Išpildė seną svajonę

Plungės kri­zių cent­ro nuo­trau­ka
Plun­giš­kiai į Kry­žių kalną ­vy­ko su be­ne 20 pa­čių su­meist­rautų kry­žių ir ant­ra tiek ro­žan­čių
Plungės kri­zių cent­ras iš­pildė seną sa­vo gy­ven­tojų sva­jonę – su­rengė jiems iš­vyką į Šiau­lių ra­jo­ne esantį Kry­žių kalną.

„Šir­dis dai­nuo­ja“, – to­kiais žod­žiais cent­re dir­ban­ti Ra­mutė Ged­gau­dienė api­būdi­no sa­vo ir į Kry­žių kalną vy­ku­sių cent­ro gy­ven­tojų įspūdžius iš ke­lionės. Prieš ke­le­rius me­tus Plungės kri­zių cent­re įren­gus te­ra­pi­jos kam­barį, ja­me įvai­riais rank­dar­biais už­sii­man­tys cent­ro gy­ven­to­jai ne­tru­ko pri­ga­min­ti iš me­di­nukų su­vertų ro­žan­čių, medinių kry­žių. Kaž­kas pa­metė­jo mintį, kad juos būtų ga­li­ma nu­vež­ti į Kry­žių kalną, tad nuo ta­da im­ta sva­jo­ti, kaip būtų pui­ku ap­lan­ky­ti šią Lie­tuvą gar­si­nan­čią vietą.

Minė­ta­me te­ra­pi­jos ka­bi­ne­te be­si­su­kan­ti ir cent­ro gy­ven­to­jus įvai­rių rank­dar­bių mo­kan­ti R. Ged­gau­dienė pa­sa­ko­jo, kad įgy­ven­din­ti šią sva­jonę ne­bu­vo pa­pras­ta, mat reikė­jo pra­si­ma­ny­ti lėšų ke­lio­nei. Bet kai yra di­de­lis no­ras, at­si­ran­da ir ga­li­my­bių jį iš­pil­dy­ti. To­kia ga­li­my­be ta­po bir­želį Plungė­je šur­mu­lia­vu­si mies­to šventė. Jos me­tu vy­ku­sio­je tau­to­dai­li­ninkų mugė­je bu­vo ga­li­ma įsi­gy­ti įvai­rių rank­dar­bių, pa­ga­mintų Kri­zių cent­ro gy­ven­tojų.

R. Ged­gau­dienė dėko­ja vi­siems, ku­rie ne­praė­jo pro šalį ir įsi­gi­jo ką nors, di­delį ačiū sakė no­rin­ti per­duo­ti ra­jo­no me­rui Aud­riui Kli­šo­niui, ku­ris nu­si­pir­ko Kri­zių cent­ro auk­sa­ran­kių pa­ga­mintą na­melį va­ba­lams, taip pat pre­kiau­ti pa­dėju­siai Plungės se­ne­lių namų so­cia­li­nei dar­buo­to­jai Dai­vai Ge­ce­vi­čei.

Minė­to­ji ke­lionė ne­būtų įvy­ku­si ir be cent­ro di­rek­to­riaus Gin­ta­ro Ar­ma­lio pri­ta­ri­mo bei pa­gal­bos. Šią sva­jonę įgy­ven­din­ti pa­dėjo ir Plungės pa­ra­pi­jos kle­bo­nas bei de­ka­nas Vy­tau­tas Ged­vai­nis, kiek anks­čiau ap­si­lankęs cent­re ir pa­šven­tinęs Al­gio Vait­kaus, Vy­tau­to No­rei­kio, Liu­do Eg­lins­kio bei kitų pa­ga­min­tus kry­žius bei ro­žan­čius.

Na, o jau su­si­ruo­šus į ke­lionę įspūdį plun­giš­kiams pa­darė ne tik pa­ts Kry­žių kal­nas, kurį vi­si iš­vy­do pirmą kartą, bet ir ap­lan­ky­tas ša­lia jo esan­tis pran­ciš­konų vie­nuo­ly­nas. Jį pa­sta­ty­ti pa­ra­gi­no pa­ts po­pie­žius Jo­nas Pau­lius II po to, kai 1993 me­tais viešė­jo Lie­tu­vo­je, ap­lankė ir Kry­žių kalną. Šiuo me­tu vie­nuo­ly­ne gy­ve­na trys bro­liai pran­ciš­ko­nai – lie­tu­vis, prancū­zas ir vo­kie­tis. Pas­ta­ra­sis ir su­ti­ko plun­giš­kių de­le­ga­ciją, pa­pa­sa­ko­jo apie vie­nuo­lyną ir dar kartą pa­šven­ti­no jų at­si­vež­tus kry­žius bei ro­žan­čius.

Plungės kri­zių cent­ro bend­ruo­menė dėkin­ga ir į ke­lionę ve­žu­siam „Mi­va­dos“ vai­ruo­to­jui, pa­si­ūliu­siam iš Kry­žių kal­no ne­skubė­ti at­gal į Plungę, bet dar už­suk­ti į pa­čius Šau­lius, ap­lan­ky­ti sa­vo­tiš­kais mies­to sim­bo­liais ta­pu­sias lapės ir šau­lio, vie­ti­nių va­di­na­mo tie­siog auk­si­niu ber­niu­ku, skulptū­ras.

Pa­bend­ravę su bro­liais pran­ciš­ko­nais, iš­vaikš­čioję Kry­žių kalną ir pa­likę ja­me sa­vo at­si­vež­tus kry­žius bei ro­žan­čius, ap­lankę Šiau­lius, ke­liau­to­jai na­mo grįžo pil­ni įspūdžių ir su naujų ke­lio­nių vil­ti­mi.