Priešmokyklinukai darželyje netilps?

Unsp­lash nuo­trau­ka
Rie­ta­vo lop­še­lis-dar­želis rugsėjį ne­be­su­tal­pins visų vaikų, tad sen­bu­viams ga­li tek­ti per­si­kel­ti į gim­na­ziją
Tokia žinia jau kurį laiką sklando po Rietavą, neramindama priešmokyklinukų tėvus. Kad jiems trūksta aiškumo, savo vaikus rudenį reikės vesti į L. Ivinskio gimnaziją ar juos dar priims darželis, kalbėta ir praėjusią savaitę vykusių Rietavo savivaldybės tarybos komitetų posėdžių metu. Kol kas Savivaldybė dar sprendžia, kaip pasielgti. Realiausias variantas, pasak mero Antano Černeckio, būtų sudaryti papildomą grupę L. Ivinskio gimnazijoje, mat į lopšelį darželį, kuris jau dabar skaičiuoja per 200 vaikų, būtina priimti naujus ugdytinius. Vietos visiems, deja, vargiai užteks.

Sprendimą priimti neuždelsiant Finansų ir ekonomikos komiteto metu ragino jo narys Povilas Batavičius. Esą tėvai, palikti nežinioje, klausimais užverčia ir jį patį.

Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas sakė, kad Savivaldybės verdiktas paaiškės jau šį mėnesį. Esą klausimas, kurie vaikai turėtų likti darželyje, o kuriems duris atvers gimnazija, sprendžiamas, tačiau nepaskubėsi – juk dirbama karantino sąlygomis.

Posėdžiaujant Švietimo, kultūros ir sporto komitetui meras taip pat kalbėjo, kad Rietavo lopšelis-darželis greičiausiai nebus pajėgus sutalpinti visų vaikų, todėl išties svarstoma vieną priešmokyklinę grupę perkelti į gimnaziją. Tik dar reikės atrinkti, kurie vaikai nuo rugsėjo mins gimnazijos slenkstį.

Esą apie tai kalbėta ir su vaikų tėvais. Atrodo, lyg jau buvo sutarta, tačiau atsirado abejojančiųjų, ar jie norėtų savo priešmokyklinio amžiaus atžalas matyti gimnazijoje.

„Vis tiek reikės atrinkti 10 vaikų, kurie turės eiti į gimnaziją, – kalbėjo meras. – Jei noro ir nebus, vieną grupę perkelti teks, nieko nepadarysi. Tik reikia apsitarti, šnekėtis, kam kur būtų patogiau.“

Viena priešmokyklinukų grupė gimnazijoje jau yra, atkėlus dar vieną, jų jau būtų dvi.

Alfredui Mockui kilo klausimas, ar priėmusi dvi priešmokyklinukų grupes gimnazija sugebės užtikrinti visas higienos normas.

Anot mero, priėmus dar vieną grupę, gali tekti skirti papildomų lėšų, kad viskas būtų pritaikyta pagal reikalavimus. Esą gimnazijos direktorė dalyvavusi pasitarime su tėvais ir žino, kad gali prireikti priimti dvi grupes, nors iš pradžių ir ruoštasi vienai, todėl tai niekam neturėtų būti staigmena.

„Sprendimas gal bus nemalonus, bet reikalingas, – baigė A. Černeckis. – Arba turėtume rasti patalpų grupei darželyje išplėsti, o ten jų nėra... Lieka perkelti į gimnaziją.“

Sprendimo projekte dėl Rietavo savivaldybės švietimo įstaigų klasių komplektų ir priešmokyklinio ugdymo grupių skaičiaus 2020–2021 m. nustatymo, kurį dar turės patvirtinti Rietavo  taryba, nurodoma, jog L. Ivinskio gimnazijoje planuojamos dvi priešmokyklinio ugdymo grupės (36 ugdytiniai), o Rietavo lopšelyje darželyje – viena 20-ies priešmokyklinukų grupė.

Tiesa, klasių ir grupių komplektai peržiūrimi rugpjūčio pabaigoje ar rugsėjo pradžioje, atsižvelgiant į realią situaciją.

 

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.