Važiuojant dviračiu kilo mintis... pasimušti

FREEPIK nuotr.
Gegužės 15-osios pavakarę ramiai stotelėje autobuso laukęs L. M. nesitikėjo, kad vietoj jo atriedės dviratis, ant kurio – visiškai nedraugiškai nusiteikęs vyriškis – Plungės rajone gyvenantis Simonas Stonys (g. 1980 m.). L. M. nenutuokė ir to, kad nuo dviračio nušokęs smarkuolis ims jį talžyti. Už tai S. Stoniui iškelta baudžiamoji byla pirmadienį užbaigta Plungės apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu.

Byla dėl fizinio skausmo sukėlimo išnagrinėta rašytinio proceso tvarka. Teismas išsiaiškino, kad minėtą dieną S. Stonys, Jėrubaičių kaime važiuodamas, dviračiu prilėkė prie autobusų stotelės, kurioje autobuso lūkuriavo iš matymo pažįstamas L. M. Neaišku, kokia juoda katė perbėgo jųdviejų kelią, bet S. Stonys, vos tik nušokęs nuo savo „žirgo“, ėmė pulti L. M.

Kažkuo nepatenkintas dviratininkas ranka trenkė L. M. į dešinę veido pusę. Nuo smūgio jis pargriuvo, bet tuo užpuoliko atakos nesibaigė – gulinčią savo auką S. Stonys ne mažiau kaip tris kartus „pašventino“ smūgiais į veidą, taip sukeldamas fizinį skausmą.

Vėliau mušeika gailėjosi užpuolęs žmogų. Teismas, žinoma, tai įvertino. Tačiau atkreiptas dėmesys ir į tai, kad 2016-aisiais už analogišką nusikaltimą S. Stonio atžvilgiu yra buvęs pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuris galiausiai buvo nutrauktas. Tik per plauką baudžiamosios atsakomybės vyras išvengė ir anksčiau – 2008-aisiais nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo arba realizavimo.

Išnarpliojus bylos medžiagą, teismas S. Stonį pripažino kaltu. Bylą išnagrinėjus supaprastinto proceso būdu, mušeikai paskirta bausmė sumažinta trečdaliu. Tad už tai, kad sukėlė fizinį skausmą kitam žmogui, S. Stoniui skirta laisvės apribojimo šešiems mėnesiams bausmė, įpareigojant per vieną mėnesį nuo bausmės vykdymo pradžios pradėti dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje.

Ir tai dar ne viskas – tris mėnesius jis privalės dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose. Be to, tiek pat laiko jam teks pamiršti ir alkoholį bei kitas psichiką veikiančias medžiagas.

Jei tokia bausmė netenkina, S. Stonys per keturiolika dienų nuo teismo baudžiamojo įsakymo gavimo dienos turi teisę reikalauti surengti bylos nagrinėjimą teisme. Nepasinaudojus tokia galimybe, įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.