Skaudi avarija Pauošnių kaime: žuvo keleivė

Nuot­rau­ka iš feis­bu­ko
„Volks­wa­gen Pas­sat“ ke­lei­vei pa­dėti jau ne­bu­vo ga­li­ma – ji mirė pa­ke­liui į li­go­ninę
Antradienio pavakarę Plungės rajone paženklino skaudi avarija: Babrungo seniūnijos Pauošnių kaime, kelių Mažeikiai–Plungė–Tauragė ir Pauošniai–Plateliai sankryžoje, susidūrė lengvasis automobilis ir sunkvežimis. Pirmojo keleivė dėl patirtų stiprių sužalojimų mirė greitosios pagalbos automobilyje, mašiną vairavusi jos kaimynė – sunkiai sužeista.

Avarija įvyko tuomet, kai šalutiniu keliu važiavusi 79-erių „Volkswagen Passat“ vairuotoja, sukdama į kairę, nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio vilkiko „Scania“. Dėl stipraus smūgio lengvasis automobilis trenkėsi į atitvarus. Galinėje keleivio vietoje sėdėjusios 71-erių plungiškės kojas prispaudė automobilio konstrukcijos, ją iš mašinos išvadavo ugniagesiai gelbėtojai. Kad išlaisvintų keleivę, jiems teko konstrukcijas sukarpyti panaudojus hidraulinę įrangą.

Sąmonės netekusi moteris iškart perduota į avarijos vietą atskubėjusiems medikams. Deja, šie jos nuvežti į ligoninę nespėjo – plungiškė mirė greitosios pagalbos mašinoje.

Lengvojo automobilio vairuotoja, taip pat plungiškė, mašinoms susidūrus irgi neteko sąmonės. Gaisrininkai ją perdavė Plungės medikams.

Nuvežus į miesto ligoninę, kaip „Žemaičiui“ sakė Plungės ligoninės direktoriaus pavaduotoja Danguolė Luotienė, nuspręstą sužeistąją siųsti į Klaipėdą, mat jos sužalojimai ir būklė – sunkūs. Plungiškei lūžo slankstelis, šonkauliai, kaklas, pradurtas plautis, taip pat ji patyrė galvos traumą. Moteris į Klaipėdos universitetinę ligoninę pervežta dar tą patį vakarą.

Kokios avarijos priežastys, aiškinamasi. Anot Plungės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkės Ingridos Juškaitės, „Scania“ vairavęs 45-erių šilališkis buvo blaivus. Lengvojo automobilio vairuotojos blaivumui nustatyti paimtas kraujo mėginys. Tačiau, I. Juškaitės teigimu, nuo moters alkoholio kvapas nesklido, tad greičiausiai paaiškės, kad ir ji prie vairo sėdo blaivi.

Sankryža, kurioje įvyko avarija, pasak I. Juškaitės, yra avaringa, ir galbūt matomumui kiek trukdo kelio ženklai. Gal tai ir šįsyk lėmė avariją, kurios baigtis – tragiška.