Žmoną skriaudusiam vyrui – temidės „dovana“

Asociatyvi nuotrauka
Žmoną vyras skriaudė dėl to, kad ši norėjo atimti mašinos raktelius
Neseniai Plungės apylinkės teismas paskelbė verdiktą Plungės rajono savivaldybės gyventojui A. Š, kuris teisėsaugininkų akiratin pakliuvo po to, kai pakėlė ranką prieš savo sutuoktinę. Moteris buvo „paauklėta“ už tai, kad bandė iš girto vyro atimti mašinos raktelius.

Kaip byloja teismą pasiekusi medžiaga, smurtu pasibaigęs sutuoktinių konfliktas įvyko visai neseniai – spalio 14-osios vakarą, kada A. Š., būdamas girtas, barnio metu viena ranka sugriebė žmoną už žasto, o kita stūmė. Dėl to moteris griuvo ant žemės ir susitrenkė šoną bei ranką.

Už tai anksčiau neteistas vyriškis buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Ikiteisminio tyrimo metu apklausiamas jis neneigė smurtavęs prieš mylimąją ir pasakojo, kaip viskas nutiko. Anot jo, minėtos dienos vakarą jis kiek įkaušęs pėsčiomis parpėdino namo, tačiau į namų vidų eiti neskubėjo, vaikštinėjo kieme.

Besitrindamas jame pastebėjo iš namų išeinančią žmoną, ji patraukė tiesiai prie automobilio, kuriame buvo rakteliai. A. Š. sakė supratęs, jog sutuoktinė nori paimti raktelius, kad jis kur girtas neišvažiuotų, todėl suėmė moterį už rankos ir pastūmė.

Vyras prisiminė, kad nugriuvusi žmona tuoj pat atsikėlė ir išėjo į namus. Ar ji spėjo pasiimti raktelius, A. Š. neužfiksavo. Nepaisant to, vyras įsiuto ir rankomis pradėjo trankyti mašiną. Nuo smūgių dužo jos priekinis stiklas. Tačiau jo draskymasis ilgai nesitęsė, nes kieme pasirodė policijos pareigūnai.

Apklausiamas A. Š. tikino, jog prieš žmoną smurtauti linkęs nėra, o tą sykį, matyt, jį pakurstė alkoholis, kurio buvo padauginęs. Vyras sakė, jog labai gailisi dėl visko, kas įvyko, ir kad nori taikytis su mylima moterimi.

Kad viskas vyko būtent taip, kaip pasakojo A. Š., ikiteisminio tyrimo metu tvirtino ir nukentėjusioji. Ir pridūrė, kad vyras dėl mašinos raktelių bandė kovoti ir kambaryje, tačiau tada neva fizinio smurto jau nenaudojo, tik trumpai užgulė ją prispausdamas. Moteris tikino, kad jųdviejų vaikai konflikto nematė.

Nukentėjusioji skundėsi, kad paskutiniu metu vyras dažnokai kilnoja taurelę, dėl to jiedu pykstasi, esą ji net planuoja skirtis su savo vaikų tėvu, tačiau dokumentų kol kas nėra pateikusi. Dabar moters noras – kad vyrui būtų uždrausta vartoti alkoholinius gėrimus, ji įsitikinusi, kad ši istorija ir jos pasekmės jam bus gera pamoka.

Kaip minėta, į šios šeimos dramą įsikišo ir policija, kuriai buvo nurodyta, kad neblaivus vyras ketino važiuoti automobiliu, o bandant atimti jo raktelius, jis smurtavo. Į įvykio vietą atvykę pareigūnai nuo sutuoktinio nukentėjusią moterį rado blaivią, o štai pats smurtautojas pagautas girtas – jam nustatytas 2,74 promilės girtumas. Iš pradžių A. Š. prieš policininkus ašarojo, skųsdamasis nenusisekusiu gyvenimu ir skyrybomis, tačiau vėliau suagresyvėjo. Galiausiai vyras buvo sulaikytas ir pristatytas į policijos komisariatą.

Sutuoktinių konfliktą išnagrinėjęs Plungės apylinkės teismas A. Š. pripažino kaltu sukėlus fizinį skausmą žmonai. Įvertinus tai, kad vyras prisipažino kaltę, gailėjosi smurtavęs, tačiau prisidirbo būdamas neblaivus, teismas jam skyrė trečdaliu sumažintą laisvės apribojimo bausmę keturiems mėnesiams be intensyvios priežiūros, bet įpareigojant visą bausmės atlikimo laikotarpį dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose bei nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

Vyriškiui išaiškinta, kad, nesutikdamas su teismo baudžiamuoju įsakymu paskirta bausme, per keturiolika dienų nuo dokumento gavimo dienos jis turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme. Tokiu atveju bylos nagrinėjimas teisme bus privalomai rengiamas. Nepasinaudojus šia teise, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.