Medingėnuose – trys šventės vienu sykiu

Į šventę medingėniškių susirinko gausiai
Sekmadienį Medingėnai šurmuliavo: bažnyčioje vyko Šv. Kryžiaus atlaidai, prie kultūros namų – seniūnijos šventė, o po jos „kepure“ tilpo ir šventė senjorams. Tad susirinkusieji rytą meldėsi, o popiet klausėsi sveikinimų, padėkos kalbų ir šventiško koncerto.

Medingėnuose, kaip ir kituose Rietavo savivaldybės kaimuose bei miesteliuose, svarbiausia metų šventė vykdavo vasarą, tačiau dėl koronaviruso ją teko nukelti, todėl pagalvota – o kodėl gi jos nesurengus rugsėjui įpusėjus, kartu su atlaidais?! Taip ir buvo padaryta. Prie šių dviejų švenčių prijungta ir senjorų, kuri vykdavo dar vėliau rudenį. Tad medingėniškiai vienu šūviu nušovė net ne vieną ar du, o net tris zuikius.

Į šventę sugužėjo būrys kaimo gyventojų, svečių bei juos visus norinčių pasveikinti bei prieš rinkimus ypač miestelių ir kaimų šventes pamėgusių politikų. Šie, perleisdami vienas kitam žodį, medingėniškiams žadėjo ir kelius be žvyro, ir kitą gerovę. Susirinkusiuosius atvyko pasveikinti ir Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, saviškiams žodį tarė seniūnė Salomėja Čiesnienė.

Ji medingėniškius ne tik sveikino – vyriausiuosius miestelio gyventojus, šiemet atšventusius savo solidžius jubiliejus, dar ir apdovanojo gėlėmis. Ryškiaspalvių žiedų namo parsinešė net 14 senjorų: 4 septyniasdešimtmečiai, 2 medingėniškiai, atšventę 75-erių metų sukaktį, 5 senjorai, kurie šįmet įkopė į devintą dešimtį ir atšventė aštuoniasdešimtuosius gimtadienius, bei 3 vyriausieji jubiliatai, kuriems – 85-eri.

Nepamiršti ir šeimos pagausėjimo šiemet sulaukę Ina ir Saulius Macijauskai, sūpuojantys sūnelį Matą. Tėveliams įteikta simbolinė dovanėlė.

Jau net 17 metų prie Medingėnų bendruomenės vairo stovi Irena Bagdonienė. Už tuos ilgus rūpesčio kaimo bendruomene bei visais Medingėnais metus jai tartas garsus AČIŪ ir įteikta padėka.

I. Bagdonienė tądien ant scenos lipo ne vieną kartą, mat susirinkusiesiems koncertavo kartu su Medingėnų kultūros namų liaudiškos muzikos kapela „Medinga“. Be saviškių, medingėniškius tądien linksmino ir kviestinė grupė „Balius“.

Ploję, dainą traukę šventės dalyviai alkani neliko – juos šiupiniu bei pačių sumedžiotu laimikiu vaišino Medingėnų medžiotojų būrelio nariai, nuolatiniai šventės „maitintojai“.

Kol tėvai klausėsi sveikinimo kalbų ar koncerto, mažieji medingėniškiai pasinėrė į pramogas – šokinėjo ant batuto, jiems išnuomoto seniūnijos.