Norėjo kaip gražiau, išėjo...

P. Batavičius stebėjosi L. Ivinskio gatvės architektūrine vizija: šviestuvai – krūmų pusėje, šaligatvio danga nevienoda
Rugpjūčio pabaigoje vykusiame Rietavo savivaldybės Tarybos posėdyje svarstyta vos keletas klausimų, tačiau Tarybos nariai mero Antano Černeckio taip greitai nepaleido. Atėjus metui paklausimams, Povilui Batavičiui magėjo išgirsti, kokia buvo tvarkytos L. Ivinskio gatvės Rietave architektūrinė vizija, jei apšvietimas – ne takelio, o krūmų pusėje, nevienoda ir šaligatvio danga: 80 proc. jo – skeltas granitas, dabar naujai klojamas pjautas. „Juk turi būti išlaikytas dvarvietės teritorijos vientisumas...“ – tokiais sprendimais stebėjosi Tarybos narys ir prašė juos paaiškinti.

Apšvietimo stiprumo turėtų pakakti

Meras sakė dėl tokio apšvietimo suprojektavimo Savivaldybėje teiravęsis atsakingų asmenų ir jam buvo paaiškinta, jog norint, kad atramos būtų kitoje pusėje, tektų jas iškelti, o tai kainuotų nemenkus pinigus – apie 50 tūkst. eurų. IGNITIS to daryti neapsiėmė. Taupant atramos paliktos. Be to, esą projektuotojai yra paskaičiavę, kad tokio LED apšvietimo šiai siaurai gatvelei pakanka.

Jei paaiškės, kad vis dėlto šviesos maža, galbūt bus svarstoma galimybė ją apšviesti papildomai ar didinti apšvietimo intensyvumą.

Šaligatvis klojamas pagal pirminę viziją

O. L. Ivinskio gatvės šaligatvio trinkelės, klotos ankstesniais metais, pasirodo, irgi turėjo būti skeltų plytelių.

„Tuomet projektuotojus spaudėm, kad šaligatvis būtų lygus – pjautų plytelių. Ir paskui kilo konfliktas, kai pamatėm, jog „prakišo“ skaldytą akmenį. Gražu, senoviška, bet nėra patogu. Moterys nelaimingos eidamos tuo bruku“, – kalbėjo meras apie seniau išklotą L. Ivinskio šaligatvio dalį, pabrėždamas, kad tiek jo, tiek dabar klojamo medžiagiškumas yra tas pats, tad „pjautis“ tarpusavyje neturėtų.

A. Černeckis sakė pats neįsivaizduojąs, kaip anuomet projekte toks dalykas praslydo. Bet tokie darbai nupirkti, ir pamatyta tai tik jau ėmus kloti. Tad norėta kaip gražiau, o išėję... Na, o dabar L. Ivinskio gatvės šaligatvis klojamas taip, kaip buvo numatyta anksčiau. Taigi, suklysta nebuvo. Mero nuomone, pjautų plytelių šaligatvis yra patogesnis ir eiti, ir su vežimėliu, dviračiu važiuoti.

„Gal ateity reikėtų ir esamą šaligatvį šlifuoti arba keisti, kad būtų lygus“, – svarstė meras, pasak kurio, brukas negerai dar ir dėl to, jog kimba lygių galimybių kontrolieriai – esą ne visiems sudaromos vienodos sąlygos eiti. Ir iš tiesų moterims kaukšėti aukštakulniais bruku malonumas menkas.

Domėjosi lėšomis verslui

Klausimų merui turėjo ir Viktoras Krajinas. Jis domėjosi, kaip Rietavo savivaldybei sekasi panaudoti nukentėjusiam nuo pandemijos verslui remti skirtas lėšas.

„Vyriausybė trimituoja, kad savivaldybės neįsisavina bent 10-ies milijonų lėšų. Kaip yra Rietave?“ – klausė jis.

A. Černeckis nuramino, kad bėdos nėra. Esą jei per pusmetį panaudojama daugiau kaip pusė lėšų – viskas gerai. O Rietave šitaip ir yra. Tačiau tai nereiškia, kad pinigai buvo tiesiogiai išdalinti verslininkams. Tokios galimybės net nebūtų. Verslo žmonių gyvenimą reikia gerinti kitais būdais, kaip antai sutvarkyti kokį nors jiems aktualų kelią ir šitaip skatinti verslą ar lėšų skirti verslo informacijos centrui. Yra konkretūs nurodymai, kur tos lėšos turi nukeliauti, ir jų turi būti laikomasi.

„Mes didelę dalį ir davėm tam centrui (Rietavo turizmo ir verslo informacijos centrui – aut.), nes esam įsipareigoję jį išlaikyti“, – situaciją išaiškino meras.

Ruošiasi Mykolinėms

Posėdžio metu kalbėta ir apie artėjančias Mykolines. Šios šventės renginiai Rietave vyks rugsėjo 19–27 dienomis. Kartu bus paminėtas ir Rietavo savivaldos dvidešimtmetis. Atrodo, nuotaikos turėtų būti šventiškos, tačiau jas kartina koronaviruso pandemija.

„Situacija keičiasi kasdien. Neaišku, į ką šventė išvirs, bet, matyt, užsieniečių šiemet galime ir nesulaukti. Trukdis jiems atvykti – saviizoliacija. O visa kita planuojam, darom, kas leidžiama įstatymų, ir laukiam žinių. Aišku, neramiai laukiam. Bet reikia gyventi ir tikėti, kad bus gerai“, – vylėsi Savivaldybės vadovas.