Nuo pirmadienio vaikai sugrįš į darželius

Unsp­lash nuo­trau­ka
Kas rytą bus ma­tuo­ja­ma visų dar­že­li­nukų tem­pe­ratū­ra
Jau kitą savaitę mažamečius auginantys tėvai galės lengviau atsikvėpti ir sugrįžti į įprastą darbo režimą. Sušvelninusi karantino sąlygas Vyriausybė nuo gegužės 18-osios leido pradėti dirbti visiems lopšeliams-darželiams. Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas nuo pirmadienio bus atnaujintas ir Plungės rajono savivaldybėje. Žinoma, su tam tikromis sąlygomis.

Problema – darbuotojų stoka

Apie tai, kaip po karantino keisis darželių veikla, „Žemaičiui“ pasakojo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis.

Su juo susisiekėme antradienį. Tada vedėjas paaiškino, kad kol kas darželiai dar apklausia tėvus. Bandoma išsiaiškinti, kiek iš jų norės, kad jų atžalos jau pirmadienį sugrįžtų į darželius. Nuo pat pradžių buvo matyti, jog poreikis yra visuose savivaldybės darželiuose, tad buvo patikinta, jog  mažųjų lauks visos mūsų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigos.

„Šiuo metu nebėra jokių apribojimų dėl vaikų priėmimo į darželius. Yra tik rekomenduojama vaikus, kurie serga lėtinėmis ligomis ir gyvena su rizikos grupėje esančiais asmenimis, palikti ugdytis namuose. Kiekvieną dieną bus vertinama atvedamų darželinukų būklė. Jeigu vaikas sloguos, kosės, turės temperatūros, jis negalės būti įleistas į darželį“, – kalbėjo vedėjas.

Jis prasitarė apie problemą, paliesiančią visus lopšelius-darželius. Tai – apribotas asmenų, galinčių dirbti su vaikais, ratas. Negalės dirbti auklėtojos, vyresnės nei 60 metų. Tokių, turimais duomenimis, savivaldybės įstaigose yra apie 20 procentų. Taip pat mažylių negalės prižiūrėti lėtinių ligų turinčios ar kartu su rizikos grupėje esančiais asmenimis gyvenančios pedagogės.

Tad jei visi tėvai pareikš norą atvesti vaikus į darželius, pagal šiuo metu galiojančius reikalavimus nebūtų įmanoma užtikrinti visų vaikų priežiūros. Dėl to tikimasi tėvelių supratingumo, kad tie, kurie turi galimybę dar kurį laiką vaikučius prižiūrėti namuose, nevestų jų į darželius.

„Kol kas neaišku, kaip ketinama spręsti darbuotojų stokos problemą. Šiandien kalbėjau su Sveikatos apsaugos ministerijos atstovais, tai lyg ir žada keisti šį reikalavimą. Nes savivaldybės užplūdo su priekaištais, kad esant tokioms sąlygoms neįmanoma užtikrinti įstaigų darbo“, – aiškino G. Rimeikis.

Pasitiks lauke

Trečiadienį situacija jau buvo kur kas aiškesnė. Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas „Žemaičiui“ pasakojo dar kartą darželių veiklą aptaręs su įstaigų vadovais. Tikimasi, jog po karantino startuosiantis ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas vyks sklandžiai.

„Visgi siūlome tėvams įvertinti poreikį. Jeigu yra galimybė vaiką ugdyti namuose, rekomenduojame tai ir daryti. Pedagogai, patenkantys į rizikos grupes, toliau dirbs nuotoliniu būdu ir organizuos veiklas vaikams, esantiems namuose. Kiti pedagogai dirbs įstaigose“, – tikino vedėjas.

Pasak jo, laikinai pagal vaikų amžių bus performuotos grupės. Jose negalės būti daugiau nei 15–20 vaikų. Taip numato higienos normos. Taip pat mažyliams turi būti paaiškinta, kad su jų grupe gali dirbti kitas, nei dirbo iki karantino, pedagogas.

„Veiklos vyks, bet, kaip ir skelbiama, yra daug apribojimų. Nebus bendrų veiklų su kitomis grupėmis, kuo įmanoma labiau bus laikomasi grupių izoliacijos. Bus derinamas grupių buvimas lauke, kad nesusitiktų skirtingų grupių vaikai “, – aiškino G. Rimeikis.

Pasak jo, pirmos dienos darželyje bus labai neįprastos. Mat savo atžalas atvedę tėvai į vidų nebus įleidžiami. Vaikus iš tėvų darželio darbuotojai perims lauke arba prie įėjimo į grupes, prieš tai įvertinę mažylių sveikatos būklę.

Iš šiuo metu turimos informacijos matyti, kad pirmadienį į Plungės savivaldybėje esančius lopšelius-darželius sugrįš mažiausiai pusė darželinukų. Kiek daugiau jų – apie 60 proc., kitą savaitę tikimasi sulaukti Rietavo lopšelyje-darželyje.

Tiesa, pasiruošti privalės visi į darbą grįšiantys pedagogai bei aptarnaujantis personalas. Jie privalomai tiriami dėl koronaviruso.