
Naujausios
Didžiausios permainos – švietimo įstaigose
Daugiau apie tai, kaip užtikrinti vaikų priežiūrą, kol gyvensime karantino sąlygomis, papasakojo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis. Pasak jo, mažamečių vaikų turintiems asmenims darbdaviai turi sudaryti sąlygas dirbti nuotoliniu būdu. Jei tokios galimybės nėra, tėvai gali pasiimti nedarbingumą ir prižiūrėti vaikus namuose. Arba prašyti artimųjų pagalbos.
„Galbūt įmanoma susitarti dėl atostogų. O jei nėra visiškai jokios galimybės atidėti darbus, tik ypatingu atveju vaikai bus priimami į lopšelius–darželius. Savivaldybės yra įpareigotos, kad visose įstaigose tam būtų po vieną budinčią grupę. Bet tokiu atveju, prieš priimant vaiką, turės būti surinkta visa informacija, ar tėvai nebuvo užsienio šalyse, ar nebuvo artimo kontakto su ten buvusiaisiais, ar tikrai nėra galimybės vaiką prižiūrėti namuose“, – sakė G. Rimeikis.
Paklaustas, ką veiks pedagogai tas dvi savaites, jis kalbėjo, kad jie yra įpareigoti pasiruošti dirbti nuotoliniu būdu, jei karantino laikotarpis bus pratęstas ilgiau nei dvi savaites: „Laukiam dar rekomendacijų iš ministerijos. Darželių auklėtojas rekomenduojama išleisti atostogų, kad būtų lengviau organizuoti jų darbą vasarą.“
Ligonių lankymas ribojamas
Pasak Savivaldybės gydytojos Orestos Gerulskienės, Plungės ligoninėje paskelbtas karantinas, ligonių lankymas ribojamas. Gyventojų prašoma neapsunkinti gydytojų savo vizitais nesant rimtam reikalui – susirgus galima konsultuotis telefonu. Dėl nedarbingumo pažymėjimo susirgus, norint prižiūrėti vaikus arba esant būtinybei karantinuotis irgi galima kreiptis nuotoliniu būdu.
„Parvykusieji iš užsienio šalių privalo registruotis telefonu Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre arba karštuoju numeriu 8 618 79984. Ten specialistai konsultuoja visą parą. Prašau žmonių sąmoningumo, ypač grįžusiųjų iš užsienio šalių. Nevaikščioti į svečius, viešas vietas. Atkreipti dėmesį į pagrindinius koronaviruso simptomus – karščiavimą, užsitęsusį kosulį ir apsunkintą kvėpavimą. Tai trys pagrindiniai požymiai. Jei grįžot iš užsienio ar bendravot su grįžusiaisiais ir pajutote bent vieną iš šių simptomų, skambinkite minėtuoju numeriu arba 112“, – ragino O. Gerulskienė.
Ji informavo, jog tiek ligoninė, tiek Plungės greitoji pagalba yra aprūpintos visomis reikalingomis apsaugos priemonėmis. Tiesa, jei įtariama, kad asmuo gali būti užsikrėtęs koronavirusu, į Plungės ligoninę jis nepatenka – transportuojamas greitosios automobiliu į Klaipėdos universitetinę ligoninę.
Pokyčiai ir policijos darbe
Spaudos konferencijoje dalyvavęs Plungės rajono policijos komisariato viršininkas Gintautas Pocevičius minėjo, kad tiek Administracinių nusižengimų, tiek Baudžiamajame kodekse yra numatyti teisės pažeidimai, susiję su epidemija ir užkrečiamosiomis ligomis.
„Bet tikimės, kad policijai neteks sulaukti pranešimų apie tokius pažeidimus ir neteks reaguoti į juos. Viliamės, jog gyventojai bus sąmoningi ir laikysis nustatytos tvarkos, kaip elgtis tokiose situacijose“, – sakė komisaras.
Pasak jo, komisariatas jau ėmėsi priemonių, reikalingų apsaugoti savo darbuotojus bei aplinkinius: „Savo darbą organizuojam taip, kad būtų mažiau tiesioginių kontaktų su gyventojais. Atsisakome masinių prevencinių priemonių, galbūt atlaidžiau reaguosim į mažareikšmius pažeidimus. Raginsime gyventojus kreiptis telefonu arba informuot el. būdu.“
Svarstoma galimybė koreguoti ikiteisminio tyrimo tvarką, apklausas atlikti nuotoliniu būdu.
Virusas nesirenka
„Prašome turėti proto ir išlikti ramiems. Situacija nėra pati lengviausia. Tiesiog turim priprasti prie kitokio gyvenimo tempo ir ritmo, – sakė į konferenciją atskubėjęs rajono meras Audrius Klišonis. – Dar sykį prašome visų, nepriklausomai nuo lyties, rango ar socialinės padėties, – būkime protingi. Nes virusas nesirenka, jis tiesiog daro savo darbą. Privalome padaryti viską, kad būtų kuo mažiau kontaktų.“
Paskelbus karantiną, nuo vakar Savivaldybėje buvo atšaukti visi posėdžiai. Išplatintas raginimas gyventojams su Savivaldybės ir seniūnijų specialistais esant reikalui bendrauti telefonu arba elektroniniu paštu.
Per spaudos konferenciją rajono vadovai neišvengė klausimų ir apie pačios Savivaldybės administracijos darbuotojus, mat būta atvejų, kai šie, grįžę iš užsienio šalių, nesilaikė rekomendacijų dvi savaites pasilikti namie.
„Pradžioj visko buvo, bet jau įeinam į vėžes. Situacija labai dramatiškai pasikeitė per kelias pastarąsias dienas. Praėjusią savaitę buvo pavojinga vykti tik į Italijos šiaurę, o šiuo metu turim ne tik visą Italiją, bet ir Prancūziją, Ispaniją ir Vokietiją. Natūralu, kad žmogiškas taupumas nulėmė ne vieną apsisprendimą vykti. Bet ar tie bilietui išleisti eurai verti to, kad tu rizikuotum, keldamas grėsmę ne tik sau pačiam, savo šeimai, bet ir aplinkiniams?“ – penktadienį kalbėjo A. Klišonis.
„Noriu pakviesti visus pabūti gamtoj, pavaikštinėti, nesiburiuoti. Tas dvi savaites susikoncentruoti į šeimą, su vaikais pabendrauti ir laukti geresnių laikų“, – konferenciją užbaigė vicemerė Asta Beierle–Eigirdienė.