Plungiškiams vaikams kompiuterių užteks, rietaviškiams – dar ne

Unsp­lash nuo­trau­ka
Mo­ki­niams iš­da­lin­ta ko­ne pu­se tūkstan­čio plan­še­čių
Įvedant nuotolinį mokymą pagrindiniu mokyklų iššūkiu tapo, kaip visus moksleivius aprūpinti nešiojamaisiais ar planšetiniais kompiuteriais, mat toli gražu ne visi vaikai juos turi. O jei dar šeimoje ne viena mokyklinio amžiaus atžala... Kita bėda – internetas. Švietimo, kultūros ir sporto ministerija pažadėjo parūpinti per 30 tūkst. kompiuterių, kurie bus skirti socialiai jautriose šeimose augantiems vaikams. Plungės savivaldybę ilgai lauktos dovanos pasiekė balandžio 10-ąją, o į Rietavą kompiuteriai atkeliavo trečiadienį.

Plungės vaikams – 310 kompiuterių

Plungės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis „Žemaičiui“ sakė, jog mūsų vaikus pasieks net 310 planšetinių kompiuterių. Kartu jie bus aprūpinti ir interneto ryšiu.

Savivaldybės administracija, atsižvelgdama į ministerijos organizuotos apklausos duomenis dėl kompiuterinės įrangos poreikio, jau išdalijo planšetes trylikai mūsų rajono švietimo įstaigų. Kompiuteriais jau džiaugiasi Plungės Motiejaus Valančiaus pradinė, „Ryto“ pagrindinė bei Senamiesčio mokyklos, Specialiojo ugdymo centras, Akademiko Adolfo Jucio ir „Babrungo“ progimnazijos, „Saulės“, Platelių, Kulių, Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus ir Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos, Šateikių pagrindinė mokykla bei Prūsalių mokykla-darželis.

„Kompiuteriai skirti Savivaldybei, o Savivaldybė juos atidavė mokykloms, jog perduotų mokiniams. Tiesa, kompiuteriai bus mokyklų nuosavybė. Darželiams jų nekliuvo, nes ministerija kompiuterius skyrė tik bendrojo ugdymo mokykloms“, – sakė G. Rimeikis ir pasidžiaugė, kad gauta tiek įrangos, koks buvo pateiktas jos poreikis.

Dar vedėjas pažymėjo, jog anksčiau kompiuterių neturėjusiems moksleiviams pagalbos ranką buvo ištiesusios pačios mokyklos. Tad dabar jos susigrąžins savo techniką, kuri, žinoma, buvo senesnė, ir išdalins atkeliavusias naująsias planšetes. Pastarųjų sulauks ir tos šeimos, kuriose – daugiau nei vienas mokyklinio amžiaus vaikas.

G. Rimeikis tikisi, jog dabar visi mokiniai gali pilnavertiškai dalyvauti į virtualią erdvę persikėlusiose pamokose. „Manau, kad mūsų savivaldybėje poreikis – patenkintas visiškai. Nebent yra tokių atvejų, kai šeimos nepranešė mokykloms apie tai, jog neturi kompiuterio apkritai ar neužtenka turimų visiems vaikams.“

Kad taip gali būti, pasak vedėjo, paaiškėjo per praėjusią savaitę rengtą mokyklų apklausą. Jos metu išsiaiškinta, kad vienas mokinys per visą nuotolinio ugdymo laikotarpį nebuvo prisijungęs prie virtualių pamokų. Vos tai sužinojus, susisiekta su to vaiko mama ir tas moksleivis šiuo metu sėkmingai dalyvauja ugdymo procese.

O kurioje įstaigoje buvo didžiausias kompiuterių stygius? Švietimo, kultūros ir sporto skyriui vadovaujančio G. Rimeikio teigimu, didžiausią poreikį buvo nurodžiusi „Ryto“ pagrindinė mokykla. Ji prašė net 71 kompiuterio. Bene mažiausiai – vos trijų – trūko „Saulės“ gimnazijai.

Visiems kompiuterių neužteks

Rietavo savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė, vos tik prasidėjus nuotoliniam mokymui, „Žemaičiui“ sakė, jog savivaldybėje – nemažai vaikų, kurių namuose nėra nei kompiuterio, nei interneto. Tokiems mokiniams pagelbėjo pačios švietimo įstaigos, skirdamos pinigų kompiuteriams iš mokymo priemonėms numatytų lėšų ar aprūpindamos juos klasėse turima senesne kompiuterine įranga.

Bet net ir tada nebuvo patenkintas visas poreikis. Kai kuriems moksleiviams dalyvauti pamokose teko pasitelkiant telefonus.

Trečiadienį kalbinta vedėja pasidžiaugė, jog būtent tą dieną savivaldybę pasiekė 160 planšetinių ir keturi nešiojamieji kompiuteriai. Po mokyklas juos turėjo paskirstyti vakar. Kiek tiksliai kompiuterinės technikos gaus viena ar kita mokykla, L. Rėkašienė negalėjo pasakyti. Bet anksčiau ji yra užsiminusi, kad didžiausias stygius yra Žadvainių pagrindinėje mokykloje, kurią lanko daug vaikų iš socialiai jautrių šeimų. Tokioms ir teikiama pirmenybė.

Pasidomėjus, ar išdalijus gautus 164 kompiuterius jau visi Rietavo savivaldybės mokiniai bus tinkamai pasirengę nuotoliniam mokymui, vedėja patikino, jog situacija stipriai pagerės, tačiau visiškai problema išspręsta nebus.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.