Į kitą miestą – ir automobilio plauti, ir traktoriaus pirkti

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato nuo­trau­ka
Per sa­vait­galį po­li­ci­jos pa­reigū­nai į Plungę ir Rietavą neįleido nemažai asmenų, keliavusių be rimtos priežasties
Policijos pareigūnams praėjęs ilgasis Velykų savaitgalis buvo ypač darbingas. Be kasdienio saugumo užtikrinimo ir kitų pareigų, nuo penktadienio 20 val. iki pirmadienio 20 val. jie budėjo prie įvažiavimų į didžiuosius ir mažesnius Lietuvos miestus įrengtuose patikros punktuose, neįleisdami atvykstančiųjų be svarios priežasties. Lankyti kitose savivaldybėse gyvenančių draugų, močiučių ar kitų giminaičių neleista siekiant užkirsti kelią galimam koronaviruso protrūkiui. Tačiau apie draudimą, atrodo, buvo girdėję ne visi. Antai iki pirmadienio ryto į Plungę neįleista apie 30 automobilių, į Rietavą – 39.

Plungės rajono policijos komisariato viršininkas Gintautas Pocevičius pirmadienio rytą „Žemaičiui“ pasakojo, kad nesusipratusių ir be svarios priežasties bandžiusių iš kitų rajonų patekti į Plungę būta. Keturiuose pagrindiniuose įvažiavimuose į miestą – Lentpjūvės–Salantų g. sankryžoje (prie degalinės „Milda“), Lentpjūvės–Dariaus ir Girėno g., Rietavo–Žaltakalnio g. sankryžose bei Varkalių gyvenvietės Kulių gatvėje, ties Nausodžio seniūnijos pastatu – budėję pareigūnai apsisukti liepė maždaug trims dešimtims automobilių.

Vieni neįleistieji atviravo, kad važiuoja pas gimines, kitiems atsirado kitokių reikalų. Antai vienam prisireikė Plungėje esančioje automobilių savitarnos plovykloje nusiplauti mašiną...

Kadangi eismas, pasak komisariato viršininko, nebuvo didelis, tikrinti visi įvažiuojantieji. Tik tie, kas važiavo iš miesto, tą galėjo daryti laisvai – jie nebuvo stabdomi. Kitose priemiesčio gatvėse pasitelkti Savivaldybės darbuotojų įrengti laikinieji įvažiavimą draudžiantys ženklai.

„Konfliktų nebuvo, darbas vyko gana sklandžiai. Daugiausia į Plungę važiavo čia dirbantieji“, – sakė G. Pocevičius. Vieni gyventojai, anot viršininko, dokumentus, pagrindžiančius jų kelionę į Plungę, turėjo nusifotografavę, kiti vežėsi mašinoje.

Ir atvykstančiųjų iš toli nebuvo. Visi į Plungę norėję patekti ne vietiniai gyventojai – iš kaimyninių rajonų.

Tiesa, atsirado ir drąsuolių. Antai sekmadienio vakarą tiesiai pareigūnams į nagus patikros punkte Plungėje įkliuvo neblaivus vairuotojas. Jam nustatytas vidutinis girtumas. Matyt, apie policijos „užkardas“ šis asmuo nebuvo girdėjęs.

O kai pirmadienio rytą kalbėjomės su Rietavo savivaldybės policijos komisariato viršininku Mariumi Vaičikausku, telefone šniokštė vėjas.

„Kaip tik esu viename iš punktų“, – paaiškino viršininkas.

Rietave, kaip ir Plungėje, anot M. Vaičikausko, Velykų savaitgalį darbas ėjosi sklandžiai. Nors prie „Plungės lagūnos“ (atvažiuojant nuo Plungės), prie žiedinės sankryžos (atvažiuojant nuo Tauragės, Tverų ir kt.) ir prie sankryžos ties Palangos gatve (atvažiuojant nuo Vėžaičių) budėję policininkai į miestą iki pirmadienio ryto neįleido 39 automobilių, pasipriešinusių policijai neatsirado.

„Nepatenkintų, aišku, buvo. Tačiau niekas nekonfliktavo, – situaciją apibūdino M. Vaičikauskas. – Iki šios akimirkos esam patikrinę apie 400 automobilių.“

Anot viršininko daugelis, atvykstančiųjų iš kitur buvo pasiruošę patikrai, su savimi vežėsi jų kelionės tikslą pagrindžiančius dokumentus. Daugiausia važiavo vietiniai – kas į parduotuvę, kas namo iš svečių. Tačiau dažną tokį pareigūnai jau iš matymo žino.

Žinoma, atsirado ir nesusipratėlių. Į kelią išsiruošė ratą apie Žemaitiją sumanę apsukti motociklininkai, o vienas nevietinis gyventojas Velykų savaitgalį tikino važiuojąs... pirkti traktoriaus. Visiems jiems buvo liepta apsigręžti, mat tiek traktorius, tiek vaizdingos Žemaitijos vietos palauks.

Rietave pareigūnams, kaip ir Plungėje, taip pat įkliuvo neapdairus vairuotojas, pas pareigūnus į patikros punktą atvažiavęs neblaivus. Jam nustatytas 1, 51 promilės girtumas ir dėl to bus iškelta baudžiamoji byla.

Per savaitgalį Rietave nubausti ir 5 karantino reikalavimų nesilaikę gyventojai.

Anot M. Vaičikausko, judėjimas Velykų savaitgalį buvo dukart mažesnis nei įprastinį. O pirmadienį postuose dirbę pareigūnai daugiau laiko skyrė patikrai, ar važiuojantieji prisisegę saugos diržais, ar vairuoja blaivūs, ar turi vairuotojo pažymėjimą ir panašiai. Žinoma, kontroliuotas ir automobilių judėjimas.

Komentarai

aaaa    Ket, 2020-04-16 / 13:15
juokingiausia kad anksti ryte sestadieni vaziavau zvejoti ir galejai tiek ivaziuot, tiek isvaziuot :D gryztant tik sustabde, buvo vakaras jau apie 4 valands :)

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.