Daugiabutyje siautėjo gaisras

Linos RUIBIENĖS nuotr.
Ketvirtadienio rytą spręsta, kur apgyvendinti be pastogės likusius daugiabučio gyventojus
Trečiadienio naktį Plungėje liepsnojo medinis daugiabutis namas, esantis Birutės g. 10. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams į įvykio vietą, atvira liepsna jau degė butas pirmame aukšte, bet netrukus ugnis išplito ir į antrą aukštą.
Linos RUIBIENĖS nuotr.
Manoma, kad gaisrą galėjo sukelti per naktį paliktas krautis elektrinis paspirtukas arba lovoje su cigarete užsnūdęs vienas gyventojų

Lapkričio 10 dieną, 02.06 valandą, bendruoju pagalbos telefonu buvo gautas pranešimas, kad Birutės gatvėje dega dviejų aukštų namas.
Kopėčiomis per langus iš butų buvo evakuoti 7 šio namo gyventojai, laiptinės koridoriuje be sąmonės buvo rastas buto, kuriame ir kilo gaisras, savininkas. Vyriškis buvo išneštas į lauką ir perduotas medikams, šie jį išvežė į ligoninę.
Kaip „Žemaitį“ vakar informavo Plungės rajono savivaldybės ligoninės direktoriaus pavaduotoja Danguole Luotienė, vyriškis apsinuodijo smalkėmis. Jis yra sunkios būklės, šiuo metu gydomas Anestezijos ir reanimacijos skyriuje.
Greitąja į ligoninę praėjusią naktį iš gaisravietės pristatytos ir dar trys šio daugiabučio gyventojos. Moterys taip pat apsinuodijo smalkėmis, bet ne taip stipriai. Jos perkeltos į Vidaus ligų skyrių.
Gaisro metu išdegė butas, sudegė namų apyvokos daiktai, apdegė laiptinė pirmame ir antrame aukštuose. Anot įvykį tiriančios Gargždų priešgaisrinės tarnybos vyriausiosios specialistės Dalios Kasparaitienės, galimos dvi gaisro priežastys. Manoma, kad namas užsiliepsnoti galėjo dėl rūkymo lovoje arba tuo metu palikto krautis elektrinio paspirtuko. Įvykis tiriamas.
Vakar jau visi šio namo gyventojai (jų, berods, yra 17) jau turėjo laikinai kur prisiglausti, iki kada galės grįžti atgal į savo namus. Vieną sutuoktinių porą priglaudė Plungės socialinių paslaugų centras, Plungės technologijų ir verslo centro bendrabutyje apgyvendinti dar keturi asmenys: du vyriškiai ir taip pat sutuoktinių pora. Dar vienam žmogui vietos atsirado Plungės krizių centre. Kiti po gaisro be namų likę asmenys prisiglaudė pas savo giminaičius, artimuosius.
Šį daugiabutį administruoja „Plungės būstas“. Kaip sakė jo direktorius Eugenijus Palubinskas, namas šiuo metu yra negyvenamas, nes išdegė elektros instaliacija, surūko ir buvo sulieti kai kurie butai bei laiptinės. „Artimiausiu metu teks nuspręsti, ką daryti toliau dėl šio namo – bandyt dar remontuot, daryt naują elektros instaliaciją, kas tikrai nemažai kainuos, ar jau kalbėt apie visišką žmonių iškeldinimą. Aišku, gyventojai patys turės nuspręsti, ar dar verta investuoti į tokį statinį“, – kalbėjo E. Palubinskas.
Priminsime, kad praėjusių metų pabaigoje „Žemaitis“ rašė, jog šį daugiabutį ketinama įregistruoti kaip avarinės būklės, kitaip sakant – neberemontuojamą. Tąsyk prieš tokį sprendimą sukilę namo gyventojai kuriam laikui pasiekė savo – vėl buvo imta svarstyti galimybė šį namą renovuoti, vis tik praėjusią vasarą „Plungės būstas“ šį daugiabutį įregistravo kaip avarinės būklės.
„Buvo susirinkimas, žmonės pasakė, kad neturi pinigų renovacijai, tad mums nebeliko kitos išeities. Yra tvarka ir jos turim laikytis. Šiom dienom turėjo įvykti antrasis gyventojų susirinkimas, po jo tikriausiai būtume priėmę sprendimą atsisakyti administruoti šį daugiabutį. Tada gyventojams būtų atsiradusi galimybė patiems remontuotis kažkaip, samdyt meistrus. O dabar nežinau, kaip bus“, – kalbėjo E. Palubinskas.
Pasak jo, 5 šiame name esantys butai priklauso Savivaldybei, jų gyventojams bus pasiūlytas kitas socialinis būstas. Likę 9 butai yra privatūs. Butas, kuriame kilo gaisras, taip pat yra privatus. Kalbama, kad šiuo metu ligoninėje gydomas jo savininkas buvo naujakurys šiame name, ruošėsi remontuoti neseniai įsigytą butą.