
Naujausios

Nors elektrinė energiją gamina nuo birželio 22 dienos, ja pasigirta tik dabar. Nes tik šiomis dienomis sulaukta galutinio Aplinkos ministerijos patikinimo, kad viskas veikia be priekaištų. Mat projektas iš dalies įgyvendintas Aplinkos ministerijos aplinkos projektų valdymo agentūros Klimato kaitos specialiosios programos lėšomis.
Agentūra ligoninei suteikė 48 566 eurų subsidijų, o tai sudaro net 80 proc. projekto vertės. Likusius 20 proc. pridėjo pati ligoninė. Iš viso tam, kad ant ligoninės stogo atsirastų ši saulę įdarbinusi elektrinė, reikėjo 50 578 eurų.
A. Martusevičius džiaugėsi, kad 50 kW fotovoltinės saulės elektrinės įrengimo konkursą laimėjęs rangovas UAB „Saulės grąžą“ darbus atliko net už 20 tūkst. eurų mažesnę sumą nei buvo skaičiuota. Be to, sukosi spėriai, elektrinė įrengta vos per vos pustrečios savaitės. Gerokai ilgiau užtrukęs ligoninės administracijos pasiruošimas projektui – net apie pusantrų metų.
Ant ligoninės stogo buvo sumontuotas161 fotovoltinės elektrinės modulis. Techniniame aukšte įrengti 2 įtampos keitikliai – inverteriai, elektrinė integruota į AB ESO tinklą. Be to, elektros skirstykloje sumontuota jėgos spinta su dviguba apskaita, kuri parodo, kiek elektros pagaminama ir kiek jos patenka į elektros tinklus. Įrengta ir stebėjimo bei duomenų kaupimo sistema.
Rangovas elektrinės veiklai suteikė net 20-ies metų garantiją, tad visą šį laiką jis galės stebėti elektrinės darbą ir privalės ją tvarkyti įvykus gedimams.
Kaip sakė taupyti padėsiantį projektą pristatęs ligoninės ūkio skyriaus vedėjas Stepas Petrauskis, planuojama, kad elektrinė pagamins apie 50 000 Kwh per metus, o ligoninės išlaidos elektrai pirkti sumažės 10-čia procentų.
Inovatyviu, aplinką tausojančiu bei greitai atsiperkančiu projektu džiaugėsi ir elektrinės atidarymo metu simbolinę juostelę perkirpti kartu su kitais pakviesta Plungės rajono savivaldybės vicemerė Asta Beierle-Eigirdienė, ir renginyje dalyvavusi Savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė.
Puikiai pavykusiu darbu džiaugėsi ir UAB „Saulės grąža“ pardavimų vadovas Romualdas Kanapeckas, sakęs, kad tai pirmą jų įmonės įrengta saulės elektrinė, įkurdinta ant visuomeninio pastato stogo, bei pardavimų vadybininkas Arnas Sudentas.
Nors vicemerė ligoninės vadovybės linkėjo nesustoti diegiant naujoves ir naujiems planams galbūt pasitelkti vis dar tuščią ligoninės poliklinikos stogą, A. Martusevičius priminė, kad saulės elektrinė nėra pirmoji ligoninės įdiegta pažangi naujovė.
Antai prieš kelerius metus ligoninėje suprojektuota ir įrengta saulės kolektorių sistema, kuri naudojama karštam vandeniui pagrindiniame ligoninės pastate ruošti ir gydomajam baseinui šildyti. Pasak ligoninės vadovo, tai atsiperka. Be to, ligoninė turi karšto vandens net tuo metu, kai mieste dėl šiluminių trasų patikrų jo nebūna beveik dvi savaites.