Prie renovuoto namo sukrypusi tvorelė netiks

Gintarės KARMONIENĖS nuotrauka
Gyventojai prašo atnaujinti sukrypusį ir surūdijusį apsauginį atitvarą
Plungės rajono savivaldybės Saugaus eismo organizavimo komisiją pasiekė 27-uoju numeriu pažymėto A. Vaišvilos gatvės Plungėje daugiabučio namo gyventojų prašymas. Juo gyventojai prašo padėti atnaujinti palei namą, iš gatvės pusės, įrengtą apsauginį metalinį kelio atitvarą, nes dabar jis – visas sukrypęs ir surūdijęs.

Šis prašymas aptartas per praėjusią savaitę vykusį komisijos posėdį. Jame dalyvavo ir minėto namo atstovės. Atkreipdamos dėmesį į šaligatvį nuo važiuojamosios kelio dalies apsaugančią metalinę tvorelę, jos aiškino, kad ši ten – nuo daugiabučio pastatymo, nuo 1967-ųjų, todėl jau ne tik morališkai pasenusi.

Atitvaras neva visas išsikraipęs, paveiktas korozijos, nusilupę ir dažai. Todėl būtina jį atnaujinti. Juolab kad minėtasis daugiabutis jau netrukus, pasibaigus renovacijos darbams, pasipuoš nauju, šiuolaikišku „rūbu“. „Norisi, kad ir apsauginė tvorelė atrodytų estetiškai“, – kalbėjo plungiškės ir pridūrė surinkusios dalies daugiabučio gyventojų parašus.

Tiesa, moterys posėdžio metu prakalbo ir apie kitą pageidavimą – kad atitvaras būtų atkeltas arčiau namo. Tokiu būdu atsirastų daugiau vietos automobiliams statyti.

Esą su mašinų statymu 27-ojo namo gyventojai turi didelių problemų, nes automobiliams paprasčiausiai nėra vietos. „Kažkiek vietos mūsų mašinoms priklauso gretimo daugiabučio kieme, bet ten mūsų neįsileidžia. Yra buvę, kad ir padangas supjausto ar kiaušiniais automobilius apmėto“, – skundėsi plungiškės.

Išklausiusi jas komisija pirmiausia pažymėjo, kad dėl išvardintų problemų gyventojai turi kreiptis į miesto seniūnę. Nepaisant to, posėdžiavusieji išsakė savo nuomonę dėl atitvaro atnaujinimo bei atkėlimo. Esą sutvarkyti apsauginę tvorą būtina, bet dėl atkėlimo arčiau daugiabučio namo gali kilti problemų. Pirmiausia dėl to, kad susiaurės šaligatvis. Kita bėda – triukšmas. Neva gyventojai gali prieštarauti, kad jiems po langais burgztų ir būtų statomi automobiliai. Nors, kita vertus, dalis to atitvaro jau dabar nuardyta ir vairuotojai toje vietoje palieka mašinas...

Bet kokiu atveju komisija patarė dėl visų šių klausimų kreiptis į Plungės miesto seniūniją. Ten jiems bus išaiškinti galimi sprendimai, aptartas su tuo susijęs lėšų poreikis. Tik prieš tai būtina turėti visų gyventojų sutikimą. Nes niekada nebūna vienos nuomonės. Geriausia būtų sukviesti gyventojus į susirinkimą ir pabandyti rasti visiems priimtiną sprendimą. Tik tada kreiptis į seniūniją.