Vandens sporto šventėje – įspūdingi yriai ir stiprūs emocijų pliūpsniai

Plungės SRC nuo­trau­ka
Plau­kia stip­riau­sie­ji „vi­kin­gai“ – „Al sie­du“ ko­man­da
Praėjusį šeštadienį Kaušėnų kaime, prie vadinamosios Plungės jūros įrengtoje poilsio zonoje, gyvenimas virė it skruzdėlyne. Viena po kitos neseniai sutvarkytos poilsiavietės link suko mašinos, užsipildžius aikštelėms, jų virtinės apgulė ir pakeles. Tokio didžiulio susidomėjimo sulaukė jau antrus metus Plungės sporto ir rekreacijos centro kartu su Rajono savivaldybe organizuojama Vandens sporto šventė, šįmet dalyvių gausa pranokusi visus organizatorių lūkesčius. Nors tądien saulė spindulių šykštėjo, nei įvairių varžybų dalyvių, nei žiūrovų nuotaikos tai nesudrumstė. Palaikymo komandos, ypač „Vikingų“ regatos, buvo triukšmingos ir aktyvios – tokiu savo užsidegimu kurstė varžovų aistras ir dar didesnį pergalės troškulį.

Dalyvavo ir pasaulio čempionas

Visos varžybos vyko vandenyje, ant vandens ar prie vandens. Jų metu tinklininkai bei futbolininkai pirmąsyk išbandė paplūdimio tinklinio bei futbolo aikšteles, orientacininkai varžėsi plaukdami turistinėmis baidarėmis, katamaranais traukta virvė, vyko parodomieji plaukimai sportinėmis baidarėmis bei kanojomis. Negirdėjusieji šventės anonso maloniai nustebo vienoje iš kanojų išvydę patį Henriką Žustautą – ne tik Lietuvoje, bet jau ir visame pasaulyje žinomą irkluotoją, pasaulio čempioną, kilusį iš Plungės.

Henrikas ne tik varžėsi su kitais irklavimo sporto entuziastais, bet ir buvo pakviestas tarti sveikinimo žodį. Iš Plungės kilęs irkluotojas nuoširdžiai stebėjosi, kad į šventę susirinko tokia gausybė žmonių, dalyviams linkėjo palankaus vėjo ir gero yrio. Susirinkusiuosius sveikino ir Plungės rajono meras Audrius Klišonis, taip pat pasidžiaugęs rekordiniu (240) „Vikingų“ regatos dalyvių skaičiumi. O Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas priminė nepamiršti dėvėti veidą dengiančias kaukes. Prie mikrofono pakviestas ir sporto klubo „Birštono Nemunas“ garbės prezidentas Arvydas Stašaitis. Jis dalyviams priminė taisykles, pasidžiaugė, kad plungiškių meistriškumas auga.

Futbolininkai ir tinklininkai išbandė naujas aikšteles

Varžybos išsitęsė per visą dieną, todėl žiūrovai spėjo ir praalkti, tad juos garuojančia žuviene kvietė pasivaišinti Plungės „Lions“ klubas, šašlykais, cepelinais ar žirniene viliojo ir prekybininkų palapinaitės. O kad varžybos neprailgtų nenustygstantiems vaikams, Plungės smulkiojo verslo asociacija parūpino jiems batutą. Tiesa, šis konkuravo su šalia supilta didžiule smėlio krūva, į kurios smagius žaidimus įsileidę mažieji net pamiršdavo laiką. Saugusiuosius pajudėti kvietė zumbos ritmai bei energingoji jos trenerė Lina. O daugiau sužinoti apie sveiką gyvenimo būdą atėjusieji galėjo Visuomenės sveikatos biuro palapinėje.

Bene pirmieji varžytis baigė futbolininkai. VšĮ „Plungės futbolo“ surengtame trys prieš tris turnyre skirtingose amžiaus grupėse pergales iškovojo „El Sambo“, „Smūgis“, „Vieni vartai“.

