„Žemaičio“ nuotr.
R. Gentvilas pasitraukė iš kovos dėl mero posto
Metai užtikrintai veržiasi link pabaigos, bet politinis sezonas tik pradeda įsibėgėti. Prasideda rinkimų į savivaldybių tarybas bei merus maratonas. Tiesos dėlei turime pripažinti, kad mūsų rajone šios varžytuvės prasidėjo jau seniai, kartais net virsdamos audra, kartais tekėdamos ramiau, bet vis vien išlaikydamos gyventojų dėmesį.
Pirmasis apie savo norą dalyvauti mero rinkimuose buvo paskelbęs Rimantas Gentvilas. Šiandien šį žmogų apie būsimas batalijas ir klabiname.

– Kokių reakcijų sulaukėte, kai dar liepos mėnesį pareiškėte, jog norite būti meru?

– Reakcijų buvo, ir gana ryškių. Vieni jas reiškė feisbuko platybėse, kiti man skambino, dar kiti skambino redakcijai. Ši žinia pasiekė net Kauno verslo bei politinius sluoksnius... Dauguma skambučių buvo palaikantys, tačiau buvo ir tokių, kurie klausė, ar aš juokauju, dar kiti pyko, kad lendu, kur man nedera. Ypač tos žinutės ir patiko. Jos rodė, kad kitų kandidatų gerbėjai manęs šiek tiek privengia. Grasinančių žinučių beveik nebuvo, nors kai kurių būsimų kandidatų karingieji gerbėjai, reaguojantys į kiekvieną pastabą jų „kumyrams“, laikinai buvo tarsi nuščiuvę.

– Kas pasikeitė per tuos kelis mėnesius Plungėje? Kaip keitėsi jūsų pozicijos?

– Per tą laiką Plungėje politinis gyvenimas virte virė. Būsimi kandidatai spėjo vienas kitą apkaltinti išdavystėmis, paskelbti buvusį bendramintį Judu, o tuo pačiu save sulyginti su Išganytoju. Įtemptai dirbo etikos komisijos, kaip visados „gražus ir aukštas“ Šilumos tinklų kaminas pūtė dūmus, taip bandydamas įtikti sušalusiems miestiečiams, kaip ir kasmet buvo sveikinami tie, kurie buvo verti. Buvo perkirpinėjamos juostelės, tik tų, kurie stovėjo su žirklėmis, buvo daugiau. Visiškai neseniai prasidėjo ir oficialus kandidatų į mero postą registravimas, partijų ir judėjimų pavadinimų keitimas, agitacinių žinučių feisbuke skelbimas.

Mano galimybės per šį laikotarpį tik sustiprėjo. Kita vertus, stengiausi ir perprasti savo galimus varžovus bei atskirti, kurie draugai tikri, o kurie geri tik tiems, kurie gali laimėti postą.

– Šiandien jau yra registravęsi bene dauguma kandidatų. Kaip jų galimybes vertinate Jūs?

– Pasakysiu, jog visados man patinka žmonės, žaviuosi jų geromis savybėmis. Negaliu pakęsti tik tų, kurie atlikę mažiausią judesį, skalambija visais kanalais, pateikdami tai kaip sėkmingą skrydį į Marsą. Aš visados linkęs vertinti: kas raketą sukūrė, kas skrido, kas finansavo. Tai galioja kalbant ir apie rajone nuveiktus darbus, kuriuos juk atliko ir finansavo paprasti žmonės.

Tad daug kam šioje srityje dar ne daug kuo yra pasigirti. Jei taip vaizdžiai pasakius, į mero batus daug kam dar per anksti lipti, nes bus per dideli, o kai kas ten ir visai paskęs. Žinoma, kandidatų sėkmė dažnai priklauso ne vien nuo jų savybių, bet ir nuo juos iškėlusių partijų populiarumo arba nepopuliarumo. Juk visi esame pastebėję, kad žmonės, užuot pykę ant kurio nors politiko, pyksta ant kalėdinės eglutės. Ačiū Dievui, Plungės eglė labai graži.

– Kaip jūs ir jūsų šeima sutinka šventes?

– Kaip ir daugelis šeimų. Svarbu, kad sekasi tiems kolektyvams, kuriuose teko dirbti, sekasi ir tiems, su kuriais bendradarbiauju. Džiaugiuosi, kad esame palyginti sveiki, kad šalyje nėra taip labai blogai, kaip kartais bandoma piešti. Visai neblogai sekasi ir rajono žmonėms. Visi juk turi suprasti, kad ir kiek daug sniego bus, jis vis vien kada nors ištirps...

– Daug apie ką kalbėjote, bet taip ir neišgirdau, ar dalyvausite kovoje dėl mero posto?

– Apsisprendžiau – nedalyvausiu. Ir ne todėl, kad minėti batai būtų per dideli, bet randu sau priimtinesnių užsiėmimų nei murdytis ar būti murdomu. Prieš Kalėdas gavau laišką iš Kanados banko prezidento Amaro Konatės, rašo, kad vienas giminaitis po mirties man paliko 78-ių mln. dolerių vertės indėlį, tad dabar užsiimu to indėlio perėmimo operacijomis. Kartu su tuo banku žadame pradėti Plungėje automobilių gamybos įmonės statybą. Pirmąjį šioje gamykloje gimusį automobilį padovanosiu naujai išrinktam merui.

Na, o visiems laikraščio skaitytojams ir visiems bendrapiliečiams linkiu laimės ir sėkmės.

– Labai gaila dėl jūsų apsisprendimo nedalyvauti rinkimuose, bet dėkoju už pokalbį.