Chuliganizmas ar tyli protesto akcija?

Linos RUIBIENĖS nuotrauka
Kiekvienas už savo tiesą kovoja skirtingais metodais. Prabėgo ruduo ir žiema, o volksvagenas vis dar toje pačioje vietoje
Plungiškiai jau kurį laiką spėlioja, kas pievoje miesto pakrašty, J. Tumo-Vaižganto gatvėje, paliko automobilį? Ši keturratė transporto priemonė už prekybos centro MON stovi nejudinama kone nuo praėjusios vasaros, tad ne vienam kyla klausimų: gal automobilis pavogtas, o gal niekam nebereikalingas ir tokioj keistoj vietoj pamestas? „Žemaitis“ pabandė išsiaiškinti, kur pradingo visų dėmesį traukiančio automobilio savininkas.

Norėdami išsiaiškinti, kam priklauso sklypas, kuriame jau daugiau nei pusmetį murkso apynaujis volksvagenas, pirmiausia pakalbinome Nacionalinės žemės tarnybos Plungės ir Rietavo skyriaus vedėją Steponą Janušką.

„Deja, negaliu suteikti išsamios informacijos, kas sklypo savininkas, bet pagal mūsų sistemos duomenis matyti, jog šis sklypas yra privatus ir ribojasi su valstybinės žemės teritorija. Ar tas automobilis stovi privačioje žemėje, ar ant abiejų sklypų ribos, galėtų pasakyti tik matininkas“, – kalbėjo vedėjas.

Smalsumo vedami, pabandėme surasti ir patį automobilio savininką. Rūpėjo paklausti, kodėl žmogus automobilį nusprendė palikti būtent tokioje vietoje, pievoje šalia judrios gatvės. Gal tai kokia tyli protesto akcija, apie kurią dar nieko negirdėjome?

Plungė – nedidelis miestas, tad netrukome surasti ieškomą žmogų, tik jis nebuvo nusiteikęs draugiškam pokalbiui ir nedaugžodžiavo. O išgirdęs, kokiu klausimu kreipiamės, suskubo teirautis žurnalistės: „Leiskite paklausti, o kur jūsų automobilis pastatytas? Jeigu manasis stovi privačioj valdoj, kodėl juo taip susirūpinot?“

Vyriškis iš pradžių tikino, kad pievoje numestas automobilis tikrai nėra jo, bet pokalbio eigoje staiga persigalvojo ir pripažino, kad vis tik tai – jam priklausantis turtas. Ir dar pridūrė, kad ne tik žurnalistai juo domisi. „ Žinokit, jau koks dešimtas žmogus skambina ir užduoda vis tą patį klausimą“, – prasitarė vyriškis, bet patikino nieko daugiau nekomentuosiantis – savo žemėje gali elgtis kaip tinkamas.

Vis tik iš anapus ragelio sklindantis įsakmus ir griežtas tonas vertė manyti, kad už viso šito slypi kažkas daugiau... Ir neklydome.

Plungės miestas – ne Londonas ir ne Paryžius, taip lengvai nepasislėpsi. Aplinkiniai jau kuris laikas kalba, kad šis vyriškis tokiais metodais kovoja su energijos skirstymo operatoriumi – ne atsitiktinai automobilis paliktas visai prie pat elektros stulpo. Kas juos supykdė ir kuo nepasidalina, pats pašnekovas atvirauti nepanoro.

Ar tokia protesto akcija nepažeidžiama viešoji tvarka, pasiteiravome Plungės rajono policijos komisariato viršininko Gintauto Pocevičiaus. Jis patvirtino, kad ši situacija policijai yra žinoma.

„Į mus dar rugsėjo mėnesį kreipėsi UAB „Vakarų energetika“ darbuotojai ir darbų vadovas, kadangi vyko konfliktas tarp sklypo savininko ir tos įmonės. Lyg nesutarta dėl elektros kabelių tiesimo, stulpų statymo automobilio savininko žemėje ir kompensacijos. Oficialaus pareiškimo nesulaukėme nė iš vienos pusės, mat abi pažadėjo ieškoti kompromiso“, – kalbėjo G. Pocevičius.

Ar kompromisas rastas – nežinia, bet pievoje tebemurksantis automobilis leidžia numanyti, kad karo kirvis dar neužkastas.