Kuliškių išvyka patvirtino seniai žinotą tiesą

Kulių krašto bendruomenės „Alantas“ nuotrauka
Levandų ūkyje žydi ne tik levandos
Rugpjūtį Kulių krašto bendruomenės „Alantas“ nariai pasitiko vienos dienos išvyka į Panevėžio ir Biržų rajonus. Įgyvendinant bendruomenės projektą „Kaimo verslas Panevėžio ir Biržų rajonuose“ buvo aplankyti du skirtingus verslus vystantys privatūs ūkiai.

Įdomi patirtis bendruomenės narių laukė Panevėžio rajone, Trakiškyje, Janinos Krikštaponienės sraigių ūkyje. Šis ūkis gyvuoja jau dešimtmetį. Verslo pradžioje buvo nemažas būrys sraigių auginimo entuziastų, tačiau nesėkmės ir finansinė našta nulėmė, kad Janinos sraigių ūkis išliko vienintelis.

Moteris juokavo, kad tikriausiai tą lėmė didelis jos užsispyrimas. Papasakojusi sraigių auginimo ir priežiūros subtilybes ji pakvietė sėsti prie stalo ir ragauti iš sraigių mėsos pagamintų užkandžių. Ne vienam tai buvo iššūkis, bet patiko.

Popiet autobusas pasuko į Biržų rajone, Mockūnuose, įsikūrusį levandų ūkį. Nors ūkis glaudžiasi paprastame kaimelyje tarp niekuo neišsiskiriančių laukų, o levandų žydėjimas jau ėjo į pabaigą, tai nesutrukdė pasijusti tarsi Prancūzijos Provanse.

Ūkio šeimininkė supažindino su levandomis ir kitais čia žaliuojančiais augalais bei jų priežiūra. Ūkyje gaminama įvairi produkcija – hidrolatai, muilai, druskos. Ją galėjo išbandyti ir kuliškiai.

Vakare keliautojai užkopė į Kirkilų apžvalgos bokštą ir pasidžiaugę vaizdais iš aukštai pasuko į namų pusę. Ši pažintinė kelionė patvirtino jau seniai žinotą tiesą, kad duoną uždirbti gali iš bet ko, jei tik turi didelį norą, tikslą ir užsispyrimo.