Savivaldybė turtinga pastatų vaiduoklių

„Žemaičio“ nuotr.
Plungės mies­te ir ra­jo­ne yra to­kių pa­statų, ku­rie jau se­no­kai nu­griau­ti, ta­čiau Sa­vi­val­dybė juos „te­be­val­do“. Vie­nas to­kių – buvęs pa­čio­je Plungė­je, Rie­ta­vo gatvė­je
Plungės rajono savivaldybės administracija nebe pirmus metus sau kelia uždavinį efektyvinti turimo turto valdymą, paprasčiau sakant – atsikratyti jai nereikalingų pastatų, iš kurių jau – jokios naudos. Ir nors Savivaldybės vadovai tikina sėkmingai atliekanti šią užduotį, Savivaldybės kontrolierė Danutė Jarašiūnienė atskleidė kiek kitokį vaizdelį.

Pirmadienį Savivaldybėje vykusiame seniūnų pasitarime dalyvavusi D. Jarašiūnienė prašė seniūnų atsakingiau žiūrėti į jų administruojamose teritorijose esančio ir Savivaldybei priklausančio nekilnojamojo turto apskaitą. Kontrolierė sakė šioje srityje matanti daug neūkiško turto valdymo pavyzdžių, o kai kuriais atvejais – netgi kuriozinių situacijų.

Vieną tokių – Kuliuose, kur ruošiamasi įrengti reikiamą infrastruktūrą naujoms kapinėms. Prieš kelerius metus buvo nupirktas gyvenamasis namas, įsikišęs į suplanuotų naujųjų kapinių teritoriją. Pastatas buvo nugriautas, sodybos aplinka išlyginta, taigi nė žymės neliko, kad kažkada čia gyventa žmonių. Tačiau statinys tebėra registruotas Registrų centre kaip Savivaldybės nuosavybė.

Išgirdusi tokią žinią, Kulių seniūnė Daivutė Petrauskienė traukė pečiais. „Tas namas nugriautas jau prieš 5-erius metus. Savivaldybės Turto skyrius žadėjo jį išregistruoti. Man didelė naujiena, kad iki šiol tai nepadaryta“, – stebėjosi seniūnė.

Panaši situacija susiklostė ir Plungėje. Ruošiantis rekonstruoti Rietavo gatvę iš privataus asmens buvo nupirktas ir nugriautas medinis namas, trukdęs įrengti šaligatvį. Šį statinį dabar būtų galima išvysti nebent tik kelerių metų senumo gatvės nuotraukose, tačiau Registrų centre jis tebefigūruoja kaip Savivaldybės turtas.

„Jūs esat šeimininkai tose teritorijose, tad turit šeimininkiškai ir žiūrėti. Kiek per pastaruosius metus buvo Tarybos sprendimų nugriauti vieną ar kitą pastatą ir išregistruoti jį, praktiškai nė vienas nėra iki galo įgyvendintas. Skaitykit Tarybos sprendimus. Jei jų negaunat – labai blogai“, – žodžių į vatą nevyniojo kontrolierė.

 

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.