Pardavė dvigubai brangiau, nei tikėjosi

„Že­mai­čio“ nuo­trau­ka
Pas­ta­tas li­ko tuš­čias dar­že­li­nu­kams per­si­kėlus į gim­na­zi­jo­je jiems įreng­tas pa­tal­pas
Plungės rajono savivaldybė skelbia apie sėkmingą pastato Žemaičių Kalvarijoje, kur anksčiau veikė lopšelis-darželis, pardavimo sandorį. Viešajame aukcione dėl šio statinio varžėsi net šeši dalyviai, todėl galutinė kaina nuo 11,7 tūkst. išaugo iki 25,4 tūkst. eurų.

Buvęs miestelio vaikų darželis Vienuolyno gatvėje statytas 1981 metais, bendras jo plotas – 741,25 kv. m. Jis parduotas su inžineriniais ir kiemo statiniais (pavėsinėmis, kiemo aikštelėmis bei tvora), taip pat su jam priskirtu 0,4 ha žemės sklypu.

Skelbiama, kad pastatą įsigijo fizinis asmuo. Kaip pasakojo Žemaičių Kalvarijos seniūnas Liudas Gricius, pirkėjas yra kalvariškis, čia gimęs ir augęs, mokęsis. Esą žmogus jau yra įsigijęs ir naujam gyvenimui prikėlęs ne vieną pastatą Tauragėje, Vilniuje, kituose miestuose, tad tikimasi, kad neleis nugriūti ir buvusiam lopšeliui-darželiui.

„Kiek žinau, šįkart jis pirko ne suremontavus parduoti, o sau, gal tiksliau – žmonai. Dar anksčiau esame su juo kalbėję, kad yra planų šiame pastate įrengti svečių namus, atidaryti kavinukę. Jei šie sumanymai virstų realybe, miesteliui būtų didelis pliusas, nes iki šiol neturime jokios viešojo maitinimo įstaigos. O ir viešbutukas praverstų, žinant, kiek piligrimų vasarą pas mus suplaukia“, – kalbėjo seniūnas.

Jis džiaugėsi, kad pagaliau statinys rado naują pirkėją, mat seniūnijai iki tol tekdavo prižiūrėti jo teritoriją. „Smagu, kad pavyko parduoti, ir dar taip sėkmingai. O jei rajono valdžia tenkins mūsų prašymą ir už pastatą gautas lėšas skirs miestelio gatvių apšvietimui, bus išvis puiku“, – pridūrė seniūnas.

L. Gricius pasakojo, kad sovietmečiu tiek šis lopšelis-darželis, tiek Kultūros namai statyti kolūkio lėšomis. Vien pats Žemaičių Kalvarijos vardas tais laikais buvo kaip koks keiksmažodis, tad gauti finansavimą iš centrinės valdžios esą nebuvo šansų.

„Statė savo jėgomis, galima sakyti, iš vietos žmonių, kolūkiečių uždirbtų lėšų, tad būtų gražu ir simboliška, jei tie pinigai dabar sugrįžtų į miestelį“, – vylėsi L. Gricius.

Seniūnija yra suplanavusi įrengti apšvietimą Alsėdžių gatvėje, kuri išsišakoja į Plungės ir Platelių gatves, bet savo jėgomis, pasak L. Griciaus, to padaryti neišgalės. Todėl ir prašoma Savivaldybės pagalbos.

Atrodo, seniūno prašymas buvo išgirstas. Savivaldybės administracija miestelio gatvių apšvietimui įrengti ketina skirti 17 tūkst. eurų.

„Žemaičio“ nuotr.
Bu­vu­sio dar­že­lio pa­tal­pas no­ri­ma pri­tai­ky­ti ka­vi­nei ir sve­čių na­mams