Tinklinio turnyre Nausodžio seniūno taurei laimėti dalyvavo 12 komandų. Tarp vyrų stipriausieji tinklininkai buvo klaipėdiškiai Mindaugas Janušas ir Vilius Vasiliauskas, antroji vieta atiteko plungiškiams Mariui Griciui ir Gedui Šukiui, tretieji – broliai Raimondas ir Mindaugas Laurinaičiai. Tarp moterų nugalėtoju tapo plungiškių seserų Samantos ir Evelinos Lukošiūčių dvejetas, „sidabras“ atiteko plungiškei Raimondai Grundulaitei ir mažeikiškei Lijanai Malakauskaitei, na o trečiosios vietos laimėtojomis tapo viešnios iš Klaipėdos – Agnė Janušienė ir Indrė Eismontaitė.

Dalyvius palaikė aistringi sirgaliai

O kas laimės plaukimo irklentėmis rungtį, atspėti nebuvo sunku pamačius, kad ant vienos jų stojo H. Žustautas. Jis ir tapo nugalėtoju. Antroji vieta, kaip ir praėjusiais metais, atiteko Pauliui Mikniui, trečioji – Sauliui Štaroliui.

Orientuotis plaukiant baidarėmis geriausiai sekėsi moterų „Kario“ komandai, antrąją vietą užėmė vyrų duetas, pasivadinęs „Vabala“, trečiąją vietą iškovojo „Bratkos“.

Emocionalios kovos virė traukiant virvę katamaranais. Čia sau lygių neturėjo Plungės sporto ir rekreacijos centro komanda, kuriai padėjo ir H. Žustautas. Moterų grupėje nugalėjo „Linomedos“ įgula.

O svarbiausiose tos dienos – „Vikingų“ regatos – varžybose dalyvavo net 17 vyrų ir 6 moterų komandos. Norėdami pademonstruoti savo greitį, komandos vienovę, norą laimėti bei stengdamiesi nenuvilti savo sirgalių, dalyviai atidavė visas jėgas. O sirgaliai, palaikydami savo favorites, ne tik siuntė padrąsinančius šūksnius, bet vienas kitas, užvaldytas emocijų, pats brido į vandenį – kad tik tą savo favoritę paskatintų dar greičiau irtis. Ir jeigu būtų reikėję apdovanoti sirgalius, svarbiausias prizas būtų atitekęs triukšmingiesiems alsėdiškiams.

Nugalėtojams – įspūdingos taurės

Todėl, matyt, nenuostabu, kad būtent iš alsėdiškių suformuota komanda „Al siedu“ buvo nepralenkiama tarp vyrų ir į savo rankas perėmė įspūdingąją taurę, kurią kitąmet arba perleis kitiems, arba turės stengtis apginti. Antrojoje vietoje liko „Volvo Klaipėda“, trečiąją iškovojo LSDP įgula, ketvirtąją – „Dragūnai“.

Atkakliai kovėsi ir dailiosios „vikingės“. Plungės rajono savivaldybės moterų komanda „Vėtros“ pavadinimą, matyt, pasirinko ne šiaip sau. Varžovėms jis turėjo parodyti, kad šios konkurentės rimtai nusiteikusios laimėti. Ir šį vardą jos pateisino – pelnė pirmąją vietą ir sunkiai nulaikomą pereinamąją taurę. Antrąją vietą užėmė žaviosios „Braškės“, kurios taip pat rimtai kėsinosi į nugalėtojų titulą, mat nuo „Vėtros“ atsiliko vos keturiomis sekundėmis. Trečiąją vietą išplėšė įgula „Kaunas“, ketvirtąją – „Lagūna“.

Nugalėtojus, prizininkus ir žiūrovus po dideles aistras kėlusių kovų atsipalaiduoti ir mėgautis muzika kvietė jaunieji atlikėjai Agnė Bierontaitė ir Vilius Paimbrekis.