Paskutinis skambutis šiemet – kitoks

„Saulės“ gimnazijos nuo­trau­ka
„Saulės“ gim­na­zi­jos 4d klasės abi­tu­rien­tai
Penktadienį daugiau nei du mėnesius trukusią tylą kai kuriose šalies mokyklose nutraukė paskutinio skambučio šventė. Tiesa, šiemet ji – visiškai kitokia nei įprastai: daug kur be nuotaikingo abiturientų šurmulio, įsimintinų renginių ir juos kasmet lydinčios pompastikos. Kai kurios mokyklos apskritai atsisakė paskutinio skambučio šventės ir vyriausius savo moksleivius su moklso metų pabaiga pasveikino virtualiai.

Viena tokių įstaigų – Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazija. Į savo feisbuko paskyrą ji įkėlė vaizdo sveikinimą, į kurį sudėtos dvylikos metų mokykloje atspindinčios dabartinių abiturientų nuotraukos, gražiausi prisiminimai, palinkėjimai.

Šešiolika abiturientų šiais mokslo metais į platų gyvenimą išleisianti gimnazija paskutinio skambučio šventės nerengti nutarė pasitarusi su pačiais dvyliktokais. Jų šventinė diena prasidėjo nuo dviejų pamokų su mėgstamiausiais pedagogais. Vėliau jų laukė laikas su klasės auklėtoja. Kalvariškius abiturientus pasveikino ir buvusi jų pradinių klasių mokytoja.

Alsėdžiuose taip pat nebūta ankstesniais metais Stanislovo Narutavičiaus gimnaziją sudrebindavusios iškilmingos paskutinio skambučio šventės. Apie vieną gražiausių mokslo metų renginių išdavė tik miestelio gatvėmis mokyklos link nuriedėjęs baltas limuzinas. Tai – alsėdiškių abiturientų dovana savo klasės auklėtojui Regimantui Kavaliauskui.

Limuzinu abiturientai vyko į Telšius, kad pasiimtų savo klasės vadovą. Alsėdiškius dvyliktokus sveikinę mokytojai sakė, jog 66-oji šios įstaigos abiturientų laida į istoriją įeis kaip pirmoji, mokyklą baigusi nuotoliniu būdu.

Vienos gražiausių švenčių tradicijas karantinas pakoregavo ir „Saulės“ gimnazijoje. 176 šios įstaigos dvyliktokai paskutinį skambutį paminėjo atskiromis grupelėmis. Dvi klasės nutarė mokslo užbaigimo šventę paminėti virtualiai, likusios keturios atskiru laiku rinkosi gimnazijos kieme. Čia jas pasveikino klasių auklėtojos bei įstaigos vadovas Algimantas Budrys.

„Baigiasi svarbus mokyklinio gyvenimo laikotarpis. 176 abiturientai jau – finišo tiesiojoje. Liko visai nedaug – sėkmingai išlaikyti brandos egzaminus. Linkiu, kad paskutinis etapas jums būtų sėkmingas ir visi laimingi susitiktume rugpjūčio mėnesį brandos atestatų įteikimo šventėje.

Sukaupkite jėgas ir gerai suplanuokite laiką, kad galėtumėte pakartoti, ką išmokote. Tikiu, kad esate tam pasiruošę, kad mokydamiesi čia jūs subrendote ir tapote atsakingomis, kūrybingomis ir pilietiškomis asmenybėmis“, – sveikindamas abiturientus kalbėjo gimnazijos direktorius.

O štai Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos bendruomenė, pasitarusi su abiturientais bei jų tėvais, nusprendė paskutinio skambučio šventę šiek nukelti. Jei niekas nepasikeis, mokslo metų pabaigą gražiu renginiu rietaviškiai vainikuos birželio 12 dieną.

Kaip sakė gimnazijos direktorė Alma Lengvenienė, paskutinis skambutis dvyliktokams – labai svarbi šventė, todėl norisi, kad ši diena jiems būtų ypatinga. Įstaiga tikisi, kad iki minėtos dienos karantino sąlygos bus dar labiau sušvelnintos ir šventėje galės dalyvauti ne tik abiturientai, bet ir jų tėvai. Šiemet L. Ivinskio gimnaziją baigs 29 abiturientai.