Degino šiukšles – uždegė ūkinį pastatą

Plungės PGT nuo­trau­ka
Ūki­nis pa­sta­tas už­si­degė dėl žmo­nių neat­sar­gu­mo
Ketvirtadienio vakarą Žemaičių Kalvarijos seniūnijoje, Šačaičių kaime, prie jam priklausančių pastatų atvažiavęs savininkas sumanė apsišvarinti ir uždegė laužą įvairioms šiukšlėms, rūbams kūrenti. Deja, oro kaitra ir laužo liepsna buvo pats palankiausias derinys gaisrui kilti. Juo labiau kad ir laužas nuo statinių uždegtas vos per metrą.

Tokią gaisro Girkantės gatvėje priežastį „Žemaičiui“ įvardijo Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mykolas Pronckus. Esą laužo liepsna metėsi ant ūkinio pastato stogo ir šis akimirksniu užsiliepsnojo. Kol sulėkė ugniagesių brigados iš Žemaičių Kalvarijos, Alsėdžių bei Plungės, pastatas jau degė atvira liepsna, stogas buvo sukritęs.

Gaisrui visiškai užgesinti prireikė beveik penkių valandų.

Kadangi statinys buvo mūrinis, jo sienos nenukentėjo. Tačiau nudegė stogas, išdegė perdengimas, įvairūs ūkio apyvokos daiktai. Sudegė ir vandeniu buvo sulieta apie trys tonos šieno ir šiaudų. Jie perkrauti į lauką. Nuardyta sudegusi perdengimo dalis.

Liepsnos lyžtelėjo ir prie ūkinio pastato prijungtos medinės daržinės stogą, tačiau pačio pastato beveik nepalietė. M. Pronckus sakė, kad daržinėje buvo laikytas traktoriukas, kita technika, tad jeigu ugnis būtų persimetusi ten, nuostoliai būtų kur kas didesni. Dabar, anot jo, žala neturėtų būti didelė, mat nieko vertingo nesudegę.

O Žemaičių Kalvarijos seniūnas, išgirdęs, jog žmonės tokia karštą dieną prie pat ūkinio pastato kūreno laužą, negalėjo atsistebėti jų neatsargumu.

„Šitoks karštis lauke, o čia laužą kuria...“ – kalbėdamas su „Žemaičiu“ nuostabos neslėpė L. Gricius.

Jis abejojo, kad ūkinis pastatas galėjo būti draustas. O prie jo, anot seniūno, gyvenamojo namo nebuvo, sodyboje negyventa.