Visi barniai – dėl alkoholio

„Sidabrės“ nuotr.
Nubaustas sugyventinę sumušęs vyriškis
Neseniai Plungės apylinkės teismo nuosprendį išgirdo plungiškis V. K., kuriam teisme teko pasiaiškinti, kodėl pakėlė ranką prieš savo sugyventinę. Ne pirmą kartą šeimoje smurtavęs vyras dėl visko kaltino alkoholį, esą išgėręs ir dar provokuojamas sugyventinės pasiduoda pykčiui bei agresijai.

Išgėręs nebesivaldo

Spyriais į galvą bei kitas kūno vietas pasibaigusi šeimos drama įvyko balandžio 10-osios vakarą. Kaip nustatė teismas, būdamas girtas V. K. namuose, Plungėje, priėjo prie koridoriuje ant grindų gulinčios moters ir ėmė ją spardyti. Kliuvo į galvą, šoną, buvo nustatytos daugybinės poodinės kraujosruvos veide, sulaužyta nosis bei abu viršutiniai žandikauliai, kairės pusės šonkaulis.

Plungiškis teisme savo kaltės neneigė. Aiškino, kad tądien abu buvo išgėrę, pykosi – jis sugyventinei priekaištavo, kad ši neva nebūna namuose, neruošia maisto. Neapsikentusi moteris neva jam pagrasino išeiti pas draugę, keikėsi, tada jis nesusivaldė ir pradėjo ją mušti – ne sykį trenkė delnu ir kumščiu į žandą. Galiausiai išvis savęs nebekontroliavo ir spyrė į šoną. Kad būtų koja spyręs į veidą, neprisiminė, bet sakė, kad galėjo taip būti.

Įsiūčio užvaldytas vyras, kaip pats pasakojo, draugę talžė gulinčią ant žemės. Ant grindų moteris parkrito tikėdamasi, kad tokioje būsenoje sugyventinis jos nedaužys. Ji ir verkė, bet niekas nepadėjo. Galiausiai ji iš skausmo ėmė rėkti, tada egzekucija baigėsi. V. K. žodžiais, abu nurimo ir nuėjo miegoti. Ryte moteris atsikėlė kamuojama skausmų, todėl jos mama ją nuvežė į ligoninę.

Vyras tikino, jog dėl visko kaltas alkoholis. Neva išgėręs jis nesugeba savęs kontroliuoti, o dar kai pati sugyventinė ima provokuoti... V. K. gailėjosi sumušęs savo moterį, tikino, kad po to įvykio nebegeria, ir prašė jį atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, susitaikius su nukentėjusiąja.

Pasiskundė draugei

Prisimindama smurtu paženklintą vakarą ikiteisminio tyrimo metu moteris pasakojo, jog tikrai tądien abu su sugyventiniu buvo išgėrę ir pykosi. Esą ji norėjo eiti gerti pas kaimynę, o vyras neišleido. Eidama ji apvirto, tada šis įsiutęs ėmė ją spardyti.

Kitą dieną apie patirtą smurtą ji aiškino pasipasakojusi draugei. Net siuntė nuotrauką, kaip po muštynių atrodo jos veidas. Išvydusi, kaip smarkiai sumušta bičiulė, draugė viską papasakojo nukentėjusiosios mamai, o ši dukrą skubiai nuvežė į ligoninę.

Moteris neslėpė, kad sugyventinis ir anksčiau yra ją skriaudęs. Plungiškė taip pat visą kaltę vertę alkoholiui, aiškino, kad išgėrę abu pasidaro konfliktiški, randa priekaištų vienas kitam.

Turi bėdų su alkoholiu

Kad plungiškė atsiuntė sumušto veido nuotrauką, ikiteisminio tyrimo metu patvirtino ir jos draugė. Ji prisiminė kad supratusi, jog draugė dėl sumušimo niekur nesikreips, viską papasakojo jos mamai. Bičiulė tikino nukentėjusiąją pažįstanti apie dešimtmetį, todėl puikiai žinanti, kad ši turi bėdų su alkoholiu, dėl kurio jos šeimoje ir kyla visi konfliktai.

Tas pačias sugyventinių bėdas įvardino ir nukentėjusiosios motina. Anot jos, jiedu negeria ji tik tada, kai neturi pinigų alkoholiui nusipirkti.

Moteris prisiminė buvusi ištikta šoko, kai pamatė sudaužytą dukters veidą. Be to, buvo matyti, kad jai išties prastai, nes judesiai buvo nekoordinuoti. Todėl nedelsdama išgabeno dukrą į ligoninę, bet ji atsisakė ten likti – iš ligoninės sumuštoji grįžo į mamos namus.

Skyrė lygtinę laisvės atėmimo bausmę

Bylą dėl nesunkaus šeimos nario sužalojimo išnagrinėjęs Plungės apylinkės teismas V. K. pripažino kaltu. Atsižvelgus į sunkinančias ir lengvinančias aplinkybes, plungiškiui skirta trečdaliu sumažinta bausmė – laisvės atėmimas aštuoniems mėnesiams.

Šią bausmę subendrinus su ankstesne, paskirta galutinė – laisvės atėmimas dešimčiai mėnesių. Tiesa, jos vykdymas atidėtas pusantrų metų, įpareigojant V. K. visą bausmės vykdymo atidėjimo laiką tęsti darbą, neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, vienerius metus nuo bausmės vykdymo pradžios nevartoti psichiką veikiančių medžiagų bei dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Taip pat vyriškiui teks atlyginti Šiaulių teritorinės ligonių kasos patirtą žalą, kurios dydis – beveik 110 eurų. Tiek atsiėjo sumuštosios gydymas. Dar beveik 373 eurus vyrui reikės sumokėti SODRAI, išmokėjusiai ligos išmoką dėl moters nedarbingumo.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.