Rasta jautiena – sugedusi ar brandinta?

Unsp­lash nuo­trau­ka
Pa­sak „Mėsi­nin­ko“ va­do­vo, apie įmonę skleid­žia­ma tik­rovės nea­ti­tin­kan­ti in­for­ma­ci­ja
Prieš kelias dienas Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) išplatino pranešimą, kad atliekant planinį patikrinimą Plungės rajono Juodeikių kaime įsikūrusioje IĮ „Mėsininkas“ rasta „950 kilogramų nesaugios mėsos“. Ją nurodyta sunaikinti, be to, skelbiama, kad inspektoriai sustabdė žvėrienos išpjaustymo veiklą, mat įmonė tam neturi leidimo.
Beveik tona, kaip tvirtinama, nesaugios mėsos – jau sunaikinta, o „Mėsininko“ vadovas Donatas Vaicikauskas tokį tarnybų darbą ir skleidžiamą neva tikrovės neatitinkančią informaciją vadina užsakytu verslo žlugdymu.

Kaip skelbiama VMVT pranešime, šios tarnybos Telšių departamento inspektoriai, tikrindami „Mėsininką“, nustatė, kad jis „laukinių gyvūnų mėsos tvarkymo veiklą vykdė neturėdamas tam leidimo. Patikrinimo metu taip pat nustatyta, kad produkcija gaminta iš neaiškios kilmės žaliavų be įsigijimo dokumentų. Be to, apie pusės visos aptiktos jautienos skerdienos tinkamumo vartoti terminas jau buvo pasibaigęs“.

VMVT Telšių departamento patarėjas Ričardas Končius trečiadienį „Žemaičiui“ sakė, kad jokio skundo dėl įmonės veiklos gauta nebuvo – tikrinta pagal sudarytą planą. O paklaustas, ar „Mėsininkas“ yra prasižengęs ir anksčiau, teigė, jog „tokio kiekio neaiškios mėsos su pasibaigusiu terminu ten nėra buvę“.

Daugiau komentuoti R. Končius sakė negalįs: „Įmonės savininkas pateikė paaiškinimus, bet turim sutikrinti duomenis, palyginti su esančiais duomenų bazėse. Viso kito klauskite paties įmonės direktoriaus“.

„Žemaitis“ paskambino ir D. Vaicikauskui. Išgirdęs, kuo domimės, įmonės vadovas neslėpė pykčio, kad jau pasklido, jo žodžiais, tikrovės neatitinkanti informacija.

„Ar kas nors nutvėrė mus pardavinėjant ar išpjaustant žvėrieną? Jos mes apskritai nepjaustom, tik jautieną“, – pyko D. Vaicikauskas.

Anot jo, tiesa, kad stirniukas įmonėje iš tiesų buvo rastas – jį buvo gavęs dovanų savo jubiliejaus proga ir tikrai nesiruošė nei pjaustyti, nei parduoti. Laikęs savo reikmėms. Esą žvėrieną tikrintojai rado net ne šaldytuve, o pakabintą kitoje patalpoje, tačiau vis tiek prikibę.

Direktorius neigė ir tai, kad rastoji jautiena buvo sugedusi: „Nebuvo ji nei užkrėsta, nei nuodinga, nei jos vartojimo terminas pasibaigęs. Be to, turiu patvirtintus techninius planus ir galiu tą mėsą brandinti iki 28 dienų. Kiti 4–6 savaites mėsą pūdo, ir ji yra valgoma. Kaltė gal tik ta, kad nebuvau žurnalo tam dalykui užvedęs.“

Esą rasto 12-os dienų jaučio skerdenos, kurią vėlavo pasiimti atostogaudamas užtrukęs vienas ūkininkas, temperatūra buvo tinkama. Vyras piktinosi, kad inspektoriai esą net neturėję tam reikalingo termometro ir apskritai elgęsi taip, tarsi būtų atvažiavę kieno nors užsakymu – apie patikrinimą neinformavo iš anksto, į privačią teritoriją brovėsi net per nuleistą užkardą.

„Planinio patikrinimo metu taip nesielgiama“, – stebėjosi D. Vaicikauskas.

Jį piktino pasirodžiusi informacija, kad buvo sustabdyta įmonės veikla, mat jokie leidimai atimti nebuvo ir įmonė jau vakar vežė skerdieną, kurios dabar – pilni šaldytuvai. O labiausiai esą nemaloniai nustebinę tai, jog kai kur rašoma, kad nesaugią mėsą spėta sulaikyti, kol jos nepardavė.

„Mes mėsa neprekiaujam. Išpjaustom ir atiduodam. Nors galėtume užsiimti prekyba, bet tam neturime laiko“, – pokalbį baigė D. Vaicikauskas.

O VMVT toliau tęsia tyrimą. Ir teigia, kad už pažeidimus atsakingiems asmenims bus taikomos administracinio poveikio priemonės.