
Naujausios

Dengiasi vaikų saugumu
Įstaiga užsimojo iš savo automobilių stovėjimo aikštelės išguiti tėvus. Dengdamiesi vaikų saugumu, mokyklos darbuotojai sugalvojo būdą, kaip parūpinti vietos savo asmeniniams automobiliams.
Prašoma leisti mokyklos kieme pastatyti kelio ženklą, draudžiantį motorinių transporto priemonių eismą. Prie jo būtų primontuota lentelė, nurodanti, jog ženklas galioja darbo dienomis nuo 22 val. iki 16 val. o savaitgaliais – nuo 22 val. iki 7 val. „Ryto“ mokyklos atstovas Marius Vauras sakė, kad įvažiuoti į draudžiamą teritoriją galėtų tik mokyklos darbuotojai.
Ruošdamasi šiam gudriam žingsniui, mokykla pasirinko labai jautrų argumentą – vaikų saugumą. Tik nepagalvojo, kad uždarius aikštelę, mokiniams iš tėvų automobilių gali tekti išlipti judrioje J. Tumo-Vaižganto gatvėje, o tai jiems bus dar nesaugiau.
„Ar aš kažką praklausiau, ar ne taip supratau? Jūs norite pasakyti, kad mokytojai įvažiuos, o tėvai – ne? Pedagogų privačios mašinos – ne koks aptarnaujantis transportas. O jei jūs remiatės kažkokiais išvedžiojimais, tai ir tėvų automobiliai turi būti priskirti prie minėtojo. Juk jie atveža vaikus į mokyklą“, – kalbėjo komisijos pirmininkas Robertas Endrikas.
„Kelių eismo taisyklės sako kitaip. Pagal jas tik mokyklos darbuotojai galėtų įvažiuoti į įstaigos teritoriją, nes jie ten dirba“, – dėstė M. Vauras. Pasak jo, būtų pridėta lentelė, nurodanti, kad aikštelė – tik „Ryto“ mokyklos darbuotojams. Kiekvienas iš jų turėtų specialią kortelę.
Kol kas nelaimių išvengta
Gindamas mokyklos interesus, M. Vauras toliau atkakliai toliau aiškino, kad įstaigos teritorija iš ryto ir apie pirmą valandą dienos primena skruzdėlyną. Jis tikino ne kartą per vaizdo kameras stebėjęs, kas vyksta piko metu, ir su kolegomis stebėjosi, kaip iki šiol neįvyko nelaimių.
„Plaukai šiaušiasi, kas vyksta suvažiavus tėvams, todėl mums svarbu užtikrinti mokinių saugumą. Kai visi suvažiuoja – pilnas kiemas. Tėvai sukinėjasi pirmyn atgal. Kitąkart gali ir nepastebėti vaiko. Kai nukentės kas nors, tada visi kaltins mokyklą“, – toliau įtikinėjo komisiją M. Vauras. Jam pareigūnas V. Kurmis išaiškino, kad už eismo įvykį ne mokykla bus atsakinga, o vairuotojas. Ir visai nesvarbu, kur įvyks nelaimė – mokyklos kieme ar gatvėje.
Tada mokyklos atstovas pateikė dar vieną argumentą, dėl ko turėtų būtų „prašluotas“ mokyklos kiemas – esą gaisro atveju dabartinėmis sąlygomis negalėtų privažiuoti ugniagesių mašinos. Neva neseniai vyko jų pratybos, specialiųjų tarnybų transportas mokyklą pasiekė riedėdamas šaligatviais.
Kur išlaipinti vaikus?
Tada mokyklos atstovo klausta, kur, mokyklos nuomone, turėtų būti išleidžiami vaikai? „Norite pasakyti, kad išlaipinus mokinius J. Tumo-Vaižganto gatvėje, prie įvažiavimo į gatvelę, vedančią į „Ryto“ mokyklą, bus išvengta eismo nelaimių? Aš manau, sumaišties tik padaugės“, – savo nuomonę dėstė vienas komisijos narys. Jam M. Vauras atrėžė, kad įstaigos užduotis – užtikrinti vaikų saugumą jos teritorijoje, o ne rūpintis, kaip tėvai pristatys vaiką. Dar pridėjo, kad mokiniai gali būti paleidžiami Gandingos gatvėje.
Įdomu, kaip į tokius mokyklos užmojus reaguotų mokinių tėvai, nes paaiškėjo, kad jie apie tai nieko nežino. Viską norėta padaryti jiems už akių. Laimei, komisija „nepalaimino“ „Ryto“ mokyklos prašymo ir paragino pirmiausia šį klausimą aptarti su tėvais.
„Kilus tėvų nepasitenkinimo bangai, mes, komisija, viską turėtume atlaikyti. Ir nė neturėsime įtikinamo paaiškinimo, kodėl, pavyzdžiui, mokytojams leista važiuoti į mokyklos teritoriją, o tėvams – ne“, – kalbėjo V. Kurmis.
Jam antrino ir kiti komisijos nariai, anot kurių, nereikia mokyklos bandyti paversti prezidento rūmais ar mokytojams kovoti dėl kažkokių privilegijų. „Jei drausti, tai visiems, o ne tik tėvams. Pastatysime ženklą, kad įvažiuos tik mokykliniai autobusiukai, bet ar to reikia?“ – klausta mokyklos atstovo.
Komisijos pirmininkas Robertas Endrikas kaip alternatyvą pasiūlė dalį mokyklos teritorijos atskirti čia dirbantiems pedagogams bei mokykliniam transportui, o dalį palikti tėvams. Pirmininko teigimu, nereikia imtis tokių drastiškų veiksmų. Kad jos neišspręs problemos, rodo ir Senamiesčio mokyklos pavyzdys. Šį įstaiga taip pat buvo išsikovojusi uždarą aikštelę, bet prieš kurį laiką, matydama, kad kilo dar didesnė sumaištis, šios minties atsisakė.
Tad kol kas šio klausimo svarstymas atidėtas. O mokykla paskatinta pirmiausia pasitarti su tėvais ir pabandyti viską išspręsti be draudžiančių kelio ženklų, kurių Plungėje ir taip daugiau nei miške medžių.