Šateikių mokinius į pamokas kviečia Lietuvos garsenybės

„Žemaičio“ nuotr.
Kiek­vieną nuo­to­li­nio mo­ky­mo sa­vaitę ša­tei­kiš­kiai mo­ki­niai pra­de­da nuo žy­maus žmo­gaus svei­ki­ni­mo ir linkė­jimų
Paskelbus karantiną pirmosios į virtualią erdvę persikėlė mokyklos. Iš pradžių mokiniams nuotoliniu būdu vykstančios pamokos buvo įdomios, bet vėliau euforija ėmė blėsti. Tik ne Šateikių pagrindinėje mokykloje, kurioje dirba aktyvus ir idėjų kupinas muzikos mokytojas Virginijus Armalis. Pajutęs į virtualų mokymą besiveržiantį nuobodulį, pedagogas sumąstė, kaip pagyvinti ugdymo procesą, kad mokiniai neprarastų motyvacijos rytais anksti keltis ir sėsti prie pamokų. Jo dėka kiekvieną pirmadienį Šateikių mokyklos moksleiviją pasveikina žinomi šalies atlikėjai.

Linkėjimus siunčia žvaigždės

„Sveiki, Šateikių moksleiviai! Linkėjimai visiems. Pradedam naują mokslo dieną. Visiems – sėkmės“, – tokiais žodžiais vienas pirmųjų šateikiškius vaizdo įraše pasveikino grupės „Patruliai“ atlikėjas Algirdas Radzevičius. Kitą savaitę moksleiviams muzikinių linkėjimų atsiuntė ir antrasis šios grupės narys Juozas Butnorius: „Labas rytas, mokiniai. Pradedame pamoką. Geros dienelės ir pradedame mokintis“.

Vėliau Šateikių mokyklos bendruomenę virtualiai pasveikino ir iš Plungės kilęs dainininkas Česlovas Gabalis, sakydamas: „Labas rytas, Šateikiai! Jeigu norite būti geresni negu aš, kibkite į mokslus. Pirmyn ir sėkmės!“

Su nedidelės mokyklos mokiniais žemaitiškai pasilabino ir kitas mūsų kraštietis humoristas Mantas Stonkus. „Sveiki, šateikiškiai. Na ką, atsikėlėte? Pavyko? Ne visada pavyksta. Kartais būna sunkiai. Bet žinokite, jei norite gyvenime daryti tai, ką patys norite, turite truputį padaryti tai, ko nenorite. Bet kai pasimokai, žinokite, tada atsiveria rankos, fantazija ir gali gyventi kaip paukštis“, – juokavo kaip visada geros nuotaikos nestokojantis žinomas šalies veidas.

Šateikių mokykla sulaukė sveikinimų ir iš kitų garsenybių, tarp kurių – dainininkė Irūna Puzaraitė-Čeponienė, jos scenos partneris bei aktorius Marius Jampolskis. Tolimiausi linkėjimai atskriejo net iš Japonijos, kur tuo metu ilsėjosi dainininkė Eglė Jakštytė. „Galbūt šiandien jums buvo sunku keltis, bet žinokite, jeigu gerai mokinsitės, galėsite apkeliauti visą pasaulį“, – kalbėjo atlikėja.

Visi džiaugiasi iniciatyva

Gražia muzikos mokytojo iniciatyva pirmiausia pasidžiaugė Šateikių pagrindinės mokyklos bendruomenė. Originaliu būdu motyvuoti mokinius keltis ir sėsti prie knygų žavisi ir šateikiškių mokinių tėvai.

Puikiu sumanymu patenkintas ir Plungės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis, paskatinęs V. Armalį savo sėkmingai įgyvendinamu projektu pasidalinti su visais rajono gyventojais. Esą tokiais dalykais reikia džiaugtis ir nebijoti apie juos kalbėti. Galbūt tai taps pavyzdžiu kitiems.

Netrukus žinutė apie virtualias šateikiškių pamokas savo sveikinimais ir linkėjimais praskaidrinančias Lietuvos žvaigždes pasirodė ir Savivaldybės svetainėje.

„Plungės rajono Šateikių pagrindinėje mokykloje mokymo savaitė prasideda kiek kitaip nei kitose rajono mokyklose. Tai – gera staigmena mokiniams, pradedant mokymosi savaitę, kuri įkvepia siekti pažangos ugdymo procese. Džiaugiamės tokiu mokytojo išradingumu, kurio idėja galėtų būti pavyzdžiu kiekvienai rajono mokyklai, ieškant patrauklių sprendimų sudominti mokinius dalyvauti ugdymo proceso veikloje“, – rašoma trumpame pranešime.

Mokslo savaitei suteikia gyvasties

Apie išties neeilinę idėją „Žemaitis“ kalbėjosi su pačiu mokytoju V. Armaliu.

– Papasakokite, kaip gimė šis didžiulio palaikymo sulaukęs sumanymas.

– Pradėjus dirbti nuotoliniu būdu pirmąją savaitę ne visiems vaikams pavykdavo laiku prisijungti prie pamokų. Tada pradėjau galvoti, kad mokiniams reikėtų kažkokios gyvasties. Gavęs palaiminimą iš mokyklos administracijos, susisiekiau su savo gerais bičiuliais Algirdu Radzeviciumi ir Juozu Butnoriumi iš grupės „Patruliai“.

Paprašiau, kad įrašytų trumpus palinkėjimus mokiniams. Jie mielai sutiko tai padaryti. Mokiniams prieš savaitgalį pasakiau, kad pirmadienio ryte jų lauks šioks toks siurprizas, tad visi nekantravo. Vis klausinėjo, kokia tai bus staigmena.

Sunku buvo iškentėti visko nepapasakojus. Bet pavyko. Ir išaušus pirmadienio rytui į mokyklos feisbuko paskyrą įkėlėme pirmąjį vaizdo įrašą su vieno iš grupės „Patruliai“ narių sveikinimu. Mokiniai ir jų tėveliai buvo labai laimingi, gavę linkėjimus iš atlikėjo.

Tada supratau, kad reikia šią mintį tęsti. Prisiminiau, kad „Super miesto“ projekte puikiai bendravome su atlikėja Irūna, tad susisiekiau su ja ir paprašiau jos nufilmuoti linkėjimą. Jai ši mintis labai patiko. O toliau jau įsisuko karuselė.

Telefonu bendravau su daugybe atlikėjų bei kitų žinomų žmonių. Prisiminiau ir iš mūsų krašto kilusias įžymybes. Pagalvojau, kodėl jų nepaprašius pasveikinti mūsų mokyklos moksleivius.

– Ar netenka ilgai įkalbinėti prisijungti prie įgyvendinamo projekto? Juk vis dėlto – žvaigždės...

– Tikrai ne. Atvirkščiai – visi palaiko šį sumanymą ir su malonumu prie jo prisideda. Pasiųsti linkėjimų mielai sutiko ir plungiškiai aktorius Mantas Stonkus bei dainininkas Česlovas Gabalis.

Neseniai mokinukai buvo be galo nustebę, gavę linkėjimų nuo Eglės Jakštytės, kuri tuo metu dar viešėjo Japonijoje. Susisiekti su ja pagelbėjo Irūna. Ji ir kitoms savo bičiulėms atlikėjoms išsiuntė prašymus. Tikrai visi noriai sudalyvauja. Tik būna, kad dėl didelio užimtumo pamiršta nufilmuoti ir atsiųsti mums motyvuojančią vaizdo žinutę. Tada tenka man pabūti įkyriam ir priminti duotą pažadą.

Džiaugiasi širdis, kad mokiniai tai vertina, jiems patinka sulaukti būtent jiems skirtų palinkėjimų. Dabar su atsikėlimu laiku neturime jokių problemų, nes vaikai žino, kad jų laukia naujas pasisveikinimas. Labiausiai juos intriguoja tai, kad nežino, nuo ko šįkart sulauks žinutės.

– Kiek ketinate tęsti šiuos virtualius palinkėjimus?

– Manau, kad šį projektuką tęsime iki birželio. Šiokį tokį siurprizą esu sumanęs ir kolegoms. Norisi jiems kitokiu būdu palinkėti stiprybės šiuo visiems nelengvu laikotarpiu. Tik tegu kol kas lieka paslaptyje, kas jų laukia.

–––––––––––

Šateikių pagrindinėje mokykloje V. Armalis dirba tik antrus metus, bet, panašu, kad šioje įstaigoje jam sekasi puikiai. Kitaip, ko gero, ir būti negalėtų, kai mokytojo galvoje sukasi tokios idėjos, iš kurių galėtų pasimokyti net didžiosios šalies mokyklos.

Pokalbio metu Plungėje gyvenantis V. Armalis prasitarė, kad Šateikiuose save atrado ir kitoje srityje. Jis subūrė stalo tenisininkų komandą, su kuria dažnai vyksta į įvairias varžybas. Komandai puikiai sekasi.

Dar mokytojas užsiminė ir apie kitą savo aistrą – pomėgį gaminti. Akivaizdu, kad V. Armaliui veiklos išties niekada netrūksta. Juolab kad jis dirba ir kitoje mokykloje – Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje. Čia mokytojauja jau beveik du dešimtmečius. Prieš tai septynerius metus dirbo tuometiniuose Plungės moksleivių namuose.

„Mokytojauju jau maždaug 27 metus. Kai buvau dar moksleivis, būčiau smagiai nusijuokęs, jei kažkas būtų pasakęs, kad būsiu mokytojas. Bet gyvenimas viską sutvarko savaip“, – prisipažino V. Armalis, kurį daug kas pažįsta ir kaip muzikantų grupės „Grašis“ narį. Trumpai tariant, tai žmogus – „bomba“, kuris mėgsta tylą. „Nemėgstu kažkuo girtis. Ir dabar nesiekiau viešumos. Bet mano buvęs mokinys G. Rimeikis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas, paragino nepabijoti apie savo idėją papasakoti ir kitiems.“

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.