Koronavirusas Plungėje įsismarkauja

Unsplash nuotr.
Va­kar pra­neš­ta apie dvi de­šim­tis naujų ko­ro­na­vi­ru­so at­vejų Plungės ra­jo­ne
Savaitės pradžioje žinios apie aktyvius koronaviruso židinius Plungėje bei jo tolesnį plitimą Tveruose ne vieną nugąsdino – naujienas pasičiupusi respublikinė žiniasklaida netgi ėmė kalbėti, kad Plungėje paskelbta ekstremali situacija. Nors tąsyk šitaip skelbti paskubėta, dabar šie žodžiai ima pildytis – vien iš trečiadienį Plungės ligoninėje ir mobiliajame punkte paimtų mėginių nustatyta 20 naujų koronaviruso atvejų.

Ankstų ketvirtadienio rytą, kaip „Žemaičiui“ sakė Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Mantas Česnauskas, rajone buvo žinomas 31 žmogus, užsikrėtęs šiuo virusu. Visi šie atvejai vienaip ar kitaip susiję su židiniais.

Vienas iš naujai registruotų atvejų – Plungės M. Oginskio meno mokykloje, bet ši mokykla visą šią savaitę jau dirbo nuotoliniu būdu, tad pavojaus virusui plisti nėra. Dar vienas užsikrėtusysis – Plungės lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“. Viruso gijos čia taip pat veda prie ankstesnių užsikrėtimų. Kadangi sergantysis neturėjo tiesioginio kontakto su darželio grupėmis, įstaiga dirba toliau. Susirgęs šios bendruomenės narys užkrėtė artimą žmogų.

Antradienį, teigiamą koronaviruso testo atsakymą gavus lopšelio-darželio „Rūtelė“ mokytojai, į namus išsiųstos keturios darželinukų grupės. Tą pačią dieną infekcija patvirtinta ir Plungės ligoninės medicinos darbuotojui.

Nuotoliniu būdu dirba dvi Žemaičių Kalvarijos M. Valančiaus gimnazijos klasės – taip nusprendė pati gimnazija, kai koronavirusu užsikrėtė vienas moksleivio tėvų.

Praėjus porai valandų po pokalbio su M. Česnausku situacija Plungėje pasikeitė kardinaliai – Savivaldybės administracija paskelbė apie dvi dešimtis naujų koronaviruso atvejų. Tiesa, M. Česnauskas patikslino, kad trys jų jau buvo įskaičiuoti į aptartą statistiką, tad dabar sergančiųjų rajone yra 48.

Paklaustas, kur užsikrėtusieji dirba ar mokosi, administracijos direktoriaus pavaduotojas sakė, kad detalizuoti jau darosi sunku.

„Konkrečiai kiekvieno jau nepasakysiu – per dideli skaičiai, kad nagrinėtume kiekvieną atvejį. Užsikrėtimų yra labai įvairių. Tai ir švietimo, ir kultūros įstaigos, ir privačios. Kai kurie atvejai susiję su ankstesniais. Visų dar net neatsekėm“, – apie staiga pasikeitusią situaciją pasakojo M. Česnauskas.

Reaguojant į tai, vakar įsigaliojo nauji ribojimai – Plungės savivaldybės įstaigose visas neformalus ugdymas, tiek vaikų, tiek suaugusiųjų, organizuojamas nuotoliniu būdu. Mat pastebėta, kad per šias veiklas koronavirusas plinta aktyviai.

Padažnėjo Plungės mobiliojo punkto darbo laikas – jis veikia jau ne tik pirmadienį bei penktadienį, bet ir trečiadienį. Tariamasi ir dėl šeštadienio.

O Rietavo savivaldybėje situacija šiuo metu stabilizavosi – ketvirtadienio rytą, pasak Rietavo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo, Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovo Antano Aužbikavičiaus, naujų koronaviruso atvejų nebuvo, tik 8 ankstesni.