Išvažinėjo ir paliko

Rūtos LAU­RI­NAI­TIENĖS nuo­trau­ka
Provė­žuo­ta ve­ja pik­ti­na gy­ven­to­jus
Plungėje jau įrengtos 23 pusiau požeminės konteinerių aikštelės. Viena jų – prie A. Jucio g. 41-ojo daugiabučio namo. Konteineriai įleisti į žemę, aptverti tvorele. Darbai lyg ir baigti, tačiau šio ir kitų aplinkinių daugiabučių gyventojų jie netenkina. Žmonės nesupranta, kodėl aikštelę įrengusi įmonė aplinką prie pat tvorelės sutvarkė, o greta išvažinėtą žaliąją veją, matyt, paliko susitvarkyti patiems.

Skaitytojai kreipiasi

Tačiau to daryti gyventojai nesiruošia. Esą užtenka, kad moka mokestį už šiukšlių išvežimą, o atliekant paruošiamuosius darbus rangovo sugadinta veja – ne jų bėda, tad kodėl turėtų traukti pinigus iš savo kišenės?!

Gyventojai tikisi, kad kaltę prisiims pats rangovas arba leidimus žemei kasti išduodanti seniūnija.

Plungės miesto seniūnė Dangirutė Jurkuvienė „Žemaičiui“ sakė, kad darbai vyko pagal projektą, o už juos turėtų atsakyti konteinerinių aikštelių įrengimu besirūpinantis Telšių regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC).

TRATC-o direktorius Vidimantas Domarkas, išgirdęs apie prie daugiabučio rangovo sugadintą veją, atsakomybės nesikratė.

„Sutvarkysim, tikrai sutvarkysim“, – tikino jis.

Trečiadienį, kai kalbėjomės, jis pasakojo kaip tik gavęs UAB „Strefa“ raštą, kuriame ji praneša norinti atiduoti vertinti 23 Plungėje įrengtas pusiau požemines konteinerines aikšteles. Esą todėl kitą ar dar kitą savaitę sudaryta komisija apvažiuos visas minėtas aikšteles, įvertins jų būklę, atkreips dėmesį ir į tai, ar rangovas tinkamai sutvarkė aplinką, nes tą padaryti buvo privalu.

„Jeigu jau įrenginėjam aikšteles, viską turim palikti tvarkingai“, – vis kartojo direktorius ir žadėjo žaliąją veją prie A. Jucio g. 41-ojo daugiabučio nedelsiant apžiūrėti pats, nė nelaukdamas, kol čia atvyks jau su komisija.

Pažadą gavome. Belieka tikėtis, kad jis neliks tik pažadu.

O Plungėje, be jau įrengtų 23-jų pusiau požeminių konteinerinių aikštelių, artimu metu turėtų būti pabaigtos dar 17. Iš viso jų mūsų mieste bus 40.