Kvietė jubiliejinis liaudiškų šokių konkursas

Plungės kultūros centro nuotraukos
Scenoje sukosi per 400 šokėjų
Praėjusį šeštadienį Plungės kultūros centras surengė įspūdingą, jau penktąjį šalies liaudiškų šokių festivalį – konkursą „Šoktinis 2025“. Kultūros centro scenoje grakščiais šokių žingsneliais sukosi per 400 vaikų ir jaunimo, mylinčių liaudies šokį.
nuotrauka
Koncerto akimirka
 

Į konkursą šiais metais susirinko kolektyvai iš visos Lietuvos: Vilkaviškio, Utenos, Šiaulių, Joniškio, Panevėžio. Žinoma, pasirodė ir namų šeimininkai – plungiškiai. Visi dalyviai žiūrovams ir komisijos nariams pristatė savo pasirinktą šokių programą. Renginio metu žiūrovai galėjo išvysti ne tik grakščiais judesiais perteiktus visų Lietuvos regionų liaudies šokio ypatumus, bet ir unikalius skirtingus tautinius kostiumus.

Kolektyvų pasirodymus vertino, laureatų diplomus bei nominacijas skyrė profesionali komisija: 2024 metų Dainų šventės Ansamblių vakaro „Gyvybės medis“ meno vadovė, režisierė ir vyriausia baletmeisterė, Vilniaus senojo teatro choreografė Leokadija Dabužinskaitė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Šokio katedros vedėjas, 2024 metų Dainų šventės Šokių dienos „Amžių tiltais” meno vadovas ir vyriausias baletmeisteris prof. dr. Vidmantas Mačiulskis, 2026 metų Moksleivių dainų šventės Ansamblių vakaro būsimasis meno vadovas, Vilniaus liaudies šokių ansamblio „Vilniaus pynimėlis“ vadovas Edgaras Suprunas, Lietuvos nacionalinio kultūros centro mėgėjų meno skyriaus vedėja dr. Jolanta Kisielytė-Sadauskienė ir Plungės rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Vida Saukalienė.

Po komisijos vertinimų ir įtemptų diskusijų, trečiosios vietos laureato diplomas įteiktas Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansambliui „Žirginėliai“ bei jų vadovei Sonatai Kazlauskytei ir akomponatorei Rūtai Černeckienei. Antrosios vietos laureato diplomu apdovanotas Šiaulių Jovaro progimnazijos ir Didždvario gimnazijos vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Šėltinis“, kolektyvo vadovas Romualdas Laugalis, choreografės Violeta Laugalienė ir Greta Šveikauskaitė.

Na, o pirmosios vietos laureato diplomu apdovanotas Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Vieversa“, kolektyvo vadovė Roberta Macelienė, akomponuotoja Laisvida Pakenienė.

Už sceninę kultūrą apdovanojimas įteiktas Panevėžio kultūros centro vaikų ir jaunimo šokių ansambliui „Grandinėlė“, kolektyvo vadovė Zita Rimkuvienė, choreografas Justas Nagrockis.

Už kūrybinius ieškojimus įvertinta Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos ir „Aušros“ gimnazijos šokių studija „Kibirkštėlė“, kolektyvų vadovė Sandra Paulavičienė, choreografė S. Paulavičienė ir Adelė-Marija Paulavičienė.

Už išraiškingą šokio atlikimą padėka buvo įteikta Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos liaudiškų šokių kolektyvui „Liuoksinis“, kolektyvo vadovė ir choreografė Asta Rimkuvienė.

Už įspūdingą savo regiono šokių pynę apdovanota Vilkaviškio kultūros centro liaudiškų šokių studija „Vyželė“, choreografė Sonata Jankienė.

Liaudiški šokiai – tai ne tik ilgas valandas skaičiuojančios repeticijos, skirtingų regionų unikalūs ir akį traukiantys rūbų raštai, ypatingi ir saviti muzikos skambesiai. Tokie renginiai ant scenos suburia visą Lietuvą. Taip gimsta bendrystė, puoselėjamos gilios tradicijos ir tautiškumas.

nuotrauka