Darbuotojų mokymai ar įmonės balius?

Li­nos RUI­BIENĖS nuo­trau­ka
Plungės ši­lu­mos tink­lai artė­jantį šil­dy­mo se­zoną nu­tarė pa­si­tik­ti šven­ti­niu dar­buo­tojų va­ka­ru. Vis tik įmonės ge­ne­ra­linė di­rek­torė žur­na­lis­tams aiš­ki­no, kad į vilą bus ren­ka­ma­si ne švęsti, o mo­ky­tis
Liūd­nas ir grau­dus vaiz­de­lis šių dienų: žmonės iš­vargę nuo dar vie­nos eko­no­minės krizės bei vie­nas kitą ve­jan­čių fi­nan­si­nių rūpes­čių. Tuoj pra­si­dėsian­tis šil­dy­mo se­zo­nas, de­ja, tik pa­blo­gins si­tua­ciją, ko­ne dvi­gu­bai per me­tus pa­bran­gu­si ši­lu­ma ge­ro­kai pa­plo­nins visų ki­še­nes. Tik štai Plungės ši­lu­mos tink­lai naują šil­dy­mo se­zoną nu­sprendė pa­si­tik­ti... įmonės va­karė­liu vie­no­je prie­mies­čio vi­lo­je. Iš­girdę tai su­glu­mo­me ir mes – ar šis me­tas tik­rai tin­ka­miau­sias to­kioms pra­mo­goms?

Sunk­me­tis – ne kliū­tis švęsti?

To pa­ties klausė ir į „Že­mai­čio“ re­dak­ciją pa­skam­binę mūsų skai­ty­to­jai, iš­vydę įmonės dar­buo­to­jams skirtą kvie­timą į šven­tinį va­karą. Pa­sak jų, dėl ža­da­mos pra­mo­gos su­trikę ir pa­čių Plungės ši­lu­mos tinklų dar­buo­to­jai – ne vie­nas ke­lia klau­simą, ar pro­tin­ga to­kiu sunk­me­čiu reng­ti šven­tes, ka­da pa­ti įmonė tei­gia dir­ban­ti nuo­sto­lin­gai, o ir plun­giš­kiai su ne­ri­mu lau­kia pirmųjų sąskaitų už šil­dymą.

„Ver­žiamės vi­si dir­žus, kaip iš­ma­no­me, tau­po­me, dėda­mi centą prie cen­to. Su siau­bu lau­kia­me be­pra­si­de­dan­čio šil­dy­mo se­zo­no. O čia lyg koks pa­si­ty­čio­ji­mas iš gy­ven­tojų – įmonė, ku­ri ai­ma­nuo­ja, kad dir­ba nuo­sto­lin­gai, kvie­čia sa­vo dar­buo­to­jus „kar­tu pa­si­tik­ti šil­dy­mo se­zo­no pra­džią“. Ka­žin už kie­no pi­ni­gus?“ – kalbė­jo skam­bi­nu­sie­ji.


Mo­kins dar­buo­to­jus gra­žaus el­ge­sio

„Že­mai­tis“ su­si­siekė su Plungės ši­lu­mos tinklų ge­ne­ra­li­ne di­rek­to­re Mar­ga­ri­ta Cha­ri­to­no­va ir pa­prašė pa­ko­men­tuo­ti si­tua­ciją. Ji ne­neigė, kad toks su­si­ėji­mas iš­ties yra su­pla­nuo­tas, ta­čiau skubė­jo pa­brėžti, kad jis bus skir­tas ne pra­mo­gai, o ko­lek­ty­vui for­muo­ti, dar­buo­tojų san­ty­kiams pa­ge­rin­ti.

„Dar­buo­to­jai bus mo­ko­mi dirb­ti ko­man­do­je, ko mes ne­turė­jo­me iki šiol ir dėl to ky­la vi­so­kių pro­blemų. Be to, ren­gi­nio me­tu bus pri­sta­to­ma įmonės veik­los stra­te­gi­ja“, – kalbė­jo M. Cha­ri­to­no­va.

Anot jos, toks va­ka­ras yra būti­nas, ka­dan­gi ko­lek­ty­vas draugėn ne­bu­vo su­bur­tas be­ne tre­jus me­tus, tad dir­ban­tie­ji skir­tin­guo­se pa­da­li­niuo­se do­rai net ne­pažįs­ta vie­ni kitų, o apie įmonės pa­sie­ki­mus esą su­ži­no iš laik­raš­čių pus­la­pių.

„Mums Kalė­dos ir Nau­jie­ji me­tai yra pa­ts dar­by­me­tis, todėl da­bar, kol ne­pra­sidė­jo šil­dy­mo se­zo­nas, pa­ts tin­ka­miau­sias me­tas su­si­rink­ti. Būtent dėl to ir yra da­ro­mas šis ren­gi­nys, kad ap­mo­ky­ti per­so­nalą, kaip tar­pu­sa­vy­je bend­rau­ti. Kaip iš­lai­ky­ti pa­garbą, kad pa­da­li­nių va­do­vai ne­ro­dytų pirš­tais sa­vo dar­buo­to­jams, kas pas mus dar vyks­ta iki šiol. Ele­men­ta­rus pa­vyz­dys: jei­gu gu­li ant žemės šiukšlė, pa­da­li­nio va­do­vas ro­do pirš­tu dar­buo­to­jui ir lie­pia paim­ti. Tai yra ne­pa­gar­ba“, – kalbė­jo M. Cha­ri­to­no­va.

Pa­sak įmonės va­dovės, būti­na gal­vo­ti ir apie per­so­na­lo at­si­nau­ji­nimą, kaip pri­trauk­ti jau­nų žmo­nių, ka­dan­gi da­bar daug dir­ban­čiųjų – pen­si­nio am­žiaus.

„Rei­kia gal­vo­ti, kaip juos pa­keis­ti. Tu­ri­me išug­dy­ti to­kią kultūrą, kad nau­jas žmo­gus, pri­si­jungęs prie įmonės, ne­pa­pultų į dviejų pa­da­li­nių ka­ro zoną, kur tar­pu­sa­vy­je ne­bend­rau­ja­ma, pyks­ta­ma­si ir skund­žia­ma­si vie­ni ki­tais.“


Per­nai – nuo­sto­lis, šie­met – pel­nas?

Plungės ši­lu­mos tinklų ge­ne­ra­linė di­rek­torė at­skleidė, kad šven­ti­niam va­ka­rui pla­nuo­ja­ma iš­leis­ti 3 844 eu­rus. Tiek at­sieis ren­gi­nio vedė­jo pa­slau­ga, salės nuo­ma ir mai­ti­ni­mas.

M. Cha­ri­to­no­vos tei­gi­mu, šiam rei­ka­lui bu­vo ga­li­ma iš­leis­ti ir dau­giau, juo la­biau kad pa­sku­ti­nis dar­buo­tojų su­si­būri­mas bu­vo tik prie­š tre­jus me­tus. Vis tik nu­spręsta pa­tau­py­ti: įmonė pa­ti darė ir pla­ka­tus, ir pa­dėkos raš­tus il­giau­siai iš­dir­bu­siems, nu­si­pel­niu­siems dar­buo­to­jams.

Iš Plungės ši­lu­mos tinklų va­dovės iš­gir­do­me ir tai, kad minė­ta su­ma, ža­da­ma iš­leis­ti šven­ti­niam va­ka­rui, ne­bus įtrauk­ta į ši­lu­mos kainą var­to­to­jams. Pap­ra­šius nu­ro­dy­ti konk­retų lėšų šal­tinį, ga­vo­me at­sa­kymą, kad ren­gi­nys or­ga­ni­zuo­ja­mas iš... įmonės pel­no. Ver­ta pa­minė­ti tai, kad pra­ėję me­tai Plungės ši­lu­mos tink­lams bu­vo nuo­sto­lin­gai – įmonė juos baigė su 753 tūkst. eurų nuo­sto­liu. Ži­no­ma, kai to­kia skylė biud­že­te, pa­pil­do­mi ke­li tūkstan­čiai eurų šen ar ten di­de­lio skir­tu­mo ne­be­da­ro, bet vis tik smal­su bus iš­girs­ti šių metų fi­nan­si­nius re­zul­ta­tus.

Ste­bi­na ir tai, kad žur­na­lis­tams pra­dėjus domė­tis pla­nuo­ja­mu šven­ti­niu va­ka­ru, Cent­rinė­je viešųjų pir­kimų sis­te­mo­je ne­pa­vy­ko ras­ti nei va­ka­ro ve­di­mo, nei salės nuo­mos, nei mai­ti­ni­mo su­tar­čių. Pak­laus­ta, kodėl jos ne­pa­vie­šin­tos, M. Cha­ri­to­no­va paaiš­ki­no, kad norė­ta tą pa­da­ry­ti, ta­čiau sis­te­ma stri­go, o ir ter­mi­nai dar ne­spaud­žia. Kitą dieną Plungės ši­lu­mos tink­lai įkėlė tik va­ka­ro ve­di­mo su­tartį. Kitų pa­skelb­ti, ma­tyt, ne­pa­vyks­ta iki šiol, nors įmonė vi­sad ga­na skru­pu­lin­gai skel­bia net apie pa­čios ma­žiau­sios vertės, vos po­ros eurų, sa­vo pir­ki­nius.


Siūlė neieš­ko­ti skan­da­lo

Vis tik M. Cha­ri­to­no­va siūlė neieš­ko­ti ta­me skan­da­lo užuo­minų.

„Mums, kaip ši­lu­mos tie­ki­mo įmo­nei, did­žiau­sias įvy­kis yra šil­dy­mo se­zo­no pra­džia, todėl ir pa­si­rink­ta da­ry­ti dar­buo­tojų su­si­būrimą būtent šiuo me­tu, kai dėl kontūrų at­sky­ri­mo dar ir su­stab­dy­ta Lentpjūvės gatvės ka­ti­linė“, – kalbė­jo įmonės ge­ne­ra­linė di­rek­torė.

Ir pri­dūrė su­skai­čia­vu­si, kad, įver­ti­nus, jog tre­jus me­tus Plungės ši­lu­mos tink­lai ne­rengė nei šven­čių, nei iš­vykų, pa­da­li­nus šio šven­ti­nio va­ka­ro iš­lai­das iš dar­buo­tojų skai­čiaus išeitų, jog vie­nam žmo­gui mo­ty­va­ci­jai per me­tus ski­ria­ma tik 22,8 eu­ro.

„Jei­gu „Že­mai­čio“ re­dak­ci­ja ma­no, kad tai yra per di­delė su­ma, tai taip ir pa­ra­šy­ki­te. Aš ta­da ati­tin­ka­mai paaiš­kin­siu sa­vo dar­buo­to­jams ir val­dy­bai, kad Plungės ši­lu­mos tinklų dar­buo­to­jai, „Že­mai­čio“ re­dak­ci­jos ir vi­suo­menės nuo­mo­ne, to­kios su­mos nėra ver­ti“, – siūlė M. Cha­ri­to­no­va.


Pa­lai­mi­ni­mas iš val­dy­bos

Iš jos iš­gir­do­me ir tai, kad Plungės ši­lu­mos tinklų val­dy­ba vien­bal­siai pri­ta­ria, jog toks ren­gi­nys šiuo me­tu yra rei­ka­lin­gas pa­ge­rin­ti dar­buo­tojų mo­ty­va­ciją prie­š lau­kiantį sunkų šil­dy­mo se­zoną.

Re­dak­ci­ja su­si­siekė su val­dy­bos pir­mi­nin­ku Jus­ti­nu Šim­ku­mi ir pa­si­tei­ra­vo, ką jis ma­no apie sunk­me­čiu ren­giamą su­si­ėjimą?

„Pri­ta­riu šiai idė­jai, ka­dan­gi įmo­nei tai yra būti­na. Pats ren­gi­nys yra būtent dar­buo­to­jus mo­ty­vuo­jan­tis, o dar­buo­to­jai nėra pi­nigų taš­ky­mas“, – pa­ti­ki­no jis.