Prašo padėti išvyti sunkvežimius iš stovyklaviečių

Gin­tarės KAR­MO­NIENĖS nuo­trau­ka
E. Ly­dienė ir R. Ly­dis kalbė­jo, kad pro­blemą išspręs­ti pa­dės tik ke­lio ženk­lai
Ko gero, dažnas iš mūsų esame susidūrę su problema, kai atvykus prie Platelių ežero sunku rasti, kur įkišti savo automobilį. Neretai stovėjimo aikšteles prie stovyklaviečių būna „okupavę“ sunkvežimiai ar didžiausias priekabas prisikabinusios mašinos. Apie šią bėdą garsiai prabilta per neseniai vykusį Plungės rajono savivaldybės saugaus eismo organizavimo komisijos posėdį.

Žemaitijos nacionaliniame parke (ŽNP) įrengtais rekreaciniais objektais rūpinasi ne tik ŽNP direkcija, bet ir Valstybinių miškų urėdijos Telšių regioninis padalinys. Tad plačiau apie problemą posėdžio metu papasakojo minėto padalinio gamtotvarkos specialistė Edita Lydienė.

Jos teigimu, nuo 2018-ųjų Valstybinių miškų urėdijos rekreaciniais objektais – stovyklavietėmis, pažintiniais takais, atokvėpio vietomis – visuomenė gali naudotis nemokamai. Tačiau kai kurios stovyklavietės pastaruoju metu vis sunkiau pasiekiamos, mat prie jų įrengtas stovėjimo aikšteles vis labiau „okupuoja“ krovininiai automobiliai, traktoriai ar jų priekabos.

„Su šia problema ypatingai susiduriame šiais metais. Dėl aikštelėse paliekamų sunkiasvorių transporto priemonių ribojamas turistų poilsis. O juk rekreaciniai objektai, esantys prie Platelių ežero, gausiai lankomi ne tik Lietuvos poilsiautojų, bet ir užsienio turistų. Todėl mes norėtume pastatyti kelio ženklus, draudžiančius į tokias aikšteles įvažiuoti sunkiajam transportui“, – kalbėjo E. Lydienė.

Pasak jos, didžiausia problema yra keturiose stovyklavietėse – Šeirės, Plokštinės, Ąžuolų salos ir Šiaurinėje. Jai antrino ir ŽNP direkcijos vadovas Ramūnas Lydis. Tiesa, iš minėtų keturių jis išskyrė Šeirės stovyklavietę, į kurią atvykęs neva gali išvysti ne tik krovininių automobilių, bet ir prie mašinų prikabintų jūrinių konteinerių. „Čia tiesiog sukamas verslas“, – kalbėjo ŽNP direktorius. Suprask – stovyklavietes užėmę vadinamieji vagonėliai dar ir nuomojami.

Norėdamas išspręsti šią problemą, Valstybinių miškų urėdijos Telšių regioninis padalinys kreipėsi į Saugaus eismo organizavimo komisiją su prašymu leisti už savo lėšas prie minėtų keturių stovyklaviečių pastatyti kelio ženklus „Krovininių automobilių eismas draudžiamas“, „Važiuoti su priekabomis draudžiama“ ir „Stovėjimo vieta“.

Komisija urėdijos prašymui neprieštaravo, tačiau jai kilo klausimas, kaip bus su kemperiais arba su priekabomis, kuriomis poilsiautojai atsiveža valtis? E. Lydienė paaiškino, kad stovyklavietėse nepageidaujamos ir trukdo tik sunkiasvorės transporto priemonės, tokios kaip krovininiai automobiliai, traktoriai ar jų priekabos. Kemperiams stovėti nebus draudžiama.

O valčių pervežimo priemonėms yra specialios aikštelės, įrengtos prie valčių nuleidimo vietų. Tokių prie Platelių ežero – dvi. Jos legalios, pažymėtos atitinkamais ženklais.

R. Lydis dar pridūrė, kad vairuotojų, paliekančių savo krovininius automobilius ar jūrinius konteinerius, ne kartą prašyta apleisti aikšteles, bet jie neva nepaiso jokių draugiškų įspėjimų.

Galiausiai komisija buvo iki galo įtikinta, kad minėtų ženklų reikia, tad davė leidimą juos įrengti. Poilsiautojams lieka laukti, kada jie „išdygs“ ir palengvins jų laisvalaikį prie ežero.