Tarybos nariui pasiūlė atsiprašyti mero

Gin­tarės KAR­MO­NIENĖS nuo­trau­ka
R. End­ri­kas ne­ma­no, kad Eti­kos ko­mi­si­ja pri­ėmė tei­singą spren­dimą
Praėjusią savaitę Plungės rajono savivaldybės Etikos komisija paskelbė išvadas dėl Tarybos nario Roberto Endriko elgesio, tiksliau – dėl jo replikos feisbuke. Atsakydamas į vienos moters komentarą po Plungės rajono savivaldybės įrašu apie nemokamą keleivių vežimą vietinių maršrutų autobusais, nors iš tiesų, kaip vėliau paaiškėjo, mokėti reikia, R. Endrikas akmenis dėl to metė į mero Audriaus Klišonio daržą. Toks viešas pareiškimas supykdė merą ir paskatino kreiptis į Etikos komisiją, kuri priėmė Tarybos nariui nepalankų sprendimą ir patarė rajono vadovo atsiprašyti.

Birželio 29-ąją Plungės rajono savivaldybės administracija savo feisbuko paskyroje paskelbė, jog jau nuo kitos dienos, tai yra nuo liepos 1-osios, keleiviai Plungės rajone miesto ir priemiestiniais autobusais bus vežami nemokamai. Ir ne mėnesį ar du, o iki kitų metų pabaigos. Tai išvydę gyventojai nudžiugo ir šia informacija suskubo dalintis vieni su kitais, tais autobusais važinėti, kol... vos po dienos kitos buvo paprašyti nevažiuoti „zuikiu“, o susimokėti. Pasirodo, jau birželio 30-ąją toks Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas buvo panaikintas. Tik gyventojai apie jį nieko nežinojo, todėl į autobusus lipo drąsiai, nė nemanydami mokėti už paslaugą...

Nenuostabu, jog po tokių pokštų birželio 29-osios Savivaldybės administracijos įrašas feisbuke sulaukė aršios diskusijos. Viena komentatorių R. Endriką pavadino melagiu. Išvydusi, jog R. Endrikas džiaugiasi pranešimu apie nemokamą keleivių vežimą, ji paprašė šio paaiškinti, kodėl skelbia netiesą.

Pastarasis pasiaiškino: „Meras uždraudė, nes rado „kabliukų“ istatymuose. Bet liepos gale bus Tarybos posėdis, ištaisysim klaidas ir tada tikrai nebekils klausimų.“

Vėliau Savivaldybės administracija už savo skubotą pranešimą ir žmonių suklaidinimą atsiprašė, mat toks sprendimas, kuris, pasirodo, iš pradžių tebuvo UAB „Plungės autobusų parkas“ valdybos siūlymas, negalėjo būti įgyvendintas be Savivaldybės tarybos palaiminimo.

O liepos 30-ąją ši iš tiesų pritarė, kad keleiviai būtų vežami nemokamai nuo rugpjūčio 1-osios iki metų galo. Ir autobusai kursuoja, rajono gyventojus veža. Patenkinti keleiviai nemalonią situaciją turbūt jau spėjo pamiršti, tačiau šie du politikai, atrodo, – ne.

Rugpjūčio 10 dieną Etikos komisija konstatavo, kad R. Endrikas pažeidė Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatas ir rekomendavo atsiprašyti mero A. Klišonio už feisbuke pateiktą tikrovės neatitinkančią informaciją. Ir ne bet kaip, o viešai.

Vargu, ar atsiprašymo meras sulauks. Mat R. Endrikas, kaip galima spręsti iš jo įrašo savo paskyroje feisbuke, nesijaučia nusižengęs, o Etikos komisijos išvadas apibūdina taip: „Teisybės šioje istorijoje tiek pat, kiek demokratijos pas Lukašenką, – kieno valdžia, to ir teisybė.“

Plungės rajono savivaldybės Etikos komisijos sprendimas bus persiųstas Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai.