Įžiebti šviestuvų neskuba... dėl saugumo

Rūtos LAU­RI­NAI­TIENĖS nuo­trau­ka
Men­de­no gatvė­je ir skers­gat­vy­je švie­sos už­ge­so, kai as­faltą fre­za­vu­si įmonė nu­kir­to ka­belį
Gatvių apšvietimo problema aktuali visada – užgesę šviestuvai baugina žiemą, tokios „staigmenos“ nedžiugina ir vasarą. Juo labiau dabar, rudeniop, kai temsta vis anksčiau. Plungiškis Kostas – kantrus žmogus, tačiau laukti, kol Plungės miesto gale, Mendeno gatvėje ir skersgatvyje, vėl įsižiebs prieš tris savaites užgesę šviestuvai, sako jau pavargęs. Juo labiau kad miesto seniūnė, pasak vyriškio, problemą žino. Tai kodėl jos nesprendžia?

„Visa ta Plungės pusė nuo senosios „Jurkinės“ iki „Jozitos“ degalinės tamsi. Tuoj bus trys savaitės, kai šviestuvai nedega. Bet niekas nieko nedaro. Prieš savaitę kalbėjau su seniūne. Ji tepasakė: „Situaciją žinom“. Bet kas iš to? Kai seniūnijai vadovavo Gintaras Domarkas, tuoj pat sureaguodavo, o čia...“ – antradienį paskambinęs į „Žemaičio“ redakciją guodėsi Kostas.

Vyriškis pasakojo kaip tik šiuo tamsiuoju laikotarpiu neapšviestame kieme radęs įlenktą savo automobilio kapotą. Tamsoje blogiems darbams tik duok valią – nei sugaudysi, nei sužiūrėsi. Dabar vyro laukia nemenkos išlaidos, nes dar neaišku, ar remontą padengs draudimo bendrovė.

Plungiškis sakė nesuprantantis, kaip šitiek laiko galima laikyti šią miesto dalį tamsią.

„Juk ne kaime gyvenam... – negalėjo atsistebėti. – Tuoj rugsėjis, į profesinę mokyklą grįš vaikai. Tas apšvietimas reikalingas. O juk toje pusėje yra ir žiedas – jis dabar irgi neapšviestas, mašinų judėjimas didelis. Mendeno skersgatvyje vyksta ir dviejų namų renovacija, čia pat ir baseino statybos. Nesuprantu, kaip tokį objektą apsaugos tarnyba saugo tamsoje.“

Paskambinę Plungės miesto seniūnei Dangirutei Jurkuvienei išgirdome, kad apšvietimą sutvarkyti delsiama ne šiaip sau. Pasirodo, minėtas miesto galas užtemo, kai prie Technologijų ir verslo mokyklos, šios užsakymu, UAB „Plungės lagūna“ tvarkė keliuką ir frezuodama asfaltą... nukirto kabelį. O apie tai pranešti miesto seniūnijai nesiteikė. Seniūnija šią situaciją išsiaiškino pati po kelių dienų, o gal jau ir visa savaitė buvo praėjusi.

„Mūsų žmonės patys rado išmestą kabelį, o pagal tai, kas atliko darbus, ir nustatėm kaltininką“, – trečiadienį „Žemaičiui“ pasakojo D. Jurkuvienė, vis negalėdama atsistebėti „Plungės lagūnos“ elgesiu.

Tačiau minėtai įmonei seniūnė priekaištų turi tik dėl to, kad ši neprasinešė, kas įvyko jos atliekamų darbų metu. O tai, kad kabelis buvo nukirstas, anot jos, – jau kadaise jį klojusiųjų, greičiausiai ESO, kaltė.

Esą kabelis, kuriuo teka elektros srovė, paklotas nesilaikant reikiamų reikalavimų – tiesiog negiliai po asfaltu.

„Baimė net žmonėms sakyti. Ten galėjo atsitikti nelaimė. Kastuvu durk, pataikyk – ir jau žmogus guli...“ – baisėjosi miesto šeimininkė.

Tačiau ši problema imta spręsti iš esmės, mat kabelis, pasirodo, šioje vietoje nukenčia nebe pirmą kartą. Kad ateityje tai nepasikartotų, ketinama jį tiesti betranšėju būdu ir būtinai tinkamame gylyje. Kadangi įmonė, su kuria Savivaldybė yra pasirašiusi sutartį dėl elektros ūkio priežiūros, tokių technologijų pati neturi, darbų pradžios tenka laukti ilgiau.

„Norime padaryti ne bet kaip, o taip, kad daugiau nereikėtų žaisti žaidimų dėl žmonių saugumo“, – pabrėžė seniūnė ir pranešė, kad apšvietimas Mendeno gatvėje ir skersgatvyje turėtų atsirasti jau kitą savaitę.