Ir be tunelio yra kuo pasidžiaugti

Jurgitos NAGLIENĖS nuotrauka
L. Pečkauskas pasidžiaugė, kad gimnazija sparčiai atnaujinama
Praėjusį antradienį Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas pakvietė spaudos atstovus į nedidelę ekskursiją po rajoną – pažiūrėti, kaip vyksta darbai objektuose, kurie tvarkomi Savivaldybei įgyvendinat investicinius projektus. „Nesinori, kad tunelio po geležinkeliu atidarymas užgožtų kitus projektus. Jų Savivaldybė įgyvendina daug, gal tik trūksta informacijos viešojoje erdvėje“, –
kalbėjo direktorius.

Pirmoji stotelė – kolektyviniai sodai Kaušėnuose. Pastaruoju metu Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) ir Savivaldybės lėšomis čia asfaltuojamos net trys gatvės – Malūno, Lino ir Pamiškės. Pirmojoje jau paklotas asfaltas, kitose „Plungės lagūnos“ vyrai sparčiai ruošė jam pagrindus. Darbai užsitęsė dėl derinimų su ESO, mat jai nesutikus iškelti elektros linijos, kertančios gatvę, šią teko pažeminti.
Pasak M. Kauno, šios gatvės soduose buvo likusios bene paskutinės neremontuotos iš tų, kurios priklauso ne sodų bendrijoms, bet Savivaldybei. Visos kitos kol kas – pačių sodininkų rūpestis.
Kitas Kaušėnų kaime Savivaldybės įgyvendinamas projektas – šalia vadinamosios Plungės jūros įrengiama poilsio zona bei maudykla. Sutartis su UAB „RDA statyba“ netrukus baigsis, tad šios įmonės vyrai skuba užbaigti, kas suplanuota. Jau įrengti pėsčiųjų takai, suolai, pastatytas tualetų namelis.
Čia taip pat bus aikštelės iškyloms, paplūdimio tinkliniui, vaikų žaidimams, jau įrengti lauko treniruokliai, baigiama prieplauka. Šalia paplūdimio bus persirengimo kabinos. Teritoriją nuo chuliganų saugos vaizdo stebėjimo kameros, o ją tvarkyti ir prižiūrėti bus pavesta Nausodžio seniūnijos darbininkams.
Ne vieną ir ne du projektus Savivaldybė pastaraisiais metais įgyvendino Kuliuose. Jau suremontuota J. Tumo-Vaižganto gatvė, pakeistas Kultūros centro stogas, atnaujinta miestelio aikštė. Intensyviai atnaujinama ir Kulių gimnazija. Čia sutiktas jos direktorius Leonas Pečkauskas pasakojo, jog į gimnazijos remontą jau investuota apie milijonas eurų, tačiau darbams pabaigti reikia dar trijų.
Jau pakeistas gimnazijos stogas, šildymo sistema, suremontuota sporto salė ir prie jos esantys persirengimo kambariai. Tos pačios „RDA statyba“ darbininkai dabar remontuoja mokyklos tualetus.
Neseniai iš pagrindų atnaujintas ir buvęs pradinukų korpusas. Jame dabar karaliauja dvi darželinukų grupės. Direktorius pakvietė apžiūrėti jas, o kartu – ir visai naują darželinukų žaidimų aikštelę lauke, kuria, beje, gali džiaugtis visi mažieji kuliškiai. Įdomu tai, kad lėšų aikštelei aptverti, kad jų mažyliai būtų saugūs, surinko vaikų tėvai.
„Kuliškių bendruomenė – viena aktyviausių rajone. Kai žmonės vieningi, žino, ko nori, ir patys prisideda, miestelis keičiasi tiesiog akyse“, – džiaugėsi M. Kaunas. Dar viena gera žinia ta, kad ruošiami dokumentai iš pagrindų atnaujinti ir dar dvi miestelio gatves – Aušros bei Liepų.
Ne vienas projektas įgyvendinamas ir Plungės mieste. Direktorius pasidžiaugė, kad pavyko panaudoti nemažą dalį sporto ir sveikatingumo komplekso statyboms pradėti skirtos sumos. Nors neįvykus konkursui pačio komplekso rangos darbų nupirkti nepavyko, tačiau suskubta paskelbti kitą konkursą ir šiuo metu Mendeno gatvėje jau baigiami nutiesti nauji paviršinių nuotekų tinklai.
Šią savaitę gausiai iškritęs sniegas visus lauko darbus sustabdė, tačiau pavasarį vos tik atšilus toliau bus tęsiamas keturių centrinių miesto gatvių (Minijos, Rietavo, Laisvės ir Telšių) remontas, taip pat bus baigiamas atnaujinti Babrungo slėnis ir Laisvės alėja. Kitąmet pagaliau turėtų būti pradėta tvarkyti ir vadinamoji Plungės jūros pakrantė.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.