Vieniems sferinio veidrodžio reikia, kiti jo atsisako

Gin­tarės KAR­MO­NIENĖS nuo­trau­ka
Pa­vo­jin­go­je Mozūrų gatvės san­kry­žo­je gy­ven­to­jai pa­gei­dau­ja įsi­reng­ti sfe­rinį veid­rodį
Trečiadienį darbą pradėjo naujos sudėties Plungės rajono saugaus eismo organizavimo komisija. Pasikeitė du jos nariai – policijos atstovas ir pirmininkas. Pastarojo kėdę užėmė buvęs Plungės policijos komisariato viršininko pavaduotojas Arūnas Juozas Auškalnis, dabar dirbantis Plungės miesto seniūnijoje. Anot A. J. Auškalnio, eismo problemos jam – ne naujiena. Esą visos jos yra išsprendžiamos, tik reikia didesnio įsigilinimo ir, svarbiausia, – noro.

Prašė sferinio veidrodžio

Tokiu principu vadovaudamasis naujasis komisijos „vedlys“ supažindino kolegas su posėdžio darbotvarke, kurioje – keturi prašymai ir pasiūlymas bei papildomi klausimai, ir pakvietė paieškoti geriausių sprendimų konkrečioms situacijoms.

Vieną iš prašymų komisijai pateikė plungiškė I. G. Jame prašoma leisti įrengti sferinį veidrodį, kuris – viena iš geriausių apsaugos priemonių, sprendžiant matomumo gatvėse problemas.

Sferinį veidrodį norima pastatyti Plungėje, Mozūrų gatvėje. Tiksliau – šioje gatvėje esančioje sankryžoje, tuoj pat už uždarosios akcinės bendrovės „Talma“.

Į komisiją kreipusis plungiškė įsitikinusi, kad būtent toks sprendimas pavojingoje minėtos gatvės vietoje išspręstų eismo saugumo klausimą. Vairuotojams ten, anot I. G., trukdo didžiulis medis, dėl kurio jie išvažiuoja iš savo eismo juostos.

Tokiam prašymui komisija neprieštaravo. Tiek pirmininko, tiek jo kolegų nuomone, geram matomumui užtikrinti veidrodis ten – tinkamiausia išeitis. Tiesa, Mozūrų gatvėje vienas sferinis veidrodis jau stovi ir, kaip pastebėjo komisijos nariai, – puikiai atlieka savo funkciją.

Problemos neįžvelgė

Plungės sodininkų bendrijos „Rasa“ gyventojai, tiksliau – kai kurie iš jų, taip pat turi bėdų dėl matomumo. Jam esą trukdo vieno iš gyventojų gyvatvorė, todėl netiesiogiai prašyta ją pažeminti. Tačiau tokiais darbais Saugaus eismo organizavimo komisija neužsiima. Juolab kad ta gyvatvorė atitinka visus reikalavimus. Matomumui pagerinti pasiūlyta įsirengti sferinį veidrodį, tačiau bendrijos atstovas nebuvo linkęs priimti šio siūlymo. Neva eismo saugumo veidrodis neužtikrins. „Ką jis man padės, į jį atsispindinti saulė kitąkart dar ir pakenkti gali“, – aiškino posėdyje dalyvavęs „Rasa“ atstovas, prisiminęs vos blogai nesibaigusį įvykį, kuomet tik per plauką neišvengta automobilių susidūrimo.

Ši situacija buvo žinoma ir posėdyje dalyvavusiam Nausodžio seniūnijos specialistui Algirdui Puidokui. Jis tikino apžiūrėjęs tą vietą ir didelės problemos neįžvelgęs, o nepatenkintiems gyvatvore gyventojams siūlė visgi pagalvoti apie sferinį veidrodį, kurį jie turėtų įsirengti savo ar bendrijos lėšomis.

Kad minėtoje vietoje matomumas neturėtų būti prastas, įsitikinęs ir naujasis policijos atstovas, Klaipėdos kelių policijos tarnybos Veiklos organizavimo ir prevencijos poskyrio vyresnysis specialistas Aurelijus Jankauskas. Pasak jo, keturių metrų pločio kelias – pakankamas prasilenkti dviem mašinoms. Augmenija ten trukdyti esą neturėtų, nes, kaip minėjo seniūnijos specialistas, gyvatvorė už sklypo ribų neišlenda.

Pareigūnas pasiūlė tiesiog pasirinkti saugų važiavimo greitį, tinkamą spindulį ir tada esą jokių avarinių situacijų nekils. Jam antrino ir A. Puidokas. Specialisto teigimu, yra daug siauresnių gatvelių, kurių gyventojams panašių problemų nekyla.

Nutraukdamas diskusijas, komisijos pirmininkas pasiūlė vis dėlto įsirengti sferinį veidrodį. Jei tai netenkina, patarė gyventojams susirinkti ir pabandyti drauge paieškoti, jų nuomone, geriausios išeities.