Grįžo į mokyklas

Rūtos LAURINAITIENĖS nuotrauka
Vakar ir vyresnių klasių moksleiviams atsivėrė ne tik L. Ivinskio gimnazijos, bet ir kitų Rietavo savivaldybės mokyklų durys
Koronaviruso atvejų savivaldybėje mažėjant bei pasitarus su Nacionalinius visuomenės sveikatos centru, nuspręsta pristabdyti nuotolinį mokymą Rietavo savivaldybėje ir nuo lapkričio 29 iki gruodžio 17 dienos visų klasių moksleiviams atverti klases.
Tiesa, kaip per praėjusį ketvirtadienį vykusį Savivaldybės tarybos posėdį sakė meras Antanas Černeckis, išimtis taikoma Tverų gimazijai, tad ją lankantys moksleiviai kurį laiką dar mokysis iš namų. „Valgykloje buvo įvykis ir mes negalim rizikuoti, kad virusas plačiau nepasklistų“, – priežastis aiškino meras.

Nors Rietavo savivaldybės administracijos direktoriaus įsakyme dėl švietimo veiklos organizavimo ugdymo įstaigose nurodoma, jog įprastu būdu mokyklos dirbs nuo lapkričio 30 iki gruodžio 17 dienos, meras posėdžio metu pabrėžė, kad, užfiksavus naujų atvejų, ugdymas mokyklose vėl būtų stabdomas ir tuomet vaikai į mokyklų suolus sėstų greičiausiai jau tik po švenčių.

Žinoma, tikimasi, jog taip neįvyks, nes, anot mero, mokantis nuotoliniu būdu nukenčia ugdymas. Esą ypač dėl to nerimauja ir kreipiasi dvyliktokų tėvai, kurių atžalų netrukus laukia brandos egzaminai.

„Vieni vaikai, būdami namie, stengiasi, kiti – nelabai. Žinios nukenčia. Reikia mokytis dideliu tempu, nes pavasaris jau iš esmės prarastas, ruduo irgi sudėtingas. Jei taip ir toliau, vaikams pasiekti normalių rezultatų bus sunku“, – nuogąstavo Savivaldybės vadovas.

Duris atvėrusios mokyklos turės griežtai laikytis visų saugumo reikalavimų, dėvėti apsaugines kaukes, mokiniai ir mokytojai privalės laikytis saugaus atstumo, patalpos bus kruopščiai dezinfekuojamos.

Meras pasidžiaugė, kad nuo šiol dezinfekuoti patalpas bus papračiau.

„Nusipirkom dezinfekavimo aparatą, kuris per kelias sekundes dezinfekuoja didelius plotus. Naudosim jį visose įstaigose. Patalpas dezinfekuos specialiai tam apmokyti žmonės“, – pasakojo A. Černeckis.

Aktyvi popamokinė veikla ir suaugusiųjų neformalus švietimas Savivaldybėje neskatinamas ir toliau. O jei vyks, tai tik tuo atveju, jei bus organizuojamas nuotoliniu būdu, individuliai arba mažose grupėse, laikantis visų privalomų saugos reikalavimų.