Pareigūnai apie karantiną: „Kol kas didelės bėdos nėra“

Vla­do GAU­DIE­ŠIAUS nuo­trau­ka
Miestų par­kai dar nie­ka­da ne­bu­vo to­kie po­pu­liarūs kaip šio­mis die­no­mis
Jau kone tarptautiniu keiksmažodžiu visame pasaulyje tapęs COVID-19 (koronavirusas) į Lietuvą atėjo kartu su pavasariu, gamtai atbundant. Todėl dažnas numoja ranka į karantiną ir susigundo pirmuosius saulės spindulius ant veido pajusti vaikštant su šeima ar draugais po parką, leidžiant laiką žaidimų aikštelėje ar kitoje pamėgtoje vietoje. Nors šitaip būriuotis šiuo metu nerekomenduojama, netgi draudžiama. Grūmojama, kad tokiu elgesiu ne tik kad neužkirsime kelio virusui, bet dar greičiau ir plačiau jį paskleisime.
Didžiųjų miestų lankytinos vietos dėl jų apgulties tampa problema. O kaip yra Plungėje ir Rietave?

Rimtų pažeidimų neužfiksuota

„Didelės bėdos nėra“, – pirmadienį esamą situaciją „Žemaičiui“ apibūdino Plungės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkė Ingrida Juškaitė. Anot pareigūnės, plungiškiai kur kas dažniau praneša apie saviizoliacijos nesilaikančius asmenis – vien pirmadienį iki pietų gauti  trys tokie pranešimai. Esą didelis dėmesys viešųjų erdvių apžiūrai buvo skirtas praėjusį savaitgalį. Rimtų pažeidimų neužfiksuota.

Pasak viršininkės, pareigūnai pastebėjo, kad Plungėje žmonės šiuo metu būriuotis labiausiai linkę žaidimų aikštelėse.

„Populiarios aikštelės prie „Ryto“ pagrindinės mokyklos, V. Mačernio gatvėje. Pastarojoje praėjusią savaitę vieną būrelį išskirstėm. Žaidė ir tėvas su vaikais, ir jaunuolių. Tačiau įspėti jie elgėsi geranoriškai ir sureagavo iškart“, – pasakojo I. Juškaitė.

O kaip miesto širdyje esančiame M. Oginskio rūmų parke? Pareigūnai patruliuota ir ten. Tačiau parkas – didelis, vietos daug, tad žmonės pasklinda ir mažai kontaktuoja. Vaikšto po du ar tris ir laikosi saugaus atstumo.

Teko pasikalbėti su turistais

Panašiai apie situaciją lankytinuose objektuose karantino metu kalbėjo ir Rietavo policijos komisariato viršininkas Marius Vaičikauskas. Jis sakė, jog šiuo metu Rietavo savivaldybėje dėl to nereikia nerimauti.

Nors savaitgalį ir buvo pranešta, kad daug gyventojų suvažiavę į populiarųjį Lopaičių piliakalnį. Tad pareigūnams teko ten nuvažiuoti ir su turistais pasikalbėti.

„Buvo suvažiavę dvylika mašinų. Tačiau ne koks nors piknikas vyko ar kažkas švęsta. Žmonės atskiromis grupelėmis vaikštinėjo po mišką. Priminėm jiems, kad būtina laikytis saugaus atstumo, nesibūriuoti, galbūt apskritai tokių pasivaikščiojimų vengti, nes juk yra prasilenkimo tikimybė. Suprato, konfliktų nekilo“, – sakė viršininkas.

Pasak jo, Rietavo savivaldybėje didelių traukos objektų nedaug – jau minėtasis Lopaičių piliakalnis, Rietavo parkas... Labai daug žmonių savaitgalį suplaukdavo į Rietavo turgų. Tačiau karantino metu ir jis uždarytas.

Priešingai nei Plungėje, žaidimų aikštelės, anot M. Vaičikausko, nėra rietaviškių „masalas“.

„Tų aikštelių turim. Bet kada pravažiuojam, jos būna tuščios. Karantino pradžioje turėjome keletą pranešimų dėl jaunimo. Bet įspėjom, ir viskas susitvarkė. Gal kad maži esam, lengviau yra. Gyventojai bendruomeniškesni.“

Komisariato viršininkas užsiminė, kad jį kur kas labiau neramina grįžtantieji iš užsienio. Juk Rietavo savivaldybė viena pirmųjų šalyje užfiksavo koronaviruso atvejį – užsikrėtė iš Danijos grįžęs labardiškis. Anot M. Vaičikausko, dėl to izoliuotis turėjo net apie 20 su užsikrėtusiuoju artimai bendravusių asmenų. Apskritai, karantino pradžioje buvo skambučių dėl saviizoliacijos nesilaikymo pikas – gal dešimt per dieną. Dabar ta banga atslūgusi.

„Viliuosi, kad ir toliau viskas bus gerai. Kol kas pakanka su žmonėmis pasikalbėti“, – sakė jis.

„Uždrausti negalime“

O Tverų seniūnas Antanas Zalepūgas prisipažino apie atvejį, kai į Lopaičių piliakalnį dėl didelio turistų srauto buvo iškviesta policija, negirdėjęs. Bet seniūnija savo internetinėje svetainėje bei feisbuko paskyroje yra paskelbusi, kad piliakalnio pažintinio tako lankymas yra ribojamas. Toks pranešimas pakabintas ir prie kelio nuorodos į piliakalnį.

„Uždrausti negalime. Bet reikia turėti omeny, kad žmonės, važiuojantys ten pasisemti vandens ir tuo pačiu taku grįžtantys, neišvengiamai turi prasilenkti. Takelis siauras, o dar ir turėklai liečiami“, – sakė seniūnas.

Beje, pirmadienį Klaipėdos rajono savivaldybė paskelbė dėl tų pačių priežasčių uždaranti vieną lankomiausių vietų pajūryje – Olando kepurę. Nepaisantiems šių draudimų gali tekti mokėti baudą.

Ir nors nei Plungės rajone, nei Rietavo savivaldybėje apie panašias užmačias kol kas negirdėti, Vyriausybei jau pateiktas siūlymas uždaryti visas vaikų žaidimų aikšteles ir viešose vietose leisti vaikščioti tik po du. Jei tam bus pritarta, nepaisantys šių reikalavimų taip pat bus „auklėjami“ baudomis.

Šiuo metu galioja Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymas, jog žaidimų aikštelėse gali žaisti ne daugiau kaip vienos šeimos vaikai, o parkuose būriuotis iki 5 žmonių.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.