
Naujausios
Šis faktas išaiškėjo tik atsitiktinumo dėka, kai buvęs šios mokyklos mokinys, istorikas, etnologas Juozas Girdvainis neseniai istoriniuose šaltiniuose ieškojo medžiagos savo monografijai apie Žarėnų valsčių. Ir pats nustebo išvydęs neginčijamą dokumentą, kuriame juodu ant balto parašyta, kad Medingėnuose pradžios mokykla atsirado būtent 1919 metais, o ne septyneriais metais vėliau, kaip manyta iki tol.
Su šiuo svarbiu dokumentu šimtmečio šventės metu galėjo susipažinti kiekvienas norintysis. Kiekvienas šventės dalyvis galėjo pamatyti ir kaip atrodė Medingėnų mokykla, kai ji dar buvo kukli medinukė, ir kokia ji yra dabar. Demonstruojamose nuotraukose viena mokyklos laida keitė kitą, uniformas – įprasti kasdieniai drabužiai, vienus mokytojus – kiti.
Tiesa, kai kurie mokytojai Medingėnuose praleido kone pusę savo amžiaus. Ne veltui ypatinga proga mokyklos bendruomenės atėjusios pasveikinti šešios buvusios pedagogės senjorės save gražiai vadino keturiasdešimtmetėmis. Būtent tiek – keturis dešimtmečius ir daugiau – jos čia mokė vaikus pažinti pasaulį, skaičius, žodį ir gėrį.
„Mes, galima sakyti, į vieną autobusą sulipom, atvažiavom į Medingėnus ir išlipom“, – juokavo viena jų. Ir tik pusiau juokavo, mat pasakodamos apie tai, kokie keliai jas atvedė į Medingėnus, kone visos prisiminė, kad čia jos atidundėjo būtent autobusais. Vienos meilės vedamos, kitos geresnių sąlygų gyventi ieškodamos, o trečios tiesiog išgirdusios, kad Medingėnuose dirba nepaprastai geri ir nuoširdūs pedagogai, ją lanko paprastumu žavintys mokiniai.
Iš penkių senjorių išsiskyrė viena, kaip pati sakė, čia atkakusi arkliais – dvikinkiu pašto vežimu. Beje, dirbo čia ji ne keturiasdešimt, o net penkiasdešimt metų! „51-erius metus, 8 mėnesius ir 11 dienų“, – tiksliai suskaičiavo pedagogė.
Už šių skaičių slepiasi begalė kantrybės, meilės, pasiaukojimo ir atsidavimo. Tad nenuostabu, kad senjorių pasisakymai palydėti gausiais plojimais.
Pagarbos vertas ir taip pat 4 dešimtmečius – 44-erius metus – Medingėnų mokyklai atidavęs ilgametis jos vadovas Mečislovas Lakačauskas. 38-erius metus mokyklai kryptį rodęs buvęs direktorius, sveikindamas mokyklos bendruomenę, pasakojo, kad jį pažįsta kiekvienas medingėniškis.
Progos pasveikinti savo mokyklos nepraleidusi buvusi mokinė Birutė Gibėžaitė šiam direktoriui turėjo priekaištų: „Nors buvom geri, direktorius mums neleido išleistuvių surengti. O jau ir suknelės buvo primatuotos, pasiūtos“, – juokėsi itin atviravusi Birutė.
Sveikinimų sulaukta ir iš vietinių Seimo narių, Savivaldybės vadovų, kitų buvusių mokytojų, tveriškių, rietaviškių, žadvainiškių. O dabartinė mokyklos vadovė Jania Mašickienė nepamiršo padėkoti šventėje dalyvavusiam merui Antanui Černeckiui už tai, kad 2012-aisiais Tverų gimnazijos skyriumi tapusi mokykla kaimo mokyklėlių uždarymo vajaus metu apskritai išliko.
Sveikinimus iš Tverų perdavusi direktoriaus pavaduotoja ugdymui Elena Jurkuvienė sakė, kad dviejų mokyklų jungtuvės nebuvo lengvos. Jau septynerius metus trunkanti santuoka ir dabar kartais išgyvena sunkumų. Ypač tuomet, kai pritrūkstama pinigų. Ir pridūrė, kad tam, jog santuoka būtų gražesnė, reikėtų daugiau vaikų.
Palinkėjimas, kad mokinių gausėtų ir Medingėnų mokykloje, į gyvenimą išleidusioje daug nusipelniusių žmonių, nereikėtų užgesinti šviesos, buvo bene reikšmingiausias iš išsakytų tą pavakarę. Juk Medingėnuose, kaip ir daugelyje kitų kaimų, vaikų mažėja. Šiuo metu mokyklą lanko 66 mokiniai, juos ugdo 16 mokytojų. Prieš šimtmetį į ką tik įsteigtą mokyklą buvo užsirašę per 50 vaikų.
Tačiau slogios nuotaikos tądien nebuvo galima justi. Susirinkusieji mėgavosi pačių medingėniškių moksleivių ir jų su įspūdingu tortu atvykusių pasveikinti tveriškių dainomis, šokiais ir meninėmis kompozicijomis. Koncertą dovanojo ir Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos ugdytiniai. Su jaunaisiais šauliais susirinkusieji sugiedojo Lietuvos himną.