta bausme, per keturiolika dienų nuo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos jis turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei kaltinamasis šia teise nepasinaudoja, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir tampa neskundžiamas